İçeriğe Yönlendir

Explorer - İmmobilizer Sorunu

Ayhan Arı

Recommended Posts

Bilgisiz insanların zararını araca yüklemeniz hata olacak.Zararı yine size olacak.Umarım daha sakin düşünüp bir yol çare bulursunuz. :yes:

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

öncelikle geçmiş olsun

ama bence siz sap ile samanı birbirine karıştırmışsınız

bir aracın dilinden anlayan ustanın olmaması farklı bir şey o aracın kıytırık olması farklı bir şey

bu arada o kıytırık araçla radyatöründe 1 gr bile su yokken 1050 km yol geldim tık demedi maşallah

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

beyler zamanında banada beyın sokturduler formda bıyerlerdede olacak 4 sılındır atesleme agrızası dıye bu olaydan sonra ogrendıklerım

1 explorer araclarda henuz hiç ama hiç beyin agrızası bıldırılmemıs

2 pıyasada bu aracların orjınal yazılımı olan usta yok (tabı bendekı 5.0 v8 4.0 lar ıcın programı olanlar var )

3 program olsa bile tüm modulleri gormuyor ve tum hataları ayıklamıyor

4 orjınal yazılımı olan 2 yada 1 servis var kesin emin oldugum istinye otokoç kapınızdaki sifreyide ısterseniz size verebiliyorlar

5 bu aracların tum parcaları sıfır ve ıkıncı el olarak ebay da var uyarmı uymazmı dıye korkmayada gerek yok sofor kapısındakı etıketın fotosunu gonderınce karsı tarafa aracınızın herseyı ortaya cıkıyor parcalar dahil zamanında beynım agrızalı dıye ıkıncı el beyın sormustum sıkı durun fıyatı 125 dolar dı burda beyne verdıgımız tamir parası yane (bunuda bana beynı tamir edemeyen arkadas tavsıye etti)

6 en onemlısı bu sanırım beynı actırmayın hadı actılar mudahele ettırmeyın hadi ettiler ikinciyi sakın yaptır mayın explorer araclarda beyınde kulanılan ana kartın cift kat oldugu ve bu sekıl cıft kat olan kartlarda onarımın yapımının cok zor oldugu ve fazla ısınma durumunda kartın komple gitti yine beyin tamiri yapan usta tarafından bana soylenen ler

EN BASA DONERSEK benım bukadar seyı ogrenmeme neden olan agrıza 4 sılındır atesleme agrızasıydı ve bana bujı kablosu ıkı ayrı 4 lu bobın 8 adet ıkı takım buji beyin tamiri piston baslarından basınç olcumu .... bir cok işlemden sonra bilin bakalım sorun ne cıktı OKSİJEN SENSÖRÜ deyiştik ve agrıza uctu gıtı bukadar seyı su yuzden yazdım caglar bey ılk verdıgı cevapda pislenen bir parcadan bahsetmiş daha sonrakı cevaplarıda okudugumda orayada baktık sıkıntı yok kısmını goremedım yanı sanırım kontrol edılmemiş ayrıca bu araca kıytırık diyemezsiniz kardesim sizin ustalarınız kıytırık 4 mevsım lastıklerle bu sene karda catalca koylerınde traktör cektım ben ne kıytırıgı yakında resımlerıde eklerım ınsallah hep beraber yorumlarız AMA LÜTFEN explorer e kıytırık yakıstırması yapmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

öncelikle ben bu aracı 4 yıldır kullanıyorum kıyıp da araziye vurmuş değilim ama bu aracın bu tip arızadan dolayı yatması ya da çözümünün bulunamaması ben deliye çevirdi.üstadım aracın kumandası kapıları açmıyor açmadığı içinde araç çalışmıyor denildiğine göre araç kendini korumaya almış.İlk etapta kapıyı anahtarla açtığım için alarm çalıyordu sürekli ve marş tık demiyordu.sonra kumandaya ham program attılar yada frekans diyelim araç çalıştı ama sonra bilmeyerek aynı vericinin altına parkettik bu kez tamemen gtti sonra İmmo beynini söktük tamire verdik tekrar yerine takınca bu kez alarm devre dışı kaldı ve marş basmaya başladı ama araç gene çalışmadı. şu anda kumanda çalışmyr çalışsa araç da çalışacak benim aracım orijinal ve henüz aracımda boya yok ve ister inanın ister inanmayın araziye çıkmamış bobin oksitlernmisti ilk aldğımda ve araziye geçmiyordu ustlar arazi çalıştrılmamış diye dediler yani o parçanın çamur alması da zor. Kısaca kıytırık demem koca ford un bu durumu düzeltecek bir yol bulamaması. tekrar tesekürler bekleyceğim.Murat bey o parçayı bulacagım yerin tam aderesi numarsı nedir rica etsem yazar mısnız? Bir de byin immo byni ve kumanda set halinde mi değişiyor? Kumanda immo beyni ve motor beyni set halinde değişmesi gerekiyor dediler.saygılar sunar tüm kulüp üyelerinde özür dilerim sevmediğim araca binmem sonuçta baba da oğluna kızınca olmadık laflar ediyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracın ateşlemesi vs normal değilmi ? Başka sebepten çalışmamazlık yapmıyordur inşallah..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

