İçeriğe Yönlendir

Citroen C-Elysée Ve Peugeot 301

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

6milyon km diyor.

Cruze içinde 4milyon km diyor...

Benim megane nerden baksan yine 4milyon olmalı, 40bin de fitiller ötüyor...

valla bilmem kaç km yol yapmış ama satıcı eğer müşteriye test aracımız arızalı diyebiliyorsa; istediği kadar km yol testi bilmem kaç saat kalite testi yapmış olsun semer vurulan c-elysee aynı c-elysee :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu gün bayinin önünden geçerken test edeyim dedim kapıda aracı görünce :)

üzerinde sizin için 5,000,000 mu 4,000,000 km test edildi diyordu. içeri girdim test için geldim diye. şu an araçta arıza var dediler :D testleri bitmemiş sanırım :)

çömez satıcı, veya cuma akşamı için doldurduğu depoyu seninle harcamak sitememiş olabilir :spiteful:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

çömez satıcı, veya cuma akşamı için doldurduğu depoyu seninle harcamak sitememiş olabilir :spiteful:

akşam değildi :D dükkanda sinek avlıyordu. satıcı hanım efendiye sordum araç mı arızalı yoksa randevu felan mı gerekiyor diye. yok dedi araç arızalı yoksa randevu ile alakalı değil dedi.
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

o kadar arabayı hurdaya ayırmışlarsa büyük arge var gerçekten :D

Hurdaya ayırmamışlardır :) Kilometre sıfırlayıp bize sıfır diye göndermişlerdir :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu gün sonunda test yapabildim :p. Pejoyu aradım araba var mı dedim. Yeterki siz gelin dediler.

İlk intiba: biraz da uygun fiyatlı olsaymış Çoğu kusuruna katlanır. 1.6 hdi sürüş dinamikleri güzel. (Fiyatlara bir de zam gelecek olması kötü )

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zam mı gelcek? daha yeni çıktı piyasaya

eee hani test?

yazarım detaylı olarak ama çağlar abi aracın sürüşü güzel. 90 ps 1.6 motor o kasada görece zevkli bile olur. süspansiyonun detayını bilmiyorum ama mekanik tutuş olarak normal sürücü için fazlaca güven veriyor. frenleride güzel dozluyor. ( zaten araca bindik yanıma verilen eleman istediğin gibi kullan 120 ile panik fren yapmanın öneririm felan diyordu. iş onun sebebi büyük ihtimal ani frende yanan 4 lü ikazını övmek olacak ki testteyken ben panik fren yapmayınca o ikaz lambasından bahsetti.)n-cap testine girdi mi bilemedim birazdan bakacam ama araçta fazla ofsaytlar var. daha öncede demiştim arka koltukta yalandan başlıklar var. araçtaki hız sabitleme ve direksiyon teyp kumandası tasarım hatası. ( tuşları ezberlemek ve kolu bulmak lazım direksiyon o kolları görmeyi engelliyor.) cam düğmelerinin konumu hatalı sürüş esnasında dikkati dağıtır.Direksiyon ve vites çok güzel. Direksiyona elimiz çok güzel oturuyor. direksiyonda eletkrik desteği var mı bilmiyorum ona da bakmak lazım ama saçma tepkiler vermiyor kararlı sanki mekanik hidrolik tadında. Virajda çok zorlamadım ama ben önden kayar mı diye düşündüğüm yerde esp bile devreye girmeden kararlı döndü. ( esp testi yapacam diye saçma sapan virajda gazlama felan yapmadım kendim aracımla nasıl giriyorsam öyle girdim.)araçın kapıları hafif olmasına rağmen kapatırken tok bir ses var. onunda sebebi kullanılan çift fitilmiş sonradan çözdüm. araçın içeriye minimun toz alması için yapılmış diyor bi yerde.motoru bildik hdiın yeni versiyonu. dpf var mı ona da bakmak lazım. kabin içi genel gürültü seviyesi iyi tabi araç yüksek devire doğru biraz kükrüyor ama 120 ile vs giderken rahatsız edici bir ses yok. trimler sert plastik ve soğuk motorda rolantide tıkırtı geliyordu trimden. yani vibrasyon fazlayken trim tıkırtısı sıfır araçta bile görülebilir gibi. bunun gelecek ile alakalı bir kötü haber olduğu da söylenebilir. yıllandıkça iç kabinden rahatsız edici sesler çoğalacak gibi. ki zor koşullarda test edildiği söyleniyor hatta katalog resimlerinde kötü köy yollarında aracı göstermiş :D memleketimin köy yolarına benzettim ki orda 20bin km yol yapsa ne hal alacağını az çok tahmin ediyorum.2013 fiyatları belirsiz hatta aralık ayı içinde fiyatların ne olacağına dair bir şey diyemiyoruz siparişler kapandı pazartesi fiyat konusunda dönüş yapabiliriz size dendi. büyük ihtimal çok fark olmasada ilk satılanlara lansmana özel tadında fiyat uygulanmış olması olası.yakıt olarak ise katalogtaki iddalı değerleri yazarken altta ufak uyarı var. şu şu şartlarda ve çok sakin kullanımda ölçülmüştür diye. ben akşama doğru hafif sık trafikli trafik ışılı çevre yolunda hız limitlerini çok aşmadan denedim. 6 litre gösteriyordu sıfırladığımdan geri döndüğüme kadar. kısa mesafe ve yoldaki o trafik için pek anormal değil. ama sabit 90 km hız ile yol bilgisayarı anlık 4 litrenin altında idi. ticari taksicilere felan satmışlar :) satış sayısı için yüzleri gülüyor ama yine de bazı markalar gibi afra tafra yoktu :) ( bayi ile alakalı olabilir tabi)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

turbosu değişken geometrili imiş :D 230 nm torkmuş öyle gitmesinin sebebi :D

direksiyon elektrik destekliymiş ama tepkileri güzeldi.

frenler arkalar kampana ama :D önler 294x26mm diyor :D galiba disklerin büyük olması frenlerin öyle iyi olmasını sağlıyor. 195 55 16" lastiklerinde faydası vardır herelde.

arka yürüyende torsiyon yokmuş :D ben olabilir diye düşünmüştüm. çünkü araçın üretim mantığında eski serilere çok benziyordu :D

http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//55/5585-89418c.pdf

n-capa girmemiş halen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

turbosu değişken geometrili imiş :D 230 nm torkmuş öyle gitmesinin sebebi :D

direksiyon elektrik destekliymiş ama tepkileri güzeldi.

frenler arkalar kampana ama :D önler 294x26mm diyor :D galiba disklerin büyük olması frenlerin öyle iyi olmasını sağlıyor. 195 55 16" lastiklerinde faydası vardır herelde.

arka yürüyende torsiyon yokmuş :D ben olabilir diye düşünmüştüm. çünkü araçın üretim mantığında eski serilere çok benziyordu :D

http://www.peugeot.c...5585-89418c.pdf

n-capa girmemiş halen :D

33sn de ışık hızına ulaşıyormuş :shok:

0-1000 km/s hızlanma (sn) 32,9

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

araçta hız sınırlamalı hız sabitleme var. gaz pedalının dibinde bir switch var sanırım. kick down yapınca hız limitlemeyi devre dışı bırakmak içinmiş. overboost mu var diye düşündüm ama 1750dd zaten 230 nm tork veriyor :D yazılan yanlış değilse o turbo da overboost yok

1100 kg ağırlık var diyor. zaten aracın hafif olduğu çok belli. ara hızlanmalarda 3. viteste felan güzel yürüyor. alt devirlerde bile vites farketmeksizin bayılmadan devirlenebiliyor bu da yolda denk gelen focuslara uyarı olsun :D gafil avlanabilirler :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

pedal altı switch, güvenlik için. Hız sınırlamada ani hızlanman gerekirse dip gaz