İçeriğe Yönlendir

Focus 2006 Trend Araca Sis Farı Montajı Için Yardım

Sezgin Sağdıç-2

Recommended Posts

Sezgin Sağdıç-2

2006 ford focus araca sis farlarını aldık fakat montaj için bilgi almak istedim aracın üzerinde tesisat varmıdır ? yoksa enerjiyi nerden alabilirim role koyulması gerekir sanırım arkada sisler var olmasına rahmen role gerekirmi? bu konu hakkında daha önce uğraşmış veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

Bence tesisat yok aracın üzerinde...Ama usta eller yazarlar şimdi daha detaylı görüşler...

Yorum bağlantısı
Barış Gökçe

benim bildiğim tesisat tamponda hazır var daha önce konusu geçmişti,hatta turgay enez abi tesisatın yeri hakkında yardımcı olmuştu o arkadaşa

benim bildiğim tesisat tamponda hazır var daha önce konusu geçmişti,hatta turgay enez abi tesisatın yeri hakkında yardımcı olmuştu o arkadaşa

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Evet, tesisat hazırdır.

Ampul H8 35 w ise ve ön arka birlikte yansın benim için sorun değil dersen, roleye gerek yoktur. H11 55w ampul kullanacaksan kesinlikle role kullanmalısın...

Sis lambası montajı ile ilgili konu vardı. Bulabilirsem orda gerekli bilgiler vardı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Sağdıç-2
(düzenlendi)

sol farın altında büyükçe bir soket gördüm acaba soket için ordanmı alıcam birde roleyi tam olarak nereye koymam gerekir yardımcı sigorta kutusunda oluyo sanırım yeri amacım orjinale yakın birşeyler yapmak bu arada sis farlarına baktım ampülleri h11 sisleri getirttik fakat tek montajı kaldı

tarihinde Sezgin Sağdıç-2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Süzer

arkadaşım ben 2007 sw trende yeni taktırdım.teyzeminoğlu oto elektrikçisi.tesisat varmı dedim yok dedi.anahtara uzanan delik bulmak için baya uğraştı.sonra röleyle

birlikte bağladı.anahtarı geri çekince arka sisle beraber yanıyor..bence git bi elektrikçiye 20-30 tlye hallederler..röleli olsun ve kalın kablo kullan.teyzemin oğlunun söylediği şu " kablo önemli uzun yolda sürekli açık olursa kablodan koku gelir yavaş yavaş yanar" dedi.rölede bi nevi emniyet..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teyzenin oğlu yanlış söylemiş. Tesisat hazırdır...

Anahtara kablo çekmesine de gerek yoktu.

Roleye aküden sigortayla direk ceryan alacaktı ve zaten mevcut olan tesisatla da roleyi çalıştıracaktı...

arkadaşım ben 2007 sw trende yeni taktırdım.teyzeminoğlu oto elektrikçisi.tesisat varmı dedim yok dedi.anahtara uzanan delik bulmak için baya uğraştı.sonra röleyle

birlikte bağladı.anahtarı geri çekince arka sisle beraber yanıyor..bence git bi elektrikçiye 20-30 tlye hallederler..röleli olsun ve kalın kablo kullan.teyzemin oğlunun söylediği şu " kablo önemli uzun yolda sürekli açık olursa kablodan koku gelir yavaş yavaş yanar" dedi.rölede bi nevi emniyet..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sezgin Sağdıç-2

Merhabalar bu hafta sonu nihayet sis farlarını monte ettik üzerinde dediğiniz gibi gerçekten tesisat mevcut var fakat oraya ne yaptıysa elektrik veremedim ve bende arka stoptan aldım ve resimlerini sizlerle paylaşmak istedim takmak isteyen arkadaşlara umarım yardımcı olurczfX8.jpgQpLsL.jpgkl5W2.jpghYICp.jpgCkFye.jpgRziP8.jpgh09Ak.jpg

Yorum bağlantısı
Sezgin Sağdıç-2

Üzerindeki tesisatın soket resimleride bunlarrDHib.jpgHtUqW.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Sağdıç-2

Çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Paylaşım için teşekkürler.

Taaaa arka frenden kablo çekmek yerine, far anahtarının arkasında hem arka hem de ön sislerin kablosu hazır zaten. Anahtar arkalara çıkış veriyor, önlere vermiyor... Yan yana olan 2 kablo birleştirilecekti...

Bu sayede sis anahtarı açıldığında ön soketlerde de ceryan olurdu...

