İçeriğe Yönlendir

'Eminevim' Hakkında.

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Şehit Mustafa Yaman

Bugünlerde Eminevim'den ev almayı düşünüyorum. Bu sistem veya firma hakkında bilgisi olan var mı? Etrafında mağduru veya memnun olanı var mı?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Mustafa Hocam ev konusunda Allah gönlüne göre versin. :flowers:

Ben Adana'da görev yapan bir arkadaşım için iki defa kura çekimine gittim, Altunizade'deki yerlerine, ikisinde de çıkmadı. Yalnız Emin Evim ile ilgili ise şöyle söylemeliyim çok arıyorlar, bıktırana kadar arıyorlar, oraya gittiğimde kendim için de görüşmüştüm, o kadar çok zamanlı zamansız aradılar ki, en son dedim 'ben ev aldım ikinciyi alacak gücüm yok' sonra adam bana araba verelim o zaman dedi. :D Sistemlerine gelirsek ben pek tatmin olamadım yani bilemiyorum ne kadar randımanlı çalışır bu sistem. :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Beştoy

ben de yeni girdim sisteme...google dan arama yaptım şikayete rastlamadım:))

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Bir nevi titan olmasin. Aman dikkat hocam...

Ben de bundan korkuyorum. Sizlerin bu konu hakkında fikirlerini alayım dedim.

Mustafa Hocam ev konusunda Allah gönlüne göre versin. :flowers:

Ben Adana'da görev yapan bir arkadaşım için iki defa kura çekimine gittim, Altunizade'deki yerlerine, ikisinde de çıkmadı. Yalnız Emin Evim ile ilgili ise şöyle söylemeliyim çok arıyorlar, bıktırana kadar arıyorlar, oraya gittiğimde kendim için de görüşmüştüm, o kadar çok zamanlı zamansız aradılar ki, en son dedim 'ben ev aldım ikinciyi alacak gücüm yok' sonra adam bana araba verelim o zaman dedi. :D Sistemlerine gelirsek ben pek tatmin olamadım yani bilemiyorum ne kadar randımanlı çalışır bu sistem. :unsure2:

Aynen beni de arıyorlar. Bir telefon bıraktım sistem hakkında bilgi almak için 4-5 kez aradılar. Ne zaman geliyorsunuz buyrun konuşalım vb. şeyler söylüyorlar. Ne sorsam o şekilde de olur diyorlar. Hiç olmayacak bir şey yok bu sistemde. Anlamadım gitti.

ben de yeni girdim sisteme...google dan arama yaptım şikayete rastlamadım:))

Ben de Google'da bir şikayete rastlamadım. Ama korkmuyor değilim. Adamlar iflas açıklasa biz ne yapacağız. Onları dediği biz anonim şirketiz. Devlet başımıza kayyum atar ve mağdurların parası ödenir diyorlar. Ama bu süreç yazıldığı ve söylendiği kadar kolay değildir herhalde.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İş yerimden arkadaşım çok araştırdı.En sonunda toki kuralarına girdi şansına kura çıktı.Hocam bence sende toki konutlarını araştır.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Eminevim güvenilir bir firmadır hocam sorun yaşanmaz. Emin otomotivle aynı firma zaten. bir nevi kadınların altın günü gibi. Kura çekiliyor ve sıraya göre teslimat yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

İş yerimden arkadaşım çok araştırdı.En sonunda toki kuralarına girdi şansına kura çıktı.Hocam bence sende toki konutlarını araştır.

Yaptığı araştırmalardan tatmin olmadı herhalde. Toki evleri Gölbaşı'nda pahalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bugünlerde Eminevim'den ev almayı düşünüyorum. Bu sistem veya firma hakkında bilgisi olan var mı? Etrafında mağduru veya memnun olanı var mı?

Bizim arkadaş girdi şubatta evini alacak inşallah. Kahramanmaraş'ta sistemden ev alanlar oldu. Şimdilik bir sıkıntı yok. Tek masraf katılım ücreti. Oda taksitin büyüklüğüne göre azalabiliyor.Faiz yok ekstra ücret yok. Evi beğeniyorsunuz paranızı veriyorlar Türkiye'nin istediğiniz yerinde tapusu sağlam olmak koşuluıyla alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27
(düzenlendi)

Yaptığı araştırmalardan tatmin olmadı herhalde. Toki evleri Gölbaşı'nda pahalı.

