İçeriğe Yönlendir

Camlara Uygulanan Filmler Hakkında

Fatih Ada

Recommended Posts

Fatih Ada

Açıkcası 4 yıl cam filmli gezdim, o kadar çevirmeye girdim, kimse birşey demedi. Filmlerim ziebart markaydı. Geçen gün yeni aracım için pazarlığa yine ziebarta gittim. Bu konuyu sordum. Yasal değil ama, hiçbir müşterimiz gelip ceza yedim diye filmleri sökmemizi istemediler dedi. (Ziebart müşterisi filmi kendisi sökmez diye düşünüyorum). Orada bir ön cam filmi gördüm, camda film varmı yokmu bahse girilse 10 kişiden 9 u yok der. Ama güneşi çok güzel süzüyor. Yeni aracım için ön cam dahil komple anlaşıp çıktım. (Bazılarınız yanlış yaptın diyecekler ama benim doğrum bu :))

Bence, fiyat düştükçe kalite de düşüyor, film kendini belli etmeye başlıyor ve trafiğe takılma olasılığıda artıyor. Kafa rahat etsin isteniyorsa, 50 liralık 100 liralık filmleri geçtim, LLumar falan piyasa filmleri pas geçilip direk ziebarta yaptırılmalı.

Abi bence filmden ziyade lazerle karartma işlemine de bi baksaydın?

Gerçi senin arabayı film için pek çevireceklerini sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

bir önceki mondeo'daki filmleri söktürmüştüm. asayiş kontrollerinde bile durduruluyordu. Bu aracıma linkteki perdelerden aldım ve dün montajını yaptım. fonksiyonel olarak amaca hizmet ediyor görüntü olarak da fena olmadı. 5 parça, daha ucuz olanları 3 parça olması ve kalite tereddütü nedeniyle tercih etmedim.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yasin Çelik

Sakarya da bu denetim çok daha fazla ,Geçen hafta benide hemen çevirip prosedür denilen şeyi uyguladılar 154 tl ceza ve 7 gün lük izin belgesi,Ayrıca çifte standart yapıyorlar,Tanıdıklarına yada tanıdık isim verenlere geç diyorlar,Bende bu duruma karşı çıkınca memur arkadaş artistlik yapma aracını bağlarım dedi,Uzatmak istemedim cezamı ve izin belgemi alıp devam ettim,Şimdi ise pişmanım keşke kalıp sonun kadar tartışsa idim ne olacak ise olsa idi.

Not: Aracımın sadece arka camları film idi titanyum ile bire bir aynı.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu
(düzenlendi)

Şirket arabasıyla 3 hafta önce cep telefonundan ceza yedim. Yazmasınlar diye uzun süre dil döksem de, "diğer ekipler 600 adet ceza yazıyor, siz neden 150 tane yazıyorsunuz diye amirlerimizden laf yiyoruz, hiç kusura bakma yazmak zorundayız" dediler. Anlayacağınız kota doldurmak gibi bir dertleri var. Filmliymiş, değilmiş, 3 numaraymış, subay traşıymış farketmiyor. Hepimiz birer avız, kimimizi dalaktan, kimimizi böbrekten yakalıyorlar.

Not : Ben yine de cezamı yazayım, sonra sen gidip itiraz edersin, dediler. :))

tarihinde Hadi Küçükoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Anlayacağınız kota doldurmak gibi bir dertleri var. Filmliymiş, değilmiş, 3 numaraymış, subay traşıymış farketmiyor. Hepimiz birer avız, kimimizi dalaktan, kimimizi

Kanunen yasak olan bir davranışı sergilerken ; caza yazılması kota doldurmak anlamınamı geliyor ?

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Kanunen yasak olan bir davranışı sergilerken ; caza yazılması kota doldurmak anlamınamı geliyor ?

Kastım kesinlikle bu değil,

bazı araçlara dur deyip bazılarına geç demek,

30dk çevirme yapıp "bugünlük kotayı doldurduk gidelim" demek,

hepi topu 3 memuruz, aynı anda 5 aracı sağa çekeriz, birini gönderince bir yenisini çekeriz demek

not : üst mesajımda yazmamışım bt kulaklıkla telefon görüşmesi yapıyordum. kemer kontrolü için yavaşlattılar ve telefonla konuştuğumu görünce ceza kestiler. "emsal kararlar var bt kulaklık için yazamazsınız" diye diretmiştim de :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Demirci

Şirket arabasıyla 3 hafta önce cep telefonundan ceza yedim. Yazmasınlar diye uzun süre dil döksem de, "diğer ekipler 600 adet ceza yazıyor, siz neden 150 tane yazıyorsunuz diye amirlerimizden laf yiyoruz, hiç kusura bakma yazmak zorundayız" dediler. Anlayacağınız kota doldurmak gibi bir dertleri var. Filmliymiş, değilmiş, 3 numaraymış, subay traşıymış farketmiyor. Hepimiz birer avız, kimimizi dalaktan, kimimizi böbrekten yakalıyorlar.

Not : Ben yine de cezamı yazayım, sonra sen gidip itiraz edersin, dediler. :))

Bende aynı siszin gibi böyle bir cevap yazmıştım . Forumdan baya bir saldırıya uğramıştım . Yok efendim kurallara uysan ceza yemezsin falan gibi . Halbuki benim anlatmak istediğim tamda sizin yazdıklarınızdı . Yani kimse bizim iyiliğimizi düşündüğünden ceza yazmıyor .Yani kolay para gelebilecek cezaların peşindeler . Ben bunu bilir bunu söylerim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Cam filmlerinde yaşanan Sakarya'daki kararı emsal olarak görüp gaza gelmeyin.. Direk Sakarya'daki trafikçi arkadaşlar ile görüştüm şimdilik durdurduk fakat devam edeceğiz diyorlar.. Düzenleme yapılıyor çıkınca herkes rahatlayacak deniliyor bizde şuan onu bekliyoruz diyorlar.. Açık renk film yasal olacak (1 ve 2) Koyu film ise yasaklanacak (3 numara)..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

renge bağlı bir izin, Avrupada yok? Bu işler de uyum ile ilerlediğine göre, ya arka camlara serbest olacak ya da hiç derim.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

cam filminin yasak olması renkten çok kaza anında camın patlamamasıyla alakalı onun için kendinden renkli camlar serbest ama film yasak.. polisler bile ne ye ceza yazdığını bilmiyor..

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Serdar Akgül

Onayli olmasi nasil oluyor? Kaliteli film mi?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Belli markalara onay verilmiş, bu markalardan yaptırırsak yasak değilmiş.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Onayli olmasi nasil oluyor? Kaliteli film mi?

Montaj yapıldıktan sonra Bakanlığın yetki verdiği kuruluşlar uygunluk raporu düzenleyecek.
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...