Bu ceryanı roleyi çalıştırmak için kullanabilirdiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Sağdıç-2

İlginize ben teşekkür ederim ama ben anahtarı yerinden söktüm ve arkaya gideni buldum ama ön tarafa gideni bulamadım dediğiniz gibi anahtardan birleştiririm ama anahtar ile ön soketin arasına ölçü aleti ile baktım fakat bulamadım yani öndeki kabloyu anahtarın arkasında bulamadım

Yorum bağlantısı
Erkan Süzer

benim teyzeoğluda aynısını yapmıştı.sanırım ben yanlış anlattım.tesisat var fakat elektrik bağlantısı anahtardan yoktu.anahtarı sökerek oradan bağlantı çekti aküden röleli elektrik bağlantısıyla yaptı.kablolarıda bayağı kalın ve kaliteli olandan kullandı.uzun yolda saatlerce açık kalcak kablo ince olursa zamanla koku vs yapar dedi.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sokette arkaya giden kablonun tam yanındaki kablo...

İlginize ben teşekkür ederim ama ben anahtarı yerinden söktüm ve arkaya gideni buldum ama ön tarafa gideni bulamadım dediğiniz gibi anahtardan birleştiririm ama anahtar ile ön soketin arasına ölçü aleti ile baktım fakat bulamadım yani öndeki kabloyu anahtarın arkasında bulamadım

Kablonun kalınlığı önemli değil...

Orjinal kablolar [anahtardan sislere giden (ön 70w) ve (arka 21w)], orjinal kapasitede ampul kullanıldığı sürece hiç bir sorun çıkarmazlar...

benim teyzeoğluda aynısını yapmıştı.sanırım ben yanlış anlattım.tesisat var fakat elektrik bağlantısı anahtardan yoktu.anahtarı sökerek oradan bağlantı çekti aküden röleli elektrik bağlantısıyla yaptı.kablolarıda bayağı kalın ve kaliteli olandan kullandı.uzun yolda saatlerce açık kalcak kablo ince olursa zamanla koku vs yapar dedi.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yılmaz Yıldız

Arkadaşlar bende ford focus trend x 2011 model araç var trend  olmasından dolayı sıs farı yok pekı sis farı tesisatı varmı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar bende ford focus trend x 2011 model araç var trend  olmasından dolayı sıs farı yok pekı sis farı tesisatı varmı.

Konunuzu birleştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karabaş

Evet Yılmaz Bey; 

Focus 2,5'ların tamamında sis farı tesisatı mevcut. Tek yapmanız gereken soketi yerine takmak. Ancak ön ve arka sisleri ayrı ayrı yakmak istiyorsanız far anahtarını 2 kademeli ile değiştirmeniz gerekecektir. Yok maliyetli iş diyorsanız tek yapmanız gereken far anahtarının arkasındaki 2 kabloyu birleştirmek olacaktır. 

Saygılar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Yıldız

Evet Yılmaz Bey; 

Focus 2,5'ların tamamında sis farı tesisatı mevcut. Tek yapmanız gereken soketi yerine takmak. Ancak ön ve arka sisleri ayrı ayrı yakmak istiyorsanız far anahtarını 2 kademeli ile değiştirmeniz gerekecektir. Yok maliyetli iş diyorsanız tek yapmanız gereken far anahtarının arkasındaki 2 kabloyu birleştirmek olacaktır. 

Saygılar... 

Teşekkürler peki sis farınla cifli far açma anahtarının malıyetı nedir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Tesisat tüm trend donanımlarda hazırdır.. Farı sökünce alttaki yesisat gözükür. İzalasyonu yapilmış şekilde..

Sis farlı anahtar sıfir 100TL, çıkmacılarda 50TL'ye bulunur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ali Aslan_2
(düzenlendi)

arkadaslar benım aracım 2005 model ford focus comfort aracıma sis farı taktıracam kabloları var diyolar bulamadım nerdesir yerini bilen varsa söylebilirmisiniz   yoksa kendimizmi yeniden kablo dösentirecegız

tarihinde Ali Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Selman Yalçın

Arkadaşlar bende 2006 tren fıcus var. Bugün sanayiye gittim hazır tesisat var sanıyordum usta sol farı ve sis yuvasını söktü ama tesisat bulamadı. Tesisat tam olarak nerededir.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Tesisat var.

Kaput kilidinin olduğu panelin altına gizlenmş durumda. Farlardan ortaya doğru yürüyen tesisatın içine gizli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

bilgilendirme için teşekkürler. Peki tesisata bağladığımızda sislerin arka sislerle çalışması için nasıl bir yol izlememiz lazım

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

2 yol var.

1. Far anahtarını ön arka sisli olanla değiştirmek.

2. Mevcut anahtarın arkasında ön ve arka sis kablolarını köprülemek...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...