İçeriğe Yönlendir

Explorer - İmmobilizer Sorunu

Ayhan Arı

Recommended Posts

Bence bu şekilde boşuna arıyorsun.Ex olarak kopmle hurda araçları var onu bulup satıcı ile direk bu araç üzerinden sökülüp yollanması teklifi yapılması gerekiyor.Ayrıca anahtar ecu immo alıcı komple takım olmuş olur bu şekilde hepsini ayrı bulmanız daha zor.Başka türlü bulmanız gerçekten çok zor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

programlamak mümkün değil diyor, doğru diyor, ilk iletilerde Türk ustası program atmıştı ya aklıma geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Arkadaşlar konuyu abatmasız korku filmi gibi izliyorum.Bende 97 explorer sahibiyim.Benim immo beyni ve kumandası sanırım alman malı (BOSH ECU PART NO:F005 V0 0021

FORD PART NO:F77F-14B207-AA ,SN:6713004491 kumanda;Ford BZT, G108, 511D FW Robert Bosch GmbH) Unmobilicer MPT 1340 W.T. LICENCE EXEMPT-TEK BUTON LU. Şimdilik herhangi bir sorun yok .Fakat bir sorun çıkacak diye ödüm patlıyor.Yedek kumandamda olmadığı için mevcut kumandaya gözüm gibi bakıyorum--sakınan göze çöp batarmış :))-- Ford Türkiye,Ford global,Ford almanya,Bosh Türkiye ve Almanya merkezlerine 2.yedek kumanda temini için mail attım tısssssssss.Aramadığım yurtdışı alışveriş sitesi kalmadı .Yeni-kullanılmış yok yok.Arkadaşımızın sıkıntısı inşallah daha fazla eziyet çekmeden çözülür. Araştırmaya devam.

aslında bi anahtarıca ya gidip immo anahtarı kopyalıyolar rakam 100 lira civarıydı sıkıntı olmaz korkmaya gerek yok :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Explorer daki immo anahtarda değil, uzaktan kumandaya basınca yollana sinyal ile devreden çıkıyor, bir süre marşa basılmaz ise tekrar devreye giriyor. sonradan kodlama yok (yok derken var da, artık o cihazı kim bulacak 1997 de fabrikada 1 adet vardı, cihazın çalışması için de, sıfır araç tesliminde verilen 11 haneli şifre lazım) yani teoride var sadece.

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

yaa bi yerde önceki gun bakarken denk geldı komple kıt uzakdan kumandaları ve ımmo beynı dun ara ara bulamadım o yuzdende bypass yapacak kit bulmaya calıstım caglar bey 2 3 gunluk iş deyınce mekanik iptal ama gelın gorunkı o cıhazlar da hem 99 ustu modeller için di

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

ilginiz için çok teşekkür. halen istanbulda immo jeep garaşj bakıyor bakalım ne çıkacak sonunda

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

Çağlar Ustam rica etsem bir bakar mısın linkteki resme eğer buysa siparişi vereyim. İsmail Bey sağolun ilginiz için...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:s bu parça aracınıza uyumlu ise işe yarayacak mı? arıza bu parçadan mı? bence boşa harcanmış para +zaman olur

yazanlara baklırısa, sizdeki model ile aynı arabadan sökülmüş, ama yineliyorum bunları sisteme tanıtacak cihazı, fabrika bile 10 yıldır görmemiştir, şahsen ben de görmedim zira immo sorunlarında, herkes iptal yoluna gider.

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Ayhan bey ne oldu sorununuz çözüldümü.Merak ettik.İnşallah çözülmüştür.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Ayhan bey ne oldu sorununuz çözüldümü.Merak ettik.İnşallah çözülmüştür.

İsmail bey, telefonda konuştuğum kişisiniz herhalde dimi ? :)

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

İsmail bey, telefonda konuştuğum kişisiniz herhalde dimi ? :)

Evet O İsmail benim.Merak ettim Ayhan arkadaşın sorunu ne oldu diye .Gerçekten zor bir durum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hah şimdi tam olarak tanıştık :) Ayhan hocam yanlış ellere vermenin sonucuna katlanıyor maalesef :(

Yorum bağlantısı
Ayhan Arı

istanbula yollamıstık bir elektirikçiye o da denedi olmadı bana baska bir aracın immo beynini ve anahtarını yolladı onu taktık marş çeviriyor kapılar açılıp kapanıyor alarm devreye girdi fakat çalışmadı motor ustası getirdik. Buji kablosunu yerinden çıkardı marş basmasına rağmen bujiye elektirik gelmiyor. O kadar basmaya rağmen benzin kokusu da gelmedi yani benzin de pompalamıyor analayacagınız.. Şimdi aracıın motor beynini de beraber immo beyniyle istanbula yolladık hepsine beraber bakacaklar bakalım olacagını da sanmıyorum da neyse yani çıldırmak üzererim vesselam...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Dene yolla, dene yolla nereye kadar hocam? Ustayı koy çuvala Elazığ' a getir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Arı
:) haklısın sanırım Hakan Bey. Çağlar usta jeep garage yolladık beyni de yollayın dediler öyle bakalım.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Arı

müjde:) sorun halledildi jeep garage bu işin tek adresi haberiniz olsun araç saat gibi immo beyni, anahtar ve araç beynini takım halinde yolladım.Bana yeni immo beyni ve anahtarı kodlanmış halde yolladılar 45 dk kontak açık beklettik ve araç çalıştı. Sorun yok. Bilginize... Bu araca şimdiki sıkıntım yeni jant ve lastik aldım arkadaştan 18 jant lastik ve jant ama önler sürtünme yaptı yani yerleşmedi ne yapacagız uydurmanın yolu yok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sorunu baştan beri takip ediyordum,çözülmesine inanın çok sevindim.geçmiş olsun.koca araba hurdaya çıkacaktı nerdeyse :)

keyili sürüşler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Korumaz

buyuk geçmiş olsun sizin kadar sevindim valaa jant almısınız hayırlı olsun bulmanız cok ii ben bulamadım çümkü ofsetleri tutmuyor takınca at arabası gıbı tekerler ıcde kalıyor sizin bahsettiginiz sorunda buysa aslında bir cozumu var ama saglıklı olmuyor yazılışı yanlış olabilir flanş yapılıyor jant gobegıyle aynı olculerde jant ın arkasına eklenıp o şekilde bijon lar sıkılıyor ama bugune kadar yaptırıp da balans sorununu aşabilenini gormedim

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

Balans sorunum hiç olmadı. Al işte gör :D

yav abi iyide sen kac km hız yapıyonda balans ı fark edesın dıyecem formdaki diger yazılara bakarak :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...