İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Onur Bey,

Antalya'da Şarampol İş bankası'nın ilerisinde Baby Keeper mağazası var, mezarlığın karşısında.Maxi Cosi Tobi ya da Kraft'ı öneririm.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben kullanım hakkında tavsiyede bulunmak istiyorum.İlk başlarda sevmiyorlar ancak kemerlerini tam olarak ayarlayıp her arabaya binişinde koltuğa oturmasını sağlarsanız bir süre sonra alışacak ve memnun olacaktır.Ben iki çocukta da sürekli kullandım.Şimdi büyüğü kemer yükselticide oturuyor.Arabayı kullanırken çok rahat edeceksiniz ve güvenli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ben kraft kullanıyorum gayet kullanışlı ve fiyatta uygun

Yorum bağlantısı
Onur Göktepe
Onur Bey,

Antalya'da Şarampol İş bankası'nın ilerisinde Baby Keeper mağazası var, mezarlığın karşısında.Maxi Cosi Tobi ya da Kraft'ı öneririm.

Cenk Bey dediğiniz mağzayı biliyorum hatta antalya'da gezmediğimiz bebek mağzası kalmadı ama o kadar çok model ve özellik anlatılıyor ki, hala kafa karışıklığı devam ediyor.

yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim yaptığım: birçok mağaza gezmiştim, fiyatlar bana saçma astronomik gelmişti, Homologe Sparco yarış koltuğu fiyatını geçen rakamlar saçmadır. Zaten velet malzemesi fiyatları hep böyledir. Markasız ama duruşundan güvenli olduğu belli olan koltuk aradım, İstanbul İstoç toptancılar çarşısında buldum aldım kullanıyorum, çocuğu olana kesinlikle şart bir donanım. En iri modellerin 150 Tl. seviyesinde fiyatları var.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Bende çocuk koltuğu alırken bayağa bir araştırmıştım. Bilen biriyle konuştuğumda; aynı özellikte fakat fiyat farkı çok olan ürünler olduğunu. Fiyatları fazla olanların ki bunlar römer ve chicco gibi markalardır, çarpmış testleri yapılarak gerekli güvenlik testlerinde geçmiş olmasından kaynaklandığını. Fiyatları daha uygun olanların çarpışma testleri yapılmamış olduğunu belirtmişti. Marka olarak piyasadiki en iyi koltuk römer olduğu belirtiliyor. Bence isofix koltuk almadığınız sürece aradaki fiyat farkı çok fazla değil.

http://www.e-bebek.com/

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Adnan Çakır

Hayırlı olsun hakan bey güle güle otursunlar ve Allah kazadan beladan korusun

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Bugün bauhaus'ta baktım. 150-300 YTL arası fiyatlandırmışlar.

hayırdır sefacım....çeyiz bitti bebek malzemelerine başladın ...!

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ayhan Sırtıkara

Arkadaşlar herkese selamlar

Bu konu başlığında Mondeo III'lerde Isofix bağlantısı olduğu belirtilmiş (Hakan Gürsoy tarafından 2004 X için). Ancak başka bir konuda koltuktaki deliklerin açılmamış olduğunu söylemiş. Britax'ın sitesinde araca göre ürün seçiminde ise 2006 Mondeo'ya isofix'li ürün getirmiyor, 2007 ve sonrası için isofix'li ürün seçebiliyorsunuz. Sonuç olarak isofixli çocuk koltuğu almam halinde 2006 Mondeo'ya herhangi bir işlem yapmadan bağlayabilir miyim? Bilen tecrübe eden var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Teşekkürler, o vakit tereddütsüz alayım isofixli bir koltuk. Britax duo plus'lar yurt dışında 179 pound civarında. Yıl başından sonra ilk çıkışta almayı planlıyorum. Yeri gelmişken sorayım gümrük beyanı yapmak gerekiyor mu? ÖTV de ödenir mi?

Mondeo'lar 2004 sonrasında kesin isofixli. Öncesinde ise fordun sitesinde gözüküyor ama benim manda da yoktu. Sizin araçta isofix vardır. 2007 mondeo dedikleri ise yeni mondeodur. Römer Britax isofixli koltuklar sizin aracınıza olur. Chicco benimkine sıkıntısız olmuştu. Benim döşemelerde delik yeri ayarlanıp da delik açılmamasının nedeni deri döşeme olması olabilir.
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)
Aracinizin klavuzunda bu yok mu acaba ? Eger klavuzunuz yoksa bizim mondeo III bolumunde aracin klavuzu var, oradan bakabilirsiniz diye dusunuyorum
Fordun sitesinde olduğu yazıyordu. Bende var.

Yolcu beraberi eşya, kişisel kullanım amaçlı, ne ÖTV olur ne de beyan.

Baktım kılavuzda var, ama konuyla ilgili yorumları okuyunca şifahen bir teyit almak ihtiyacı duydum. Bu arada bendeki kılavuz ile siteden indirdiğimin sayfa numaraları farklı oluyor aynı konularda. Bilginize.

Vergisi algısı yoksa, oh mis olur o zaman.

Sağolasınız, teşekkürler.

tarihinde Ayhan S?rt?kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

cinyır koltuklarının bu kadar pahalı olması üreticilerin vicdansızlığı, aslında gideceksin kaynakçıya sağlamından iskeleti yaptıracaksın sonrada döşemeciye en rahatından döşemesini yaptıracaksın...

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
(düzenlendi)
Oldu olacak arabayı da yaptıralım. Sağlam kaynak, güvenli koltuk demek değildir. O dediğiniz şekilde yapılmış ucuzları da var. 100 liraya da satıyorlar bu koltuklardan. Ama kimse kusura bakmasın, 2 aylık benzin parasına kıyamayıp da çocuğumu ne idiğü belirsiz şeylere oturtamam.

hakan bey benim söylediklerim işin gırgırıydı fakat söylediklerimde gerçeklik payıda yok değil acaba pahalı koltukların ne gibi donanımları varki bu kadar pahalılar?

Şöyle anlatayım:

-adamlar koltuk eğim ayarı yaptılar fiyat %20 arttı

-adamlar naylon kumaştan pamuklu kumaşa geçti fiyat %20 arttı

-adamlar geriye dönük koltuğu çıkardılar fiyatı %30 arttı niye? geriye döndürmeyi düşündükleri için,

değişmeyen tek şey içindeki iskeleti oldu!yani birbirine kaynak edilmiş metal parçaları!

evet bunlar çok önemli ancak fiyatı 3 katı arttıracak kadar değil! işte ben buna vicdansızlık diyorum senin benim gibi evladına kıyamayan insanların duygularını menfaatleri için kullanmak diyorum. sadece koltuk için değil bebek maması, bebe giyim vs vs daha birçok şey

Ayrıca 2aylık benzin parasına kıymaktan söz etmişiniz, ben 5 ağustosda doğan çocuğum için paliomu satıp onca borcun altına girip 1 ağustosda focus aldım ve benim gibi yüzlerce insan var bu memlekette

tarihinde Tuna Aksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hepsiburada.com da satılan isofixli 200 TL lik model (stork diye bir marka) kullanan var mı? Bu model yatar pozisyona geliyor mu? Ayrıca ters oturma posizyonuna hangi isofixliler uygun geliyor?

İsofixli olduğunda koltuk ortaya daha ı çok yaklaşarak 2 kişinin oturmasını engellliyor?

teşekkürler.

chicco lar 700 britax lar 900 lira yahu. 500 e nereden aldınız?

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

şimdi isofixsiz bağlanan koltuklarla isofix olan arasında ne kadar fark var güvenlik anlamında. bende chicconun ürününü kullanıyorum ama Hakan bey bu tarz konuşmalarla içime kurt düşürdü. kemer bağlantıları bana yeterli gibi geldi aslında kullandığım ürün bu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunların karşılaştırması yapılan bir yere rastladınız mı? yani lastik karşılaştırması gibi.

Hani az para da değil. aradaki farka araca bluetooth direksiyondan kumanda sistem takarım artanıyla cama perde alırım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

hakan bey benim söylediklerim işin gırgırıydı fakat söylediklerimde gerçeklik payıda yok değil acaba pahalı koltukların ne gibi donanımları varki bu kadar pahalılar?

Şöyle anlatayım:

-adamlar koltuk eğim ayarı yaptılar fiyat %20 arttı

-adamlar naylon kumaştan pamuklu kumaşa geçti fiyat %20 arttı

-adamlar geriye dönük koltuğu çıkardılar fiyatı %30 arttı niye? geriye döndürmeyi düşündükleri için,

değişmeyen tek şey içindeki iskeleti oldu!yani birbirine kaynak edilmiş metal parçaları!

evet bunlar çok önemli ancak fiyatı 3 katı arttıracak kadar değil! işte ben buna vicdansızlık diyorum senin benim gibi evladına kıyamayan insanların duygularını menfaatleri için kullanmak diyorum. sadece koltuk için değil bebek maması, bebe giyim vs vs daha birçok şey

Ayrıca 2aylık benzin parasına kıymaktan söz etmişiniz, ben 5 ağustosda doğan çocuğum için paliomu satıp onca borcun altına girip 1 ağustosda focus aldım ve benim gibi yüzlerce insan var bu memlekette

Araç değiştirme konusunda size katılmamak elde değil, geçen ramazan bayramında seyahat dönüşü bir panelvan tarafından sol şeritte sıkıştırılınca hatchback Nissan Almera'yı değiştime kararı aldım. Gazladığım halde yüksek oktan benzin kullandığım mendebur uzamadı, sağ şeride de kaçamadım. Derken İstanbul gişe trafiği nedeniyle yavaşlama başlayınca panelvandaki hiç durmayacakmış gibi giden şahsiyet dans ederek arkadan neredeyse çarpıyordu. Düşününün eşim ve oğlum arkada neler hissettiğimi. Döner dönmez araştırmalara başlayıp şimdiki aracımı aldım. VW 180ps.lik ticari araç yapmış artık daha fazla böyle sıkıştırmalara maruz kalacağız demek. tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan Ünsal

ya arkadaşlar, yok mu ankarada forumun anlaşmalı yeri.

sıra bize geldi. 9-36 kg kadarl olanlar 5 noktadan emniyet kemerli.

15-36 olanlar ise normal kemeri kullanıyor.

ben bu yüzden 9-36 almayı düşünüyorumm, ama fiyatlar arasında çok uçurumlar var.

varmı ankarada uygun satış yapan bir yer öneriniz arkadaşlar??

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
9-36 değil 9-18 alın. 18 kilo 4-5 yaşa kadar gider. O da yeter. Forumun anlaşmalı yerini bilmem; ama, samanpazarında chicco bölge bayii özelcan var. Özelcan'ın fiyatları rakipsizdir.

Sıkı pazarlık yapmayıda unutmayın :) Epey indirim yapabiliyorlar

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

beni kız şimdi 14 kg. yani 18 olursa seneye kullanamam gibi. şimdi 3e girdik.

peki 9-36 almamızın bir zararı olurmu??

özelcan pazar açık olmaz sanırım. olurlarsa tarif yada adres nedir

acity de de şubesi varmış..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben özelikle yapısal olarak zarar görme riski çok az olan bebek ürünlerinin eskitilemediğini gördüğümden beri, bu tür ürünlerde 2.el seçeneğini de göz ardı etmiyorum. Çocuklarımın oto koltuklarını 2.el Romer olarak bir bebek ürüenleri sitesinin kullanılmış pazarından aldım. Kılıflarını değiştirdim ve kullandım. Hiçibir zarar hala görmedi.

Şimdi 27 aylık olan çocuklarımın kiloları henüz 16'yı geçmese de büyütmek için araştırmalara başladım. Sizce ne zaman değiştirmek daha doğru olur? Önerdiğiniz bir model var mı? Dikkatimi çeken daha büyük modellerde 9-18 kilo için üretilenler gibi açı değiştirme/yatırma gibi olaylar yok. Bu anlamda güven sağlasa da uzun yol için çözüm üretmiyorlar. Yenilemeyi geciktirmek risk olur mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...