Kurasız seçenekte var. Taksitlerin ortasında evi alabiliyorsunuz.

tarihinde Fatih Öztürk27 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Eminevim güvenilir bir firmadır hocam sorun yaşanmaz. Emin otomotivle aynı firma zaten. bir nevi kadınların altın günü gibi. Kura çekiliyor ve sıraya göre teslimat yapılıyor.

Yaptığım görüşmelerde yatırabileceğim peşinat ve ne kadar taksit yatıracağımı sordular. Söylediklerime göre 3.5 sene sonra ev parasını veririz dediler.Kuradan falan bahsetmediler.

Bizim arkadaş girdi şubatta evini alacak inşallah. Kahramanmaraş'ta sistemden ev alanlar oldu. Şimdilik bir sıkıntı yok. Tek masraf katılım ücreti. Oda taksitin büyüklüğüne göre azalabiliyor.Faiz yok ekstra ücret yok. Evi beğeniyorsunuz paranızı veriyorlar Türkiye'nin istediğiniz yerinde tapusu sağlam olmak koşuluıyla alabiliyorsunuz.

Yaklaşık olarak 12.000 lira istiyorlar sistemden yararlanabilmek için. Şimdi bir kampanyaları varmış. 20 Nisan'a kadar sisteme giriş yaparsam 3.500 lira bir bedeli almayacaklarını söylediler.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yanlış anlaşılmasın ben güvenilirliliği ile ilgili bir fikir veremem, sadece kişisel görüşüm; beni ikna edemediler. :) Alıp sorun yaşamayanlar vardır elbette.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Sizin kafanızı kurcalayan en çok ne oldu?

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yanlış anlaşılmasın ben güvenilirliliği ile ilgili bir fikir veremem, sadece kişisel görüşüm; beni ikna edemediler. :) Alıp sorun yaşamayanlar vardır elbette.

Aksine ben şimdiye kadar sorun yaşayan kimseye rastlamadım :) Otomobilde kura sistemi vardı ama evde yok demek ki onu bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Aksine ben şimdiye kadar sorun yaşayan kimseye rastlamadım :) Otomobilde kura sistemi vardı ama evde yok demek ki onu bilmiyordum.

Evde de kuralı sistem de var. Önce çıkan sonra çıkana kira desteği çıkıyor.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sizin kafanızı kurcalayan en çok ne oldu?

Malum zor kazanıyoruz onun endişesi var ben de 'memur' adamız sonuçta. Ya bana şartları uymadı yoksa adamlar dolandırıcı falan değiller kesinlikle öyle diyeyim özetle.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Bende de o korku var. Emeklerin heba olmasından korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bende de o korku var. Emeklerin heba olmasından korkuyorum.

heba olmaz hocam. işinize gelmediğini düşündüğünüz zaman paranız alır ayrılırsınız. Katılım payı kalır tabi..

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Sanırım vadeye göre değişecek olan sadece organizasyon ücreti. Onu da neye göre belirliyorlar bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Hocam yine en iyisini siz bilirsiniz ama bence de uygun bir sistem.Bankadan daha uygun illaki ama beklemen gerekiyor tabi.Mantık bayanların altın günü mantığı sadece komisyon alıyorlar.Kura olayıda mevcut tabi kuraya giriyorsunuz ama peşinatınız var ise evin yarı fiyatı kadar o zaman vade ortası şeklinde ikinci bir başka alternatif daha var.Taksidinizi kendiniz belirliyorsunuz eminevimde ödeyemediğiniz takdirde ödemelerinizi düşürebiliyorsunuz vadeyi uzatabiliyorsunuz veya istediğiniz zaman çıkıp komisyon harici paranızı alabiliyorsunuz.Ben şimdiye kadar kandırıldım diyen adam duymadım.Tabi tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Epey katılan ve şu ana kadar sıkıntı yaşayan görmedim..

Organizasyon ücreti vadeye göre değilde alınacak evin miktarına göre değişiyor diye biliyorum.

Peşinatı verdiniz teksitlere başladınız, diyelim ki 600 lira ödeme yapıyorsunuz, sisteme göre kiracı olduğunuz için kia yardımı yapıyorşar ve her geçen ay taksit ödemelerinin mikarı düşüyor, ancak ev sahibi olduğunuda otomatik olarak taksit sayıları 1000 lira civarına çıkıyor. Malum ev sahibi olunca kira ödeme derdi yok. Elalaem'e verilen para kendi eimize yatmış oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Sıkıntı yaşayan yok öyle gözüküyor şu ana kadar.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Değerlendirilebilir bir seçenek. Sıkıntısı yok. En azından kafanız rahat eder. Faize bulaşmamış olursunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...