İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Porya-Aks Bilyalarının Değişim Periyodu

Misafir

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Lastikler 33/09 tarihli goodyear efficientgrip ama yaklaşık 50.000 km olmuş.

ses (uğultu) arka taraftan geliyor ama tekinden mi yoksa ikisinden mi geliyor anlayamadım.

Tabi önce sesin sebebini bulmalıyız :)

önce lastiği de değişin artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

önce lastiği de değişin artık

Bursa'ya tayin istedim,olmazsa değiştireceğim,olursa bir kaç ay sonra :)

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Bugün arka iki tekerin porya bilyasını değiştirdim, orjinal çıkan SKF yerine taktığımız SKF, konunun detayı linkte.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Atak

Dün nihayet sanayi ye gidebildim,rot-balanscı arka tekerlekleri makina ile epey hızlı birşekilde çevirdi.Önce sağ tarafa baktı,normaldi.Sol tarafı çevirince elektrik süpürgesi gibi uğultu başladı ve ''sol arka bilya arızalı'' dedi.

Kutusunda ford-otosan yazan ve parçacının ve özel ford servisinin orijinal dediği porya(fomoco mu bilmiyorum) ile değişim yapıldı.Arka fren balatalarıda epey inceldiğinden tekerler sökülmüşken değişti.

Arabada şuan uğultu kalmadı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Kaya1

Merhabalar...

Benim aracta da 3-4 gundur ses geliyor ( sol arkadan ). Lastikte sorun vardir diye gosterdim fakat bilyalarda sorun oldugu soylendi.

Arka porya bilyasını değiştirirken ( hız algilayicilardan dolayı vs ) bu isi özel serviste mi yaptirmaliyim yoksa siradan bir tamirci yapabilir mi? ( Sehir merkezine uzagim ve özel servis yok bulundugum yerde ).

Ayrica arka porya degisirken de ABS sisteminin ariza sinyali verme durumu var midir? Yoksa sadece bu durum önler degisirken mi var? ( daha ucuz olanı almak icin soruyorum bunu ).

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Benim araçta arka poryayı söktüler,yenisini taktılar,arıza ışığı yakmadı.

Ucuz olanların arıza yaktığı söyleniyor,arada 50-60 lira var değmez.

Bu işlemi ABS soketine zarar vermeyecek her usta değiştirebilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Arslan

Bilgi olsun diye söylüyorum.Benim ustam arka poyraları değiştirirken otosan kullanmamıza rağmen eski poryadaki abs sensorlerini yeniye taşıyarak montajını yapmıştı.Porya değişimi sonrası Abs lambası yanıyorsa eski sensorü kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ersin Özkaya

Bugun aracin on teker bilyalari degisti ve usta iyi marka diye takti.aceba bu fag marka bilya nasildir bikgisi olan var var mi?

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ersin Özkaya

Bugun yazliklari takarken bigonun birinj kirdim.foryaya bagli olani.bunu firyayi sokmeden takabilir miyim?eski foryadan saglam olani soktum.yeniye sokmeden takmak mumkun mi yoksa illa pres ile ayrilmak zorunda mi?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sağlam olanı prestemi söktünüz?

Hayir saglam derken civatasi saglam olan.bilyasi bozulup cikandaki saglam civata gibi olani.civata cekisle vurarak kolayca cikiyor.

9Qg05Z.jpg

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kırık olan parça sanırım porya içinde kaldı başı yok. ona aynı boyutta(daha ufak olmasın) bir yuvarlak boru veya civata benzeri ayarlayıp dayarsınız, çekiç yardımı ile çıkartırsınız. tornavida benzeri ile yaslayıp vurursanız riski: içerde şişer çapı büyüyebilir sıkışır o zaman pres gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kırık olan parça sanırım porya içinde kaldı başı yok. ona aynı boyutta(daha ufak olmasın) bir yuvarlak boru veya civata benzeri ayarlayıp dayarsınız, çekiç yardımı ile çıkartırsınız. tornavida benzeri ile yaslayıp vurursanız riski: içerde şişer çapı büyüyebilir sıkışır o zaman pres gerekir.

Evet kirik olan iceride kaldi.sadece tekeri ve fren diskini sokerek takabilirim galiba degil mi? Yada rot basi ,aks mili gibi parcalarida sokturkten sonra mi takmaliyim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...