İçeriğe Yönlendir

2001 Hyundai'me Klima İhtiyacı

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

Değerli forumdaşlarım,

Hizmet aracı olarak kullanılan ve artık benim bakımıma ihtiyaç duyan 2001 model hyundai 1,5 aracımın malesefki malesef kliması mevcut değil.Capon kardeşlerimiz malzemeden aşırmışlar klimayı takmadan türkiyeye yollamışlar.Bu gün sağolsun sabri abim araştırdı soruşturdu.Her modele uygun vardı ancak ara kasa olarak bilinen hyundainin bu modeline ait klima bulmak oldukça zor.Sizlerden ricam fotoğrafını yükleyeceğim bu aracıma benzer üzerinde klima bulunan hasarlı, hasarsız araç da olabilir, ayrıca eksiksiz klima parçalarına ulaşabileceğim telefonlara yada helal süt emmiş doğruluktan ödün vermeyen iş yerlerine ve ustalara ihtiyacım var

http://i.imgur.com/mc0r9.jpg

http://i.imgur.com/fFL8d.jpg

klima motorunun olması gereken yer...

http://i.imgur.com/LrUXc.jpg

bunu boşverin direksiyon pompası gitti gidecek...

http://i.imgur.com/uxoWN.jpg

klima radyotörünün olması gereken yer....ama yok.. :unsure2:

http://i.imgur.com/7oV7I.jpg

bunların içinde olanı sadece içerde bulunan klima düğmesi, :bravo: zaten onuda ben teyp çerçevesini takarken düğmeli olanını almıştım, :biggrin: ,,Haydi bakalım dostlarım kardeşlerim.Sanayiye yolu düşenler gözleriniz bu aracın aynısına takılırsa bana bir haber uçurun yeter....Burada imkanlarımız çok kısıtlı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...Arabada artık ben görev yapacağım ona göre. Bulun şu klimayı yav....

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şahin abi,

Bu araçlar hurdaya ayrılmıyor mu?

Senin transit'e ne oldu? Bunların bakım parasını kim ödeyecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Connect artık bensiz kaldı sani.Klima parasını ben kendim ödeyeceğim.Devletimin arabasına feda olsun. :rolleyes: Cebimden çok para ödedim ama allahıma çükür kazalardan belalardan uzak kaldım bu sayede.Bu araçlarda tüyü bitmemiş yetim hakkı var. :flowers:

Bende çıkma bir adet kompresör var fakat bu arabaya uymaz diye tahmin ediyorum.

Araştırın uyarsa hediyem olsun.

Made ın japan yazıyor...Uydurabilirmiyizki... :yes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Connect artık bensiz kaldı sani.Klima parasını ben kendim ödeyeceğim.Devletimin arabasına feda olsun. :rolleyes: Cebimden çok para ödedim ama allahıma çükür kazalardan belalardan uzak kaldım bu sayede.Bu araçlarda tüyü bitmemiş yetim hakkı var. :flowers:

Abi, helali hoş olsun, Allah sana daha çok versin. Peki direksiyon parası?

Senin departman iş falan mı değişti? Sivile mi geçtin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

çok sağol nihat kardeşim yarın bir sabri ustaya danışayım.... :flowers:

Abi, helali hoş olsun, Allah sana daha çok versin. Peki direksiyon parası?

Senin departman iş falan mı değişti? Sivile mi geçtin?

Yok sani gene aynı yerdeyim ancak şb md rümün şöförlüğünü yapacağım.. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çok sağol nihat kardeşim yarın bir sabri ustaya danışayım.... :flowers:

Yok sani gene aynı yerdeyim ancak şb md rümün şöförlüğünü yapacağım.. :flowers:

E peki tek yapacağın bu mu? Uzmanlık alanında körelirsen?

Sevinmeli miyim, üzülmeli mi, bilemedim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bu işte körelmek mümkün değil.Ben artık nirvanaya ulaştım.Yeni arkadaşlara biraz sorumluluk yüklemek lazım... :keyifli:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu işte körelmek mümkün değil.Ben artık nirvanaya ulaştım.Yeni arkadaşlara biraz sorumluluk yüklemek lazım... :keyifli:

Vaay, o zaman çok sevindim abi. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Made ın japan yazıyor...Uydurabilirmiyizki... :yes:

İnanın hiç bilgim yok uyup uymayacağı konusunda.

çok sağol nihat kardeşim yarın bir sabri ustaya danışayım

Bu kompresör yıllar önce 1984 Audi 80 tdi dan söküldü.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

haydi millet gözlerinizi sekiz açın bulalım şu arabanın klimasını,arabanın içinde omlet yapılır falla :omlet: yanıyorum arkadaş yavv.... :help:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbuldan hayır yok :( , satıldığı dönem bile bayilerde böyle bir parça satışı olmamış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

İstanbuldan hayır yok :( , satıldığı dönem bile bayilerde böyle bir parça satışı olmamış

Abi haklısın kapı içi döşemelerini bile ancak farklı desenli bulabildim.Hemde fabrikasından.. :angry: ..Ne biçim bir ara kasaymış bu yav... :unsure2:

Şahin; Mersin'de klimacı İbrahim usta varmış, yeride sanayinin karşısında Yaşar otelin arkasındaymış. yarin müsait bir ara uğrayıp bakacağım. seni ararım...

Tamam sadık abi bende bursadan haber bekliyorum... :flowers:

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Abi boşuna para harcama yarın değiştirirler o arabayı harcadığınla kalırsın.Benim 4 senede 4. araba bu kullandığım.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Şahin bey, bende tesadüfen bir yer buldum ama aynen dediğiniz gibi tam bir ara modelmiş, usta bile '' aman abi '' dedi başka bir şey diyemedi garibim. ( Lan aynı arabadan bende vardı full olanından, iyi ki değiştirmişim ha yoksa işimiz işmiş valla. :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Şahin Topaloğlu

Abi tez elden şu klimacıların telefonu bana tekrar ulaştırabilirmisin....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...