İçeriğe Yönlendir

Focus 2006 Trend Araca Sis Farı Montajı Için Yardım

Sezgin Sağdıç-2

Recommended Posts

Selman Yalçın

Turkay bey eğer çok çetrefilli bir iş değilse ben yapmak isterim. O yüzden bana en basit şekli arka sislerle birlikte bağlamak gözüküyor. Anahtarı değiştirmek maliyeti dahada artırıyor. O yüzden arka sislerle birlikte yansın diyorum ama bu işlemi nasıl yapmam gerekiyor. Kabloları köprülemek derken daha açıklayıcı yazar mısınız? Malzeme olarak ne lazım, lehim tabancası felan mı yoksa basit bir kablo kesip kablo ekleme işimi?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Kendin yapmaya cesaretin varsa, bu konularda biraz bilgi sahibi olduğunu düşünerek, basitçe anlatayım. Ön bağlantıyı anlatmıyorum. Soketi bulacaksın, sis lambasını yerine monte edip soketini takacaksın.

Anahtarı yerinden çıkarıyoruz. 12v kontrol kalemi veya voltmetre ile arka sislere giden kabloyu buluyoruz. Anahtardan arka sisi açınca 12v cereyen olan kablo. Yanlış hatırlamıyorsam rengi yeşildi. Bu kablonun hemen yanında bulunan kablo da ön sislere gidiyor. Cereyen verdiğinde sisler yanması gerekir. Bahsettiğim yeşil kablo ile bu kabloyu yarım cm kadar soyup (kablo kesme yok) başka bir parça kablo kullanarak birleştireceksin. Güzelce bantlayıp anahtarı yerine takacaksın. Hepsi bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Çok teşekkür ederim anlattığınız gibiyse elimden gelmesede uğraşmayı seviyorum. Daha önceki araçlarıma parklardan paralel çekerek gündüz farı yapmıştım. Bunuda hallederim inşallah. Birde yeşil kablonun hemen yanında demişsinizde diğer yanı boş mu? Son olarak far anahtarını sökme işi nasıl oluyor zor mu?

Hakkınzı helal edin çok soru sordum :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mirsad Öztürk

konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama 2005 hg focus ghia var bende ve sis farları çok yere bakıyor yükseltme gibi imkan var mı acaba??

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

sis farı kapağını açtığınızda ayar yapmak için sis farına bağlı vida var onu sıkıp gevşettiğinizde ayarlanıyor. Ancak sis farının amacı zaten şerit aydınlatmak olduğu için yeri göstermesi normal. Ayarı yükselttiğiniz takdirde karşıdan gelen araç şoförlerini rahatsız edebilir

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Musa sarıtaş

2010 focus 2 trend x aracım

var sis farı taktırmak istiyorum ortalama ne kadar maliyet çıkar  

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Tam da bu konuda tecrübelerimi aktaracaktım . Far anahtarınız sis farlı ise sadece sis farı + sis farı kapağı = 80-100TL civarı.

Sis farlı anahtar yoksa ben çıkma aldım 150TL + sis farı+ far kapağı=230. İşçiliği ben yaptım.

Bu ara tesisat var ama öyle saklamışlar ki zorla çıkardım ön tamponda giden kaplolara sarmışlar ama azmin elinden kaçış yok.

Kolay gelsin. Benim sayfamda paylaştım bakarsın.

tarihinde Metin Çilo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Önce
(düzenlendi)
On 11.01.2015 at 01:23, Selman Yalçın yazdı:

Çok teşekkür ederim anlattığınız gibiyse elimden gelmesede uğraşmayı seviyorum. Daha önceki araçlarıma parklardan paralel çekerek gündüz farı yapmıştım. Bunuda hallederim inşallah. Birde yeşil kablonun hemen yanında demişsinizde diğer yanı boş mu? Son olarak far anahtarını sökme işi nasıl oluyor zor mu?

Hakkınzı helal edin çok soru sordum :)

selman bey 2-3 cm lık kabloyu U harfi seklinde bükerek far anahtarının kablolarının oldugu kısımdan. arka sıs kablosundan on sıs kablosuna kopru atabılırsınız. kablo kesme ıslemı falan olmadan. zamanında bende turkay beye danısmıstım sagolsun yardımcı olmustu. yaklasık 1 yılı geckındır kullanıyorum sorun cıkmadı. ama dedıgım yontemı 35 W ampulle kullanmalısınız. aksı takdırde elektrık aksamında hasar olusabılır.Muayenede de sıkıntı cıkmadı gecen ay.  kolay gelsın

tarihinde Murat Önce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...