EECV modülüdür, yazılımı zaten değiştirilemez, her Fds/wds/ids cihazında teşhis ve güncelleme programı vardır da, servisler de bundan anlayan yok. Ford türkiye sahip çıkmadı Mustang dahil, kendi ithal ettiği halde.

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

Çağlar Ustam immo beyni ve anahtar siparişi versek amerikadan olur mu acaba? Ne dersiniz. Murat Bey in dediği gibi ebay denen siteden sipariş versek yazarsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

ben ebayda dolandım bıraz soyle bır sey buldum sanırım bu ımmo yu devre dısı bırakıp dırek calıstırmaya yarıyor detaylarını yazısacagım bakalım dusundugumuz gıbı bır seymı ımmo beynı ve anahtar kıtıde bakınıyorum bula bılırsem onun lınk ınıde paylasırım

http://www.ebay.com/itm/Directed-555P-W-Ford-immobilizer-bypass-data-interface-/160663472017?hash=item25684a0791&item=160663472017&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

yine bakınırken immo ile ilgili soyle bır bılgıye ulastım eger immo sokulmusse manuel orak reset atılmalı anahtar için demişler yeri içinde sag ön tarafda tekmelik?? penelinin altında denmiş ama bilemedim buyrun orjinal sekli

Did you check the Inertia Fuel Shutoff Switch? Usually, if the immobilizer has been tampered with, you have to manually reset the switch. Located at below right side of instrument panel, behind front kick panel. Description is for US model, though.

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

murat bey bizim parçada o halka şeklindeki kısım yok parça kare şeklinde siyah üzerinde made in avusturya yazıyor üzerindde uzun ayaklı kartal resmi var çok teşekkür ediyorum inşalah çözüm buluruz

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

ben her ıkı parca ıcınde abd ye maıl atım ama henuz su saate bir donus olmadı sanırım bypas yapan işinizi gorecek gibisanki ama tabi bir cevap gelmedende bişey diyemiyorum bekliyoruz bakalım bugun yarın bir donus olur dıye umudediyorum

murat bey bizim parçada o halka şeklindeki kısım yok parça kare şeklinde siyah üzerinde made in avusturya yazıyor üzerindde uzun ayaklı kartal resmi var çok teşekkür ediyorum inşalah çözüm buluruz

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

Thank you for the inquiry! I pulled the "car list" from the item. It states that it if for the Ford Explorer 1999, 2000, 2001, Explorer Sport Trac 2001. If you have any further questions, please feel free to ask!

by pas sistemi için gelen cevap budur burdanda anlasıldıgı gıbı 97 araca uygun gorunmuyor :( simdi baska bir markaya bakıyorum ama ebay uzerınde satılanlarda hep 2000 ve uzerı modeller ıcın sindi bir modelı google de taratım baska bir siteye ulastım simdi o siteden baglantı kurmaya calısacagım eger becere bılırsem 97 model ıcın olan bir sıstmelerı varmı onu ogrenmeye calısacagım

digerinin uzerınde hiç durmuyorum seklen benzeme yok dedıgınız ıcın su bypas ı bı cozeydık

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

evet ebaydan umudu kestım google aramalarımda genelde bypas kıt lerın 1999 ve uzerı araclar ıcın cıktı simdi canada merkezlı bir sıteye yazdım sıtede 97 model ıcın uygun gorunel urun yok belki stoklarda vardır diye bir umut yazdık cevap bekliyoruz http://www.xpresskit.com/product.aspx?productid=202 lınk e tıklayınca acılan sayfada goreceksınız 97 expedition modelini yazdım resımdekı kıt ı verdı ama bir sormak lazım eminolmak için

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

malesef kotu haber canada 97 için garanti veremem diyor

This module is not made replace the OEM transponder system, it might work for your application, but can’t give you any guarantee

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

Murat hocam gayretiniz için sonsuz tesekkür. beyni istanbula yollamıştık jeep garaja araç tamamen orada bakım görmüş adamın dediğine göre bu araç hiç araziye çıkmamış ki öyle sahibi ölünce binmemişler pek falan aracı biliyorlar biz deneriz dediler ama pek umut yok sanırım onlardan da bakalım tek çare sizin bir şekilde bağlantıyı bulmanız olmazsa dedigim gibi Malatya' ya yollarız son çare olarak tekrar teşekkürler.

Çağlar ustam Malatya'daki tamirci ben direkt beyin üzerinde devre dışı bırakabilrim diyor acaba ne derece doğru birkaç aracı bu şekilde halletmiş kendisi ama ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk iletilelerde yazdığım gibi beyin + benzin pompası üstünden iptal edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar konuyu abatmasız korku filmi gibi izliyorum.Bende 97 explorer sahibiyim.Benim immo beyni ve kumandası sanırım alman malı (BOSH ECU PART NO:F005 V0 0021

FORD PART NO:F77F-14B207-AA ,SN:6713004491 kumanda;Ford BZT, G108, 511D FW Robert Bosch GmbH) Unmobilicer MPT 1340 W.T. LICENCE EXEMPT-TEK BUTON LU. Şimdilik herhangi bir sorun yok .Fakat bir sorun çıkacak diye ödüm patlıyor.Yedek kumandamda olmadığı için mevcut kumandaya gözüm gibi bakıyorum--sakınan göze çöp batarmış :))-- Ford Türkiye,Ford global,Ford almanya,Bosh Türkiye ve Almanya merkezlerine 2.yedek kumanda temini için mail attım tısssssssss.Aramadığım yurtdışı alışveriş sitesi kalmadı .Yeni-kullanılmış yok yok.Arkadaşımızın sıkıntısı inşallah daha fazla eziyet çekmeden çözülür. Araştırmaya devam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Durduk yerde bozulma ihtimali çok azdır, başka bir arıza varken, kurcalayıp yapacam diyenlerin bozma ihtimali daha yüksektir

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz
(düzenlendi)

evet busefer oldu sanırım yenı bır by pass modul

http://ifar.ca/en/ve.../explorer/1998/ link burda sıte ıcerısınde arastırınca 97 ye uygunluk gosterıyor lınkde goreceksınız zaten ayrıca pdf olarak baglantı seklınıde vermıs http://ifar.ca/downl...92/preview.html buyrum oda burda ben sımdı sıteye bir mail atayım bakalım ne dıyecekler uygun dıyeceklermı yada kıvıracaklarmı gorelım gecen gun arama yaparken komple kıtlerını gormustum onada baktım ama goremedım komple kıt den kastım aractaki immo sıstemının tumu gıbı geldı bana fıyat bıraz yuksek oldugundan ve immo ıptali daha basıt oldugundan ilgilenmemiştim denk gelırse onunda link i atarım

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
W=V chat dili kullanmayınız, noktalama işaretlerine ve imla kurallarına uyunuz
Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

Arkadaşlar konuyu abatmasız korku filmi gibi izliyorum.Bende 97 explorer sahibiyim.Benim immo beyni ve kumandası sanırım alman malı (BOSH ECU PART NO:F005 V0 0021

FORD PART NO:F77F-14B207-AA ,SN:6713004491 kumanda;Ford BZT, G108, 511D FW Robert Bosch GmbH) Unmobilicer MPT 1340 W.T. LICENCE EXEMPT-TEK BUTON LU. Şimdilik herhangi bir sorun yok .Fakat bir sorun çıkacak diye ödüm patlıyor.Yedek kumandamda olmadığı için mevcut kumandaya gözüm gibi bakıyorum--sakınan göze çöp batarmış :))-- Ford Türkiye,Ford global,Ford almanya,Bosh Türkiye ve Almanya merkezlerine 2.yedek kumanda temini için mail attım tısssssssss.Aramadığım yurtdışı alışveriş sitesi kalmadı .Yeni-kullanılmış yok yok.Arkadaşımızın sıkıntısı inşallah daha fazla eziyet çekmeden çözülür. Araştırmaya devam.

http://www.keyless-remotes.com/ford-keyless-entry-remote-transmitter.-new-70 buyrun eksık uzakdan kumanda ıcın yardımcı ola bılırler sanırım

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

YOK YOK YOK delırecem yavvv buda baska bir sey cıktı megersem bu cıhaz keylerı programlamak ıcın kulanılıyormus arkadas elınde 97 bypass ıcınde bır cozum olmadıgını ve çaglar abinin dedigi gibi arac uzerınden mudahelesını onerıyor ıptal için ama cok uyuz oldum fırsat buldukca aramaya devam edecegim hanı bypass ı bulamadık olmadı su sıstemın komple yenısını bulaydık . neyse aramaya devam :))

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

Hello sir,

We do not have a compatible product for that vehicle, but even if we did it would not be able to program itself if the vehicle's immobilizer system does not work correctly.

What I would do is try to bypass the immobilizer directly. You could do this with the vehicle's starter schematics.

orjin cevap

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...