İçeriğe Yönlendir

'Eminevim' Hakkında.

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hocam sadece konut kredisi olarak mı?

Yok yok. herşeye yapıyor onlar. Ben Türkiye Finans ile bir proje yapmıştım ürün başı kredilendirme için tablet yazılımı idi. sistemleri şöyle tüm bu adamların:

Misal koltuk alacaksınız gidiyorsunuz. Tamam diyorlar.

Koltuğun faturasını bankaya kestiriyorsunuz. Banka üstüne yüzde 10 koyuyor size satıyor taksitli peşin fiyatına ama taksitleri ödeyince borcu siliyor. Bir nevi taksit süresince emaneten kullanıyorsunuz. Dinen doğru diyorlar. Bana bazı açıkları var gibi geliyor o süreçte ürün fiyatları beklenmedik dalgalanırsa sistem saçmalıyor çünkü. Ama yine de ulema tamamdır diyor. Bence kalbiniz rahat olabilir. Bu kadar ulema doğru diyorsa sağınızdaki solunuzdaki melekler doğru kayıt tutar bence.

Bizim proje bu işler için bankaya koşuşturmayı engelleyip beyaz eşya bayisine otomatik kredi açma faturalama yeteneği veriyordu. Hala uygulamaya alamadılar. Bakalım belki alırlar.

çünkü bu sistemde para görmüyorsun. fatura götürüp getriyorsun. iki üç sefer tüccar banka arası gidiş geliş gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

burda: 

"

Mürabaha Sistemi

Katılım bankaları faizsiz bankacılık esasına göre kurulduğu için faizli herhangi bir işlem yapmamaktadırlar. Bu finans kurumlarının işleri mudarebe, müşareke ve mürabahadır. İlk ikisi yazımızla alakalı olmadığı için onları açıklamayı es geçerek mürabaha üzerinde duralım. Mürabaha, paranın daha yüksek para karşılığında (faiz) satılması yerine, alınacak malın peşin ya da kısa vadeli olarak katılım bankası tarafından alınıp, malı almak isteyen kişiye daha uzun vadeli ya da vade farklı satılması işlemidir. Yani, katılım bankasından kredi çektiğiniz zaman parayı değil, malın kendisini vade farkıyla satın almış olursunuz. Vade farkı faiz midir? gibi sorular başlı başına bir yazı konusu olduğu için bu sorunun cevabına burada girmiyorum.

"

alıntı: http://www.bizimkose.com/11/03/katilim-bankalarindan-faizsiz-kredi-nasil-alinir/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam, kredi işinin günümüz şartlarında kaçarı zaten yok. Ülkemizde 100 TL, 10 yıl sonra yine aynı değerde ise okey ama durum ortada. Sağlam kaynak yapacak bişey yok der

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

O katılım bankalarında da 5 yaş araba şartı var iyide kim 5 yaş araç alabilir ki Türkiyedeki genel halk ortadirek 5 yaş alınırsa uygun belki Dacia felan denk gelir alınır oda herkesin binmek istediği bir araç olmayabiliyor.Garanti bankası bildiğim kadarıyla 10 yaş sınırı veriyor o biraz daha mantıklı 10 yaş iyi araç bulunur nihayetinde.Giderek 99 model araçların fiyatlarının fahiş yükseldiği 2. el piyasa oluşuyor nereye kadar gider bu böyle hep beraber göreceğiz.

Yorum bağlantısı
8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yok yok. herşeye yapıyor onlar. Ben Türkiye Finans ile bir proje yapmıştım ürün başı kredilendirme için tablet yazılımı idi. sistemleri şöyle tüm bu adamların:

Misal koltuk alacaksınız gidiyorsunuz. Tamam diyorlar.

Koltuğun faturasını bankaya kestiriyorsunuz. Banka üstüne yüzde 10 koyuyor size satıyor taksitli peşin fiyatına ama taksitleri ödeyince borcu siliyor. Bir nevi taksit süresince emaneten kullanıyorsunuz. Dinen doğru diyorlar. Bana bazı açıkları var gibi geliyor o süreçte ürün fiyatları beklenmedik dalgalanırsa sistem saçmalıyor çünkü. Ama yine de ulema tamamdır diyor. Bence kalbiniz rahat olabilir. Bu kadar ulema doğru diyorsa sağınızdaki solunuzdaki melekler doğru kayıt tutar bence.

Bizim proje bu işler için bankaya koşuşturmayı engelleyip beyaz eşya bayisine otomatik kredi açma faturalama yeteneği veriyordu. Hala uygulamaya alamadılar. Bakalım belki alırlar.

çünkü bu sistemde para görmüyorsun. fatura götürüp getriyorsun. iki üç sefer tüccar banka arası gidiş geliş gerekiyor.

hocam merakımdan soruyorum dinen doğru denen şeyde kim kimi kandırıyor tam olarak ? bana cidden tuhaflık var gibi geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu konuda şu an kafam öyle karışık ki.. İyi ki bir sisteme girmişim diyorum. Öyle ya da böyle para biriktirmemi sağlıyorlar. O parayı King'e versem o da kafama kütükle vura vura para biriktirmemi sağlardı ama neyse. :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Benim yakınım iki kişi araç ve ev için eminevim sistemine girdi ikisinde parasını sorunsuz aldı hatta ödeme sorunu yaşayınca yardımcı oldular bir kaç ay yani herkesin düşüncesine saygı duyarim tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...