İçeriğe Yönlendir

Ka - Hız Sensörünün Yeri Fotoğraflı

Barış Kalkan
Çözüme git Barış Kalkan tarafından,

Recommended Posts

Barış Kalkan
(düzenlendi)

dünkü ka toplantımızd öncelik zaten bu hız sensörüydü Hakan aydın kardeşimiz sağolsun ayrıntılı bir şekilde bize anlatarak gösterdi

sensöre ulaşmak için öncelikle hava filtresinin kutusu sökülmeli ve altında aranmalı, sonrası zaten fotoğrafda işaretliyorum..

6ytvt.jpg

6ytxh.jpg

6yu08.jpg

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Barış selamlar, gününüz güzel geçmiştir umarım. Sensör çevirilerekmi sökülüyor yoksa çekilerekmi, yada başka bir çıkartma sitili varmı?

Yorum bağlantısı
Turgut Yıldırım

Teşekkürler normal bi balata spreyi temizleme için iş görüyor mu acaba. Bir de sökerken gereken anahtar numaraları varsa iletebilir misiniz? sadece vida sökümü değilse tabi..

Yorum bağlantısı

Sensörü cevirerek söküyoruz, anahtar numaralarını tam bilmiyorum kurbağık kullandım, temizleme işlemi için ben önce balata spreyi daha sonra kontak sprey kullandım.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Hakan eline saglık gerekli açıklamayı yapmışsın arkadaşlara

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

hakan kardeş, eline sağlık. bu hız sensoru ne gıbı problemlere yol acıyor sayet temızlenmezse?

Yorum bağlantısı

hız sensörünün bende açtığı problemlerin başında aracın stop etmesi geliyordu, yakıt tüketimini etkiliyor, aracın hızlanmasını etkiliyor, motor devrini etkiliyor, hatta motor sesini bile etkiliyor,

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

benim araçta ara sıra park halinde ve motor sıcakken stop ediyor. bununla alakası olabılır mi. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Park halindeki stop etme olayı muhtemeeln rolanti valfinden kaynaklanıyordur, onuda temizlemeyi deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Turgut Yıldırım

Bu sensörün bende açtığı sorun araçta debriyaja bastığımda özellikle soğuk havalarda ve LPG taktırdıktan sonra stop etmesi idi. Sensör yoktu taktım düzeldi. Bu arada KA sensörü bulamamış yanılmıyorsam Ford escord unkini takmıştık.

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

Park halindeki stop etme olayı muhtemeeln rolanti valfinden kaynaklanıyordur, onuda temizlemeyi deneyebilirsin.

rolanti valfinin yeri nerededir, kendimiz halledebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

rolanti valfi gaz kelebeğinin ön tarafında, ilk fotoğrafta açık renkli olan küçük bir parça

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Fatih bey bunlar küçük şeyler asıl sizi yüklü paradan kurtaracak olan iyi bir ka ustasıdır

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

Fatih bey bunlar küçük şeyler asıl sizi yüklü paradan kurtaracak olan iyi bir ka ustasıdır

doğrudur abi, herkese teslim edilecek araba değil. ama ankarada ustada yok.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

hikmet abicim teşekkür ederim. sen hangi ustaya gidersin? fiyatlar konusunda abartıyorlar mı?

Siz de sağolun,

Arabayı aldıktan sonra ilk olarak, Yüksel ustaya gitmiştim. Benim sıkıntılarımın elektrikle ilgili olduğunu söyleyip, elektrikçiye göndermişti. Daha sonra bakım için gittiğimde kendisi yoktu, bende diğerlerine güvenemeyip, Engin ustaya gitmiştim. İlgi ve alak heriksinde de iyi. Fiyat konusunda kıyaslama yapma şansım olmadı. Bir daha ki bakıma da Yüksel ustaya gidip, onu da denemek isterim... Burada herikisini de tanıyan ve iş yaptıran arkadaşlar vardır.

Bütün mesele güven verip, vermemeleri.

Yorum bağlantısı
ömer gültekin

doğrudur abi, herkese teslim edilecek araba değil. ama ankarada ustada yok.

Ankara da Yüksel Oto Yüksel usta var. Benim Ankara da bulabildiğim en iyi usta diyebilirim. Ka yı iyi tanıyor. Gitmek isterseniz Detaylı adresini verebilirim.

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar

Ankara da Yüksel Oto Yüksel usta var. Benim Ankara da bulabildiğim en iyi usta diyebilirim. Ka yı iyi tanıyor. Gitmek isterseniz Detaylı adresini verebilirim.

ömer bey, bahsettiğiniz yüksel usta hikmet abinin tavsiyesi olan yer mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...