İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel Marş ve Çalışmama Sorunları

Ertan Çabuk
Çözüme git Ertan Çabuk tarafından,

Recommended Posts

Önder Özcan

kaç para sıkışmış marşın içine?bu sıkıntıya en az 150 tl falan sebep olur.hepsini alabilmiş mi elektrikçi,tekrar sıkışma olmasın :tongue:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ertan bey,

Marş dinamosu kesinlikle tamir edilir. Yenisini almanız gerekmez. İyi bir oto elektrikçisi bulman lazım.

Ayrıca akü de 5-6 yıllık değilse, şarjı bitmiştir. Onu da şarj ettirirsen sorun kalmaz...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

kaç para sıkışmış marşın içine?bu sıkıntıya en az 150 tl falan sebep olur.hepsini alabilmiş mi elektrikçi,tekrar sıkışma olmasın :tongue:

Henüz deşme aşamasında bakalım kaç lira bulacak marşın içinde :D

Alçaklar sıfır fiyatlarını da sürekli takip ediyorlar :D Yabancı değil yabancı olsa ordaki diş sayısı kadar yeşil giderdi heral :D

Ertan bey,

Marş dinamosu kesinlikle tamir edilir. Yenisini almanız gerekmez. İyi bir oto elektrikçisi bulman lazım.

Ayrıca akü de 5-6 yıllık değilse, şarjı bitmiştir. Onu da şarj ettirirsen sorun kalmaz...

Turkay bey tamir için emmoğlu aracı servisten aldı tanıdık bir ustaya bıraktı. Bildiğiniz gibi yetkili servislerde tamir yok değişim var :)

O değilde şu EGR yi yine iptal ettiremedim yanarım da ona yanarım :)

Akü kışın epey bir hırpalandı ancak yine de beni yolda bırakacak kadar kötü durumda değil diyebilirim. Zaten ölçümlerde bir sıkıntı çıkmamış akü de.

Ertan marş motorunun sesi duyulmuyor. Eğer kışın ki gibi yavaş çeviriyorsa marş motoru burçları dağılmış dır.

Usta ilk aklına gelen şey genelde en doğrusudur :D:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ben de iptal olayını düşünüyordum. Ama galiba en doğrusu, iptal ettirmek yerine temizletmek. 2013 ten itibaren yüksek emisyon değerleri egzos muayenesinden geçmeme sebebi olacakmış...

O değilde şu EGR yi yine iptal ettiremedim yanarım da ona yanarım :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Marş motoru ölmüşmüş 1150 tl

Akü gidikmiş 225 tL

...

peki akü neden bu kadar pahalı,servis olduğu için mi.ya da şöyle söyliyeyim,kaç amper akü kullanıyorsunuz,bu fiyat normal mi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sorun marşta çıktı :)

kebabı kim ısmarlıyor şimdi :D

Servet abiiiiiiiii, Ankara'ya gidiyor muyuz, bak yemek ısmarlayacak birileri bize :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben de iptal olayını düşünüyordum. Ama galiba en doğrusu, iptal ettirmek yerine temizletmek. 2013 ten itibaren yüksek emisyon değerleri egzos muayenesinden geçmeme sebebi olacakmış...

Valla 2014 e kadar muyanem var 2014 te de yeni mondeo alırım rahat ederim onu bekliyorum zaten. Duayenlerimiz bu konuda daha doğrusunu bilir ancak EGR iptalinin emisyon değerlerini o derece yükselteceğini sanmıyorum.

peki akü neden bu kadar pahalı,servis olduğu için mi.ya da şöyle söyliyeyim,kaç amper akü kullanıyorsunuz,bu fiyat normal mi

Akü orjinal olduğu için + Yetkili Servis olduğu için bu kadar yüksektir. gerçi dışarı ile arada çok fazla fark olacağını sanmıyorum. Akü 72A,

ayrıca akünün boyutları da önemli

Servet abiiiiiiiii, Ankara'ya gidiyor muyuz, bak yemek ısmarlayacak birileri bize :D

Yemek değil Türkiş kebap yiyeceğiz :D

(Gerçi ben akşam acılı adanayı yerimde :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yemek değil Türkiş kebap yiyeceğiz :D

(Gerçi ben akşam acılı adanayı yerimde :D )

Ne olursa olsun, şefkatli adminim ısmarlayacak nasıl olsa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Canımda bu sıralar kebap çekiyordu :D

Ben arada arbayı bozam. Bunlar iddaya girsinler :D

Dizelin mi var, derdin var :p

Senin bıyıklarınla çok uğraştım dün bir de tahir in keli ile :D

başıma bunlar geldi. Artık sana laf yetiştirmeyeceğim. Evliya gibi adamsın ama TDCI mla uğraşma sabah kalktığında arabanı takozda bulursun :p:vampir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

aküyü şu sebeple sordum,akşamları eve giderken önünden geçtiğim bir akü spotçusu var,sanırım da yeni açıldı.kocaman ışıklı levha asmış 60 amper akü 75 tl,

72 amper 100 tl diye.ayrıca markalarını da yazmış,mutlu-varta-inci dahil.

bu fiyatlar bana çok uygun görünmüştü,225 tl yi görünce de çok şaşırdım haliyle

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marş dinamosu bozulduğu için marşa fazla bastın ve aküyü sömürdün.. Marş dinamon yapılırsa, akün yeniden eski performansına kavuşabilir...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Akü değerleri ölçüldü. şükür bir sıkıntımız yok. şarzımız da çalışıyor

tek problemimiz marş dinamosunda imiş. kömürler değiştirilmiş, kollektörler temizlenmiş şükür problem giderildi.

120 tl ye maloldu marş dinamosu tamiri.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İyi günlerde kullan.Umarım dahada sıkıntı yaşamazsın. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Sağol Oktay.

İnşallah diyelim. Yapılacak bir iki ufak iş var sonra dört dörtlük olacak inşallah :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hepiniz birden gelin...:D Kebap dediğiniz nedir ki, benim misafirim olanın karnı doymadan ben kendim doymam...Beklerim her zaman...Araba hakkında hala akünün ölü olduğunu Ertan' ın eninde sonunda şenlikten önce bir akü alacağını adım gibi biliyorum...:p

Tonerim de en az bir milyon kopyalık stokta duruyor, ucuza denk geldi hepsini aldım..:p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Hepiniz birden gelin... :D Kebap dediğiniz nedir ki, benim misafirim olanın karnı doymadan ben kendim doymam...Beklerim her zaman...Araba hakkında hala akünün ölü olduğunu Ertan' ın eninde sonunda şenlikten önce bir akü alacağını adım gibi biliyorum... :p

Tonerim de en az bir milyon kopyalık stokta duruyor, ucuza denk geldi hepsini aldım.. :p

Yönetim Kurulumuzun saygıdeğer yöneticisi varmısın bahse :nargile:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tonerim de en az bir milyon kopyalık stokta duruyor, ucuza denk geldi hepsini aldım.. :p

Moralin yerinde yani :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yönetim Kurulumuzun saygıdeğer yöneticisi varmısın bahse :nargile:

Sen aküyü al, bana yeter...:D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Emminin gösterdiği taktikle çalıştırırım arabayı yine akü almam. Şunun şurasında ne kadlı şenliğe bir ay daha sıkarım dişimi. :)

Ama gerçekten de akü değerlerim iyi çıkmış alatrikçi ölçtü.Çok eyi bu abi daha epey gider sana dedi gönderdi bemni

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...