İçeriğe Yönlendir

2005 Fiesta Radyo-Kasetçalar Yerine Ne Yapılabilir?

Emre Yavuz

Recommended Posts

Emre Yavuz

2005 modeldeki radyo kasetçalardan nefret ediyorum,ancak burayı kestirip normal teypde takmak istemiyorum....2006 sonrası 6000 cd sanırım buraya oturtulsa bile çalışmıyormuş acaba bunun için en güzel çözüm ne yapabilirim???

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ortadaki ufak bi parça kesilip double din takacaksnız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Çerçeve satılıyor. Çerçeve ile normal teyp bağlayabilirsiniz. Çerçevenin fiyatı 40 TL. Mp3-USB Teyp 80 TL. Bende var çok memnunum

IMAG0256.jpg

Buna benziyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yavuz

sanırım bundan başkada çözüm yok tşk ederim kardeşim yardımın için;)

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Yanlız şöyle bir konu var. Eğer ki ucuz bir teyp alırsanız yani bahsettiğim gibi 80-90 TL lik CD çalıştırmayan sadece USB ile kullanılanlardan, onların remote control girişi olmayacağından direksiyonun yanındaki kumandaları kullanamazsınız. (Ses aç ses kapa kanal değiştir vb.) Bazı teyplerin arkasında 3,5 inç (kulaklık jakı) gibi bir giriş oluyor. O kısımdan bizim kumandadan gelen kabloyu biraz tadilat yaparak oluşturduğunuz jakı takıp kumandaları kullanabiliyoruz. Aklınızda olsun. Özelliğin adı ise Remote Control girişi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Yavuz

evet 4500 rds araştırdım ancak dediginiz gibi inanılmaz paralar nerdeyse double din fiyatları o yüzden yapılabilcek en iyisi o olur yada arabayı satmak:)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Deniz CEBECİOĞLU

ebay da var yaklaşık 150 TL ye geliyo ama ordan alışveriş yapmadım hiç, nasıl olur acep..

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Yanlız şöyle bir konu var. Eğer ki ucuz bir teyp alırsanız yani bahsettiğim gibi 80-90 TL lik CD çalıştırmayan sadece USB ile kullanılanlardan, onların remote control girişi olmayacağından direksiyonun yanındaki kumandaları kullanamazsınız. (Ses aç ses kapa kanal değiştir vb.) Bazı teyplerin arkasında 3,5 inç (kulaklık jakı) gibi bir giriş oluyor. O kısımdan bizim kumandadan gelen kabloyu biraz tadilat yaparak oluşturduğunuz jakı takıp kumandaları kullanabiliyoruz. Aklınızda olsun. Özelliğin adı ise Remote Control girişi.

sen bu olayı gerçekleştirdin mi cihan, araban da kullanıyormusun :unsure2:

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Yanlız şöyle bir konu var. Eğer ki ucuz bir teyp alırsanız yani bahsettiğim gibi 80-90 TL lik CD çalıştırmayan sadece USB ile kullanılanlardan, onların remote control girişi olmayacağından direksiyonun yanındaki kumandaları kullanamazsınız. (Ses aç ses kapa kanal değiştir vb.)

Buraya kadarını gerçekleştirdim.

İlgili başlıklar

http://www.panuworld.net/minidisc/fordsony/index.htm < Burada yapımını anlatıyor

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230847-2004-fiesta-teyp-kumandasi-soketi-hk/

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Yanlız şöyle bir konu var. Eğer ki ucuz bir teyp alırsanız yani bahsettiğim gibi 80-90 TL lik CD çalıştırmayan sadece USB ile kullanılanlardan, onların remote control girişi olmayacağından direksiyonun yanındaki kumandaları kullanamazsınız. (Ses aç ses kapa kanal değiştir vb.)

Buraya kadarını gerçekleştirdim.

İlgili başlıklar

http://www.panuworld...dsony/index.htm < Burada yapımını anlatıyor

http://www.fordclubt...dasi-soketi-hk/

çok meziyetli bir işmiş, bununla kimse uğraşmaz heralde :)

Yorum bağlantısı
Deniz CEBECİOĞLU

EBAY da RDS 4500 ün fiyatı gümrüğüydü ırtıydı zırtıydı derken 450-500 TL ye geliyor. Bence çıkmacı bi kanki bulmak lazım.. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

EBAY da RDS 4500 ün fiyatı gümrüğüydü ırtıydı zırtıydı derken 450-500 TL ye geliyor. Bence çıkmacı bi kanki bulmak lazım.. :)

Çıkmacıdan kanki olmaz :D :D

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Murat Karaoğlu

Evet arkadaşlar konu hortlatmak gibi olmasın ama bu kasetçalar işi benide bezdirdi fm transmitterler ise çok kötü cızırtı bağlantı kopması vesaire özellikle uzun yolda müzik dinleme işi azap gibi oluyordu...Sonunda bir arkadaşın tavsiyesiyle iyi bir elektronikçi sorunu çözdü şükür...Oto teyp çevirici üzerinde USB-AUX-SD kart ve bluetooth özelliklerinin hepsini barındırıyor...Kasetçalar kısmına monte işini ben istedim bence bu şekilde daha iyi oldu ulaşması kolay...Sistem kasetçalar konulmadan yapıldığı için Ses kalitesi videodanda anlaşılacağı gibi çok iyi...TEk sorun sisteme bir anahtar bağlanmadan olmaması...radyoya geçip geri dönmek istediğinizde ve kontağı tamamen kapatıp açtığınızda anahtardan aç-kapa yapmanız gerekiyor ama bence bu müzik konforuna değer...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...