İçeriğe Yönlendir

Yeni Transit.

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Tasarım güzel olmasına güzel de uzun vadeli marka ve model imajını zedeleyecek radikal değişiklikler bunlar... Ben bu kararı verecek kişi olsam satış rakamlarında ciddi sıkıntılar yoksa bu kadar radikal bir değişikliği yapmaz, eski görüntünün üzerinde çalışırdım... bu geçişi uzun vadeli tutar bir kaç kasa değişikliğine yayardım... Bu sayede piyasadaki transitleri 5-6 yıl içerisinde çiçek abbas dolmuşu durumuna erkenden düşürmezdim... Neticede piyasada başarılı markaların neredeyse tamamında bu tür radikal geçişler yok... Hatta bilindik başarılı markaların bazı modelleri varki eski bir aracın 15-20 yaşında olduğunu bile anlamanız zor oluyor...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yeni Ford Transit Cenevre Otomobil Fuarı 2012’de Tourneo Custom Concept adıyla tanıtılacak. Yepyeni görünümüyle Minibüs, Kombi ve Van olarak sunulacak Ford Tourneo Custom Concept, fuarda sadece Minibüs versiyonu ile sergilenecek. Yeni Ford Transit, sekiz koltuklu iç mekanıyla turizmde yolcu taşımacılığında ve/veya VIP yolcu taşımacılığında kullanılabilecek. Tourneo Custom Concept, 2012 yılında tanıtılacak olan Ford’un ticari araç ürün gamının yeni tasarım dilini de yansıtıyor. Ford’un kinetik tasarım anlayışıyla hazırlanan binek otomobillerinin dinamik karakterini paylaşıyor. Tourneo Custom Concept’te, krom ızgara çevresi ve ön tasarımda led aydınlatmadan 18 inç’lik alaşım jantlara kadar çok sayıda detaya yer verilmiş.

Tourneo Custom Concept’te Ford’un 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motor ailesinin geliştirilmiş 155 HP’lik bir versiyonu bulunuyor. Otomobile benzer dinamikler sunmak üzere Ford’un yeni global platformunda tasarlanan Tourneo Custom Concept’in geliştirilmiş yol tutuşa, iyileştirilmiş sürüş konforuna ve düşük gürültü seviyesine sahip olmasının sağlandığı ifade ediliyor. Ford Tourneo Custom Concept, yeni bir Ford Minibüs ve kısa şasi Van ve Kombi ailesini gözler önüne seriyor. Avrupa ve diğer global pazarlarda satışa sunulacak olan yeni ürün gamı Kuzey Amerika’da satışa sunulmayacak.

Motor, üç farklı güç seçeneği sunacak: 100 HP, 125 HP ve 155 HP. Tüm versiyonlar, 6 ileri manuel vitese sahip olacak ve önden çekişli versiyonla sunulacak. Model yelpazesi farklı gövde tipi seçenekleri ile sunulacak ve aks aralığı tercihine göre (kısa ve uzun aks aralığı) ek bagaj ya da eşya taşıma olanağı sağlayacak. Ford, 2012 yılının ilerleyen aylarında daha geniş ve daha yüksek miktarda yük taşıyabilen Transit araçları pazara tanıtıyor olacak. Bu modeller Kuzey Amerika dahil olmak üzere dünya çapında satışa sunulacak ve aynı zamanda arkadan itiş motorlara da sahip olacak.

Alıntı

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Hidrolik Direksiyonu da bizden ...Otosana prototipleri 2 hafta önce gönderildi :yes:

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Neticede piyasada başarılı markaların neredeyse tamamında bu tür radikal geçişler yok... Hatta bilindik başarılı markaların bazı modelleri varki eski bir aracın 15-20 yaşında olduğunu bile anlamanız zor oluyor...

Bence bu ticari araç piyasasına gerekli önemi vermediklerinden dolayı böyleydi.. Eskiden bu pazarı 'Büyük Beyaz Kutular' olarak gördüklerini her markanın yetkili ağızları satır aralarında defalarca açıkladı.. Tüm dünyada şehiriçi taşımacılık ve bunların günlük hayatta da kullanılabilen türevlerine karşı artan bir grafik var.. Kullanım alanlarının günden güne genişlemesi ve artan konfor/güvenlik seviyesinden dolayı tercih edilme sebepleri her geçen yıl artıyor.. Mercedes bile bu pazarın küçük/hafif sınıfındaki boşluğunu Kangoo altyapısı kullanarak Citan modeliyle doldurmaya çalışacak.. Ayrıca Ford'un da Fiorino sınıfına gireceği belli oldu.. Rekabet kalite doğurur.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

içi güzel ama dışı farklı geldi gerçeği daha güzel görünür inşallah

Yorum bağlantısı
özhan Özkan

Otosan bu senenin ortasında üretime geçecek yarısından sonrada resimdeki transit yollarda..diğer modellerde, öğrenci servisleri pkaplar felan muhtemalen 13-2014 öğretim yılından önce çıkar..

Yorum bağlantısı
Serkan Sarı

Gayet guzel gorunuyor.

Servis isine girmeseydim bunun test soforlugu isini yapacaktim 6 ay.

Insallah fiyat olarak bindirmezler uzerine.

Ayrica su camlari neden buyuk yapmazlar anlamyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Önal
(düzenlendi)

Dış heybetine göre koltuk sayısı azmış.

Transporterlar gibi tek kayar kapı bekliyordum, çiftmiş..

Hoca gitmişken baksaydın koltukların hepsi yatıyormuydu ?

İcabında mal yükleyebilirmiyiz :biggrin:

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Dış heybetine göre koltuk sayısı azmış.

Hoca gitmişken baksaydın koltukların hepsi yatıyormuydu ?

İcabında mal yükleyebilirmiyiz :biggrin:

Hepsi yatıyor, iş görür. :)

Ama mala gelmez bu. :nea:

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

İç dizaynı güzel gibi.. Her yerinde göz var sanırım.. Göstergenin üstünde bile var kullanışlı olacağa benziyor..

Ford bu sefer Transit'teki tabuları aşacak gibi görünüyor :good1:

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hepsi yatıyor, iş görür. :)

Ama mala gelmez bu. :nea:

Gelir, niye gelmesin ?

Adı üstünde ticari araç..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Gelir, niye gelmesin ?

Adı üstünde ticari araç..

Bunu vito emsali. Nefes almayan şey taşınmaz bunda..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bunu vito emsali. Nefes almayan şey taşınmaz bunda..

Turizm sektörü için koltuk sayısı az bence..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Turizm sektörü için koltuk sayısı az bence..

Bizim burada bazı firmalar var türizm işi yapan. Vito kullananlar var. İş adamı taşıyorlar topu topu 3-5 kişi oluyorlar, bu araçta o tür işler için yada kalabalık aileler için. Fazla koltuklusu 17+1 gibi, onlarda yenilenecek yavaş yavaş dökülüler..

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bizim burada bazı firmalar var türizm işi yapan. Vito kullananlar var. İş adamı taşıyorlar topu topu 3-5 kişi oluyorlar, bu araçta o tür işler için yada kalabalık aileler için. Fazla koltuklusu 17+1 gibi, onlarda yenilenecek yavaş yavaş dökülüler..

En nihayetinde kapalı kasası da olacaktır..

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

350LF modeline denk panelvan tipi ne zaman satışa çıkar acaba... 5-6 aya kadar bi transit lazım olacak sanırım...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

350LF modeline denk panelvan tipi ne zaman satışa çıkar acaba... 5-6 aya kadar bi transit lazım olacak sanırım...

2.ci yarısında diyen var sene sonunda diyende, açıkçası bende bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Sarı

2013 model yili olarak eylul gibi cikar buyuk ihtimal.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

2013 model yili olarak eylul gibi cikar buyuk ihtimal.

Model yılı uygulaması yeni yasayla değişti bildiğim kadarıyla... artık 1 Ocak 2013 ten önce 2013 model araç sahibi olunamayacak diye okumuştum...

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Yalanda olsa, fiyat teleffuzu yok mu acep hiç ?

Model yılı uygulaması yeni yasayla değişti bildiğim kadarıyla... artık 1 Ocak 2013 ten önce 2013 model araç sahibi olunamayacak diye okumuştum...

:good1:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yalanda olsa, fiyat teleffuzu yok mu acep hiç ?

:good1:

35.000'den başlar, 70.000'e kadar gider bence..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...