İçeriğe Yönlendir

Honda Bakım Kampanyası

Misafir

Recommended Posts

İlk olarak burası öğrensin :)

Medyada daha yayınlanmadı!

Akşam saatlerinde bilgisi geldi.

14 mayıs 26 mayıs 2012 tarihleri arasında 2hafta boyunca periyodik bakım ve chek-up kampanyası var.

Motor yağında %25 Alt takım süspansiyon %25

Bazı parçalarda %15 ve işçilikte %25 iskonto uygulanacaktır. (bu değerler kampanya açıklanana kadar değişiklik gösteribilir) Daha fazla parçada iskonto yada daha fazla iskonto olarak.

Ayrıca chek-up ta ücretsiz olacak,

2006 model ve altı araçlar için olacak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kampanya mevsimine geldik

Bi daha ki sefere artık :) CRV'nin bakımlarını Çağlar abi yaptırmıştı...

orcinal parça ile hemi de

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O kadarını anlamam artık :) Araçta bir sorun yok maaşallah. Hee aklıma gelmişken, hazır Honda'cıyı da bulmuşken, ikinize de sorayım. Bir sonraki diferansiyel ve şanzuman yağ değiştirme km'si nedir? Arabayı senden aldıktan sonra 4bin km falan yol yaptık sanırım.

90bin km galiba

Yorum bağlantısı

Motor yağını 10.000 de bir değiş :)

Otomatik şanzıman yağını İlk 60.000 Sonrası her 40.000 Yada 4 yıl atfz-1 28tl litresi 3.3litre alır. Birde pulu 3liradır :)

Defransiyeldede aynı mantıktır. dsp-f Litresi 37 tl 1litre alır 2tanede pulu vardır pulları 5liradır :)

Eğer akün bitmezse yolda kalmazsın zaten :)

Yorum bağlantısı

İşte bu kış akü bitti de evin kapısında kaldı araba :) Motor yağında aksatmam. Sanırım yazın ortasında bir bakım yaptırırız.

Demiştim akün bitmezse yolda kalmazsın bu meretle diye :)

Ama japonun burda payı büyük.

O ayıya 45 amperi takarsan biter :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kampanya mevsimine geldik

Renaul'tun da başladı başlayacak. Eli kulağında...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

He ya bi kırmızı celica vardı. Paslanmış mıdır ki acaba?

2mm saçtan yaptırmışım kaportayı, şase kalınlığı misali, paslansa da geri kalanlar yeter bana

Yorum bağlantısı

Vallaha hakan abi honda müşterisi genelde aküden çok şikayetçidir.

Haklılarda city kazz 38 amper akü var arabada.

91 modelden tut senin aracın dahil civic accord crv hrc alayı 45 amper akü.

Kışın günde 13 14akü sattığımı bilirim. Araç garantideyse sorun yok Ama garantisi bittiyse 180 tl :)

Aküyü bağırıp çağırmaya başlayıncada Tek cümlemiz ; Araçta aküden başka sıkıntınız bi arızası şuyu buyu oldumu? kaç yıllık araç ?

Cevap aynen şu oluyor ; Doğru ya hiç bişi olmadı takında yeni bi akü gideyim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yakın arkadaşım 20 bin km de JAZZ arka sağ amortisör değiştirdi. 380 lira mı ne verdi. Bu ne yaa dedi. Yine 20 binde ön fren balataları değişti. araç istanbulda normal kullanım.

Yorum bağlantısı

Doğrudur valla. O zaman ben de Ankara'da değildim. Hanım değiştirmiş. Kaçlık takmışlar bilmiyorum :)

Heee doğru ya, bizim bi de aküsü biten civic maceramız var :D Takviye ile çalıştırdığımız arabayı bir daha çalıştıramayız diye İstanbul'dan Ankara'ya molasız geldik. Arabayı bıraktığımız yerde, akü bitti :D

hahaha hiç unutmam bi bir değil beş değil :D

Abi giden arabanın aküsü bitmişti :)

Yakın arkadaşım 20 bin km de JAZZ arka sağ amortisör değiştirdi. 380 lira mı ne verdi. Bu ne yaa dedi. Yine 20 binde ön fren balataları değişti. araç istanbulda normal kullanım.

Bu pek normal kullanım değil.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

O kadarını anlamam artık :) Araçta bir sorun yok maaşallah. Hee aklıma gelmişken, hazır Honda'cıyı da bulmuşken, ikinize de sorayım. Bir sonraki diferansiyel ve şanzuman yağ değiştirme km'si nedir? Arabayı senden aldıktan sonra 4bin km falan yol yaptık sanırım.

Motor yağını 10.000 de bir değiş :)

Otomatik şanzıman yağını İlk 60.000 Sonrası her 40.000 Yada 4 yıl atfz-1 28tl litresi 3.3litre alır. Birde pulu 3liradır :)

Bendeki CRV 'nin 150.k'da diferansiyel yağı değişti, Şanzuman da dahil.

Motorun 20.k'da bir yağını değiştiriyorum. 10.000 çok erken crv için. ( devir yok, ısı yok ) Tam sentetik yağ kullanıyorum bu arada.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Servet abi 20,000 çok, 10,000 de bir değiş Tam sentetik mobil 1 0/40 kullan

Selenoid valf contasını bozarsın...

Ayrıca dönüşlerde arkadan tık tık ses gelirse kimseye sormadan kimseye söylemeden Defransiyel yağını değiştirin ses kesilsin ;)

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi 20,000 çok, 10,000 de bir değiş Tam sentetik mobil 1 0/40 kullan

Selenoid valf contasını bozarsın...

Ayrıca dönüşlerde arkadan tık tık ses gelirse kimseye sormadan kimseye söylemeden Defransiyel yağını değiştirin ses kesilsin ;)

Ne yaptın sen Hakan ? 10.000 batırır beni :)

Şaka bir yana vizkozite testi yapırmıştım bir ara, tam sentetikte 10.000'de bişe olmadı yağa .Diferansiyel dediğin gibi önemli.

Şu anda öyle bir ses yok. Çağlar abi değiştirmişti zaten orjinali ile. Şu an gayet seri, vites geçişleri net. Sadece yokuşlarda diğer otomatiklere göre daha fazla kaçırıyor, bunu da ağırlık ve yüksekliğe bağlıyorum.

Senin aracı Çağlar abi aldığı gün söyledim tam tur sert kalkış yap ve ses geliyormu dinle diye. Tık çıkmadı, canafar gibi :)

Rampada kaçırması çok normal. Rölanti devri çok düşük, türbin basıncı yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben yine de 10binde bir yaparım :) Zararı yok :)

1-Belli. Allaha şükür, canavar gibi.

2-Ben de dert etmiyorum zaten. Ama "arabadan anlayan" tanıdıklarımız, bunu çok dert etmişler :D :D :D

1: Honda'nın dilinden iyi anlarım.

2. İşin ilmini bilince dert etmeden, hemen anlıyor insan 1 km öteden :)

Yorum bağlantısı

Hondanın otomatiği yokuşta kaçırır,bu normal.

Çağlar abi yağları orjinal aldı onu biliyorum Fiyatlarını yazmıştı :)

Hatta bayağıda koymuştu ona ;)

Servet abi yağ konusunda bu arabaya acıma değiştir abi..

En azından 20,000 değilde 15,000 yap bari :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim araç sendeki gibi mekanik gaz sistemli olsa 10 kere düzeltirdim :pardonyineküçümsedimmine: :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen küçümse küçümse :D Sonra bir yerlerde kalınca ben küçümserim :p

:kuçu,ayder,bıyık,emmi,yoldakalma,aşkvadisi,tehditsımaylisi:

Sustum :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konuyla çok alakalı değil ama olay japon olunca yazayım sorayım dedim :D tanıdığım bir taksici arkadaş var birkaç ay önce dizel coralla aldı.Geçen sohbet ederken nerden çıktı corolla hevesi derken anlattı.İstanbula havaalanına müşteri götürüyor.Orda taksi corolla sahibiyle muhabbet ederken soruyor nasıl memnunmusun, kaç km,motor sıkıntılı mı falan diye.Doğru mu yalan mı bilmiyorum ama ordaki taksicinin dediği daha bakım haricinde motora hiçbir işlem yapılmadı.Motor falan yapılmamış.Gelelim km sine aracın 748.000 de imiş :shok: Açıkçası ben inanmadım buna böyle birşey mümkün mü yahu.Bu arada araç dizel.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...