İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

recaro young sport hero kullanıcısı olarak memnunmusunuz? daha doğrusu çocuk memnun mu? uzun yolculuklarda uyku problemi meselesi var.. yatış pozisyonu pek iyi değil gibi geldi bana. ama kendi arabamda deneyemedim, mağazadaki deneme koltuğunda gördüm. yatış pozisyonu hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

ortada olmasının dezavantajları nedir ki? çocuk için seyir amaçlı keyif alabileceği bir yer, hem de sağ sol darbelerden daha uzak olarak düşünüyordum. (50tl fiyata isofix kemerleri satılıyor. onlardan almayı planlıyorum)

---

ayrıca Avionaut diye bir marka var. Örnek model isofixsiz link burada

(9-36 kg, 9-25 kg modelleri mevcut)

bu markayı kullanan, bilen var mı? recaro ile avionaut arasında gidip geliyorum.

Akşama detaylı fotoğraflar atarım buradan. Çok araştırdım baktımki aracımda isofix yok bu yüzden marka bir koltuk almayı tercih ettim. Alırkende bizimki o zaman ufaktı 1 yaşından beri neredeyse bu koltuğu kullanıyorum. Zaman zaman arabamın kalabalıklık durumuna göre sağa sola yada ortaya alıyorum. Bağlantısı vs si çok basit. Uyku sıkıntısı hiç yaşamadık aksine güzel uyuyor. Bizimki yollarda uyumamazlık yapmıyor pek onunlada ilgili olabilir. Yatma diye birşey yok koltukta orası aşikar oturacak çocuğun baldır altında mesafeti 2cm kadar yükselten bir mekanik yapı var o kadar.

Avantaj olduğunu düşünüyorum boy ayarı var kafanın oturduğu bölme aşağı yukarı ayarlayabiliyorsunuz biz şimdilik hep en altta kullandık ufaklık başı hep o aralıkta durdu rahatlıkla uyudu..

f95e2dc47f17e980d84ee005d2c83ffc.jpg1ba07853fc0cafcf780b2816cb40993c.jpga9b53ecbcf0c26d2ca4e380ce5000209.jpg

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Akşama detaylı fotoğraflar atarım buradan. Çok araştırdım baktımki aracımda isofix yok bu yüzden marka bir koltuk almayı tercih ettim. Alırkende bizimki o zaman ufaktı 1 yaşından beri neredeyse bu koltuğu kullanıyorum. Zaman zaman arabamın kalabalıklık durumuna göre sağa sola yada ortaya alıyorum. Bağlantısı vs si çok basit. Uyku sıkıntısı hiç yaşamadık aksine güzel uyuyor. Bizimki yollarda uyumamazlık yapmıyor pek onunlada ilgili olabilir. Yatma diye birşey yok koltukta orası aşikar oturacak çocuğun baldır altında mesafeti 2cm kadar yükselten bir mekanik yapı var o kadar.

Avantaj olduğunu düşünüyorum boy ayarı var kafanın oturduğu bölme aşağı yukarı ayarlayabiliyorsunuz biz şimdilik hep en altta kullandık ufaklık başı hep o aralıkta durdu rahatlıkla uyudu..

teşekkürler Erkan bey. bizim ufaklıkta arabada uyumayı seviyor ancak uykusu bozuldu mu arabanın camından atlanacak şekilde ağlıyor  :D  o yüzden rahat uyusun diye uzun yolculuklarda arkaya yatak yapıyorum koltuğundan hariç :D   sıpayı bildiğimden kaygılanıyorum.

ayrıca dikkatimi çekti; sizin ufaklık kemer bağlamıyor sanırım?  :i-ih:  fotoğraflara göre koltuğa gerek kalmamış sanki  :unsure2:

yatış özelliği yok ise, sadece baldırdan yükseltme (ki ne kadar etkili bilemiyorum) varsa o zaman Avionaut daha bir hoşuma gidecek benim. tekrar ebebek mağazasında deneme yapacağız..

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

teşekkürler Erkan bey. bizim ufaklıkta arabada uyumayı seviyor ancak uykusu bozuldu mu arabanın camından atlanacak şekilde ağlıyor  :D  o yüzden rahat uyusun diye uzun yolculuklarda arkaya yatak yapıyorum koltuğundan hariç :D   sıpayı bildiğimden kaygılanıyorum.

ayrıca dikkatimi çekti; sizin ufaklık kemer bağlamıyor sanırım?  :i-ih:  fotoğraflara göre koltuğa gerek kalmamış sanki  :unsure2:

yatış özelliği yok ise, sadece baldırdan yükseltme (ki ne kadar etkili bilemiyorum) varsa o zaman Avionaut daha bir hoşuma gidecek benim. tekrar ebebek mağazasında deneme yapacağız..

Ah ah hepimizin gayesi onlar rahat etsin ama olmuyor herzaman . Daha oto koltuğuna oturtmadan bir yerden bir yere gitmiş değilim biliyor yani oturmadan gidemeyeceğimi henüz 2,5 yaşında.. Ama bu koltuğun kemer kısmı çok sağlam 2 tane omuzlardan geliyor 2 tane belden geliyor. Belden gelenlere alıştırdık onu kullanıyoruz ama omuzlardan geleni kaba yapmışlar rahatsız ediyor ve haliyle üzerinde tutamıyoruz diretmelerimiz herseferinde sürse de.. O kemer de tam bel kısmında duruyor resimlerde görünmüyor. Birde ayrı bir anektod şu bizimki bindiği her koltuğu kendisi açabiliyor bebek arabalarında chicco + mamas papas + maclaren gibi markaları kullandık ama bunun kemer açma düğmesi süper sert onu asla açamıyor.. Yani henüz...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Erkan kardeşim .ALLAH kaza bela vermesin. Fotoğraflardan gördüm kadarıyla kafalık kullanımında hata var.omuz üst mesafesinden 2 parmak açıklık olmalı çocun kolları baskı ve sıkışma görmüş .bir incele derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan kardeşim .ALLAH kaza bela vermesin. Fotoğraflardan gördüm kadarıyla kafalık kullanımında hata var.omuz üst mesafesinden 2 parmak açıklık olmalı çocun kolları baskı ve sıkışma görmüş .bir incele derim.

Ya sen dersin ben yapmamı bebenin ilk bebek arabasını hediye eden abisisin sen :) Ama sıpa kendini o araya sokup sıkıştırıp uyuyor çoğu zaman ama birkaç tık yukarı alayım bakayım ne yapacak :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

bakalım biz nasıl durumlar ile kaşılaşacağız Allah bilir  :)

kafalığı yukarı kaldırınca altına minder istemesin; "rahat edemiyorum" deyip :D  şakası bir yana bu ufaklıklar bizi parmağında oynatıyor, biz her ne kadar bir şeyler için diresek de bir şekilde onların istediği yada bizim ile onların arasında bir şey oluyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ya sen dersin ben yapmamı bebenin ilk bebek arabasını hediye eden abisisin sen :) Ama sıpa kendini o araya sokup sıkıştırıp uyuyor çoğu zaman ama birkaç tık yukarı alayım bakayım ne yapacak :))

Kaldır kaldır.omuz üstüyle başlık alt kenarı arasında 2 parmak mesafe bırak .kemeri biraz daha sık yukarı aşa oynayamaz kerata.öpüyom yanaklarından paşanın 41 kere maşallah ALLAH nazarlardan sakınsın kardeşim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan isofixli araba alalım Sana köklü çözüm :)

Olur 25-35 bandında arayacağım 2017 yine otomatik olmalı [emoji41] [emoji16]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Okan abimin tavsiyesiyle ben de Joie Anchor aldım. Çift yönlü olması bizim için tercih sebebiydi. İsofix benim arabamda yoktu, yetkili servise sordum 200 lira dedi. Hemen getirttim dün de montajı yapıldı. Belli bir yaşa kadar ters kullanmayı düşünüyorduk fakat ters koyunca oğlanın kafası düşüyor iki büklüm gidiyordu. Biz de dün düz çevirdik. Bazanın yere basan bir destek ayağı var oradan da biraz kaldırdık. Sonuç harika oldu. Hem aynadan bebeğimizi görebiliyorum hem de kafası 200 km boyunca hiç düşmedi. Fakat terleme konusuna bir şey bulmamız lazım. Sadece sırtı değil koltuğa değen her yeri terlemişti yavrumuzun.

Sonuç olarak 400 liraya alınabilecek en iyi koltuğu almışız diyorum. İleride sığmazsa belki değiştirebiliriz ama şimdilik bu iyi. Teşekkürler Okan abi. Fotoğraf çekersem buraya eklerim.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Okan abimin tavsiyesiyle ben de Joie Anchor aldım. Çift yönlü olması bizim için tercih sebebiydi. İsofix benim arabamda yoktu, yetkili servise sordum 200 lira dedi. Hemen getirttim dün de montajı yapıldı. Belli bir yaşa kadar ters kullanmayı düşünüyorduk fakat ters koyunca oğlanın kafası düşüyor iki büklüm gidiyordu. Biz de dün düz çevirdik. Bazanın yere basan bir destek ayağı var oradan da biraz kaldırdık. Sonuç harika oldu. Hem aynadan bebeğimizi görebiliyorum hem de kafası 200 km boyunca hiç düşmedi. Fakat terleme konusuna bir şey bulmamız lazım. Sadece sırtı değil koltuğa değen her yeri terlemişti yavrumuzun.

Sonuç olarak 400 liraya alınabilecek en iyi koltuğu almışız diyorum. İleride sığmazsa belki değiştirebiliriz ama şimdilik bu iyi. Teşekkürler Okan abi. Fotoğraf çekersem buraya eklerim.

belirttiğiniz ürüne baktım isofix baza hariç 400tl ye bulabildim, baza da 400..  :unsure2: 800 etti. siz iyi almışsınız.

şöyle bir durum daha var 0-18kg aralığı bizim için yakın bir gelecek.13-14kg olduk, 0-13 kg (ters kullanım sebebiyle ayaklar sığmıyor artık) kullanımına son vermek için 25 veya 36 kg üst sınırında bir şeyler bakıyorum malesef. iyi olsun diyoruz ama o kadar para verip de 2 sene sonra ardiyeye kaldırırsam içim yanar  :D  olmuşken 5 sene yetsin.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Kardeşim ALLAH kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın.seviye ayarları var ben hala en az 2 yaşa kadar ters gitmesinden yanayım.terleme her koltuk malesef yapıyor.çocuğu koymadan .bir beyaz tülbent geçir koltuga hem teri emer hem daha iyi oluyor.ben çocukların sırtlarına ter emici bez kullanıyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

belirttiğiniz ürüne baktım isofix baza hariç 400tl ye bulabildim, baza da 400..  :unsure2: 800 etti. siz iyi almışsınız.

şöyle bir durum daha var 0-18kg aralığı bizim için yakın bir gelecek.13-14kg olduk, 0-13 kg (ters kullanım sebebiyle ayaklar sığmıyor artık) kullanımına son vermek için 25 veya 36 kg üst sınırında bir şeyler bakıyorum malesef. iyi olsun diyoruz ama o kadar para verip de 2 sene sonra ardiyeye kaldırırsam içim yanar  :D  olmuşken 5 sene yetsin.. :)

Kampanyası var. Koltuğu alana baza hediye ediliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Okan abi biz de sırtına ter emici bir şeyler koyuyoruz. Tülbenti de deneriz abim.

Emre bey bence de daha büyük bir şey bakmalısınız. Erhan beyin dediği gibi kampanyayla aldık baza hediye geldi :)

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Emre bey bence de daha büyük bir şey bakmalısınız. Erhan beyin dediği gibi kampanyayla aldık baza hediye geldi :)

kampanya iyi denk gelmiş size..

internette araştırdıkça insanın kafası karışıyor. 4 yaşına (18kg) kadar ters istikamette gitmesi ile alakalı bir çok yazı okumuştum, 18kg sınırlı koltukların çoğu da öne doğru yapılmış  :unsure2: bazıları çift kullanım sunuyor ama 2bin liracık gibi fiyatları mevcut  :shok: bir tane koala'nın  vardı 700 liraya o da az değil. ne olduğu da belli değil, ama öne öne doğrudan daha iyi korur, tabi çocuk sıkılmazsa.

9-25 / 9-36 grubunu düşünüyorum hala kararsızım; :unsure2:  konu güvenlik olunca 4 yaşa(şuan 1.5 yaşındayız) kadar ters istikamet koltuk alıp, sonrasında 15-36  ile devam mı etsem diye.. 15-36 grubu nispeten daha ucuz küçük gruba göre. gerçi o kadar yüksek fiyatlar mevcut ki 600lira ucuz geliyo  :D

yoksa Allah'a emanet diyip aklıma yatan modeli mi alsam. Sanırım kafayı yedim iyice :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

internette araştırdıkça insanın kafası karışıyor. 4 yaşına (18kg) kadar ters istikamette gitmesi ile alakalı bir çok yazı okumuştum, 18kg sınırlı koltukların çoğu da öne doğru yapılmış  :unsure2: bazıları çift kullanım sunuyor ama 2bin liracık gibi fiyatları mevcut  :shok: bir tane koala'nın  vardı 700 liraya o da az değil. ne olduğu da belli değil, ama öne öne doğrudan daha iyi korur, tabi çocuk sıkılmazsa.

9-25 / 9-36 grubunu düşünüyorum hala kararsızım; :unsure2:  konu güvenlik olunca 4 yaşa(şuan 1.5 yaşındayız) kadar ters istikamet koltuk alıp, sonrasında 15-36  ile devam mı etsem diye.. 15-36 grubu nispeten daha ucuz küçük gruba göre. gerçi o kadar yüksek fiyatlar mevcut ki 600lira ucuz geliyo  :D

yoksa Allah'a emanet diyip aklıma yatan modeli mi alsam. Sanırım kafayı yedim iyice :p  :D

Joie I-Anchor 0-18 Kg Oto Koltuğunda baza kampanyası devam ediyormuş. Bunu alın, memnun kalacaksınız.

https://www.e-bebek.com/i-anchor-0-18-kg-oto-koltugu-p-joi-c1126eacrb00/

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Kaçırma derim.kampanya devam ediyor

https://www.e-bebek....i-c1126eacrb00/

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ters gideni alınacaksa bu yaştan sonra anchor size küçük gelecektir. İlla öylesini istiyorsanız cybex sirona alıp bir daha arkanıza bakmayacaksınız. Ama benim gibi ters gitme kuralından hemen vazgeçecekseniz düz olanlardan kafanıza yatan birini alın gitsin.
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Joie I-Anchor 0-18 Kg Oto Koltuğunda baza kampanyası devam ediyormuş. Bunu alın, memnun kalacaksınız.

https://www.e-bebek.com/i-anchor-0-18-kg-oto-koltugu-p-joi-c1126eacrb00/

Kaçırma derim.kampanya devam ediyor

https://www.e-bebek....i-c1126eacrb00/

açıklama kısmında en altta;

Baza fiyata dahil değildir, ayrıca satılmaktadır 

diye ibare var malesef.

Ters gideni alınacaksa bu yaştan sonra anchor size küçük gelecektir. İlla öylesini istiyorsanız cybex sirona alıp bir daha arkanıza bakmayacaksınız. Ama benim gibi ters gitme kuralından hemen vazgeçecekseniz düz olanlardan kafanıza yatan birini alın gitsin.

4 yaşa kadar kullanılıyor diyorlar o  yüzden küçük gelmez diye düşündüm. ters gitme kuralı araştırırken aklıma girdi. ne güzel recaro alıp keyfime bakacaktım, sonra nasıl olduysa avionaut takıldı aklıma..(alcantara kumaş fiyat vs) nasıl bir markadır diye araştırırken marka ile alakasız konulara daldım, ters gitmek ile alakalı yorumlar, yaşanılan olaylar okudum, bol bol kaza testi videoları izledim. bebeklerin 4-5 yaşına kadar baş oranı yüksek oluyormuş vs vs. "zaten kaza anında yetişkin insanların bile boynu zedeleniyor ki, küçücük yavruların canı ne?" diye aklımda deli sorular ile iyice işin içinden çıkamadım.

ayrıca şunuda belirteyim; cybex sirona :shok: 2bin liracık .. :i-ih: 9-36 için aynı dönme özelliği olsaydı düşünürdüm, daha uzun vadeli kullanılacağı için  ;)

kemer bağlantılı 0-25 Joie Stages diye bir ürün var. kumaş kalitesi videolardan pek hoş görünmedi, balıkesir ebebekte var mı diye hafta sonu kontrol edicem. 

birde  isofixli 0-18 Prego orion var.. (neden bu fiyata anlamadım. baza alana koltuk bedava sanırım :D ) Nasıl markadır hiç bilgim yok. sanırım türk markası, youtube da tek video yerli bir mağazaya ait  :D

bu iki ürünü görmeden almam zaten. buradaki mağazalar ile kanka olcaz yakında :D

:unsure2:bulamazsam aklıma göre vazgeçmeye meyil göstermem gerekecek,o durumda avio'yu alıcam.. malzemesi kalitesi hoşuma gitti. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

açıklama kısmında en altta;

Baza fiyata dahil değildir, ayrıca satılmaktadır 

diye ibare var malesef.

...

...

Yok Emre. Ona takılma. O eski ilandan kalmış. Kaldırmamışlar. Sanırım kasım sonuna kadar geçerli baza hediye kampanyası. Mağazadan da teyid ettim. Düşünrsen al derim.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Yok Emre. Ona takılma. O eski ilandan kalmış. Kaldırmamışlar. Sanırım kasım sonuna kadar geçerli baza hediye kampanyası. Mağazadan da teyid ettim. Düşünrsen al derim.

;) şimdi fark ettim; sağ tarafta üstte kutu içinde link yazıyor. o da zaten direkt kampanya sayfasında açıklanmış. yarın gidip bakarım ebebekte, dokunup almak lazım :)  4 yaşa çok rahat çıkartır. 4 yaşa kadar bebenin güvenliği korunmuş olacak içim de rahat olur. Allah korusun sonradan keşke demeyi sevmiyorum, hele ki güvenlik/sağlık konusunda Allah da dedirtmesin..

ayrıca sonrasında 15-36 kg grubunda seçim yapmak çok daha kolay gibi görünüyor. Römerler bile 600-700 lira. (Recaronun fiyatta değişim yok  :p )

şu video hiç hoşuma gitmedi gerçi, ama hem kemer hem isofix bağlantısı ile zorlamak lazım 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

;) şimdi fark ettim; sağ tarafta üstte kutu içinde link yazıyor. o da zaten direkt kampanya sayfasında açıklanmış. yarın gidip bakarım ebebekte, dokunup almak lazım :)  4 yaşa çok rahat çıkartır. 4 yaşa kadar bebenin güvenliği korunmuş olacak içim de rahat olur. Allah korusun sonradan keşke demeyi sevmiyorum, hele ki güvenlik/sağlık konusunda Allah da dedirtmesin..

ayrıca sonrasında 15-36 kg grubunda seçim yapmak çok daha kolay gibi görünüyor. Römerler bile 600-700 lira. (Recaronun fiyatta değişim yok  :p )

şu video hiç hoşuma gitmedi gerçi, ama hem kemer hem isofix bağlantısı ile zorlamak lazım 

teşekkürler

Ben hiç bacakları da sabitleyen oto koltuğu görmedim. Joie i ters kullanınca çocuk uyuduğunda kafası düşüyor. Ters montajda Çok dik bir pozisyonu var. Mecbur sürüş yönünde kullanıyoruzç . Onun dışında ben memnunum.Zaten arabada çocuk olduğu zaman hızımızı azaltmak lazım. Ne olursa olsun koltuk yüzde yüz koruma sağlamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Ben hiç bacakları da sabitleyen oto koltuğu görmedim. Joie i ters kullanınca çocuk uyuduğunda kafası düşüyor. Ters montajda Çok dik bir pozisyonu var. Mecbur sürüş yönünde kullanıyoruzç . Onun dışında ben memnunum.Zaten arabada çocuk olduğu zaman hızımızı azaltmak lazım. Ne olursa olsun koltuk yüzde yüz koruma sağlamıyor.

Bacaklardan oturu degilde malzeme cok hareket ediyor diye eklemistim videoyu.. ama zaten gerek kalmadi :) bugun ebebeke gittik denedik urunu, ama malesef ki bu urunu 4 yasa kadar kullanabilecegimizi dusunemedim cunku hemen hemen doldurduk :) satici bile 1 sene anca kullanirsiniz dedi :) vaz gecip recaro aldim.. ama onda da soyle bir durum ile karsilastim; aracima tam olarak oturmadi. Koltun oturma bolumune tam temeas varken sirt kismina cocuk koltugu yaslanmiyor. Bir gariplik var bu iste. Koliyi de biraktik orda bakalim sabah gidip koli aricam bulursam iade edicem.

Cmaxlerin oturma bolumunde diger araclar gibi egim fazla degil oyuzden recaronun dizayni uygun gelmedi galiba.. cozumu var,idir bumun? (Alirken isofix kemeri de aldim onunla baglanti yaptim) telefon bozuk, serviste, resim cekemedim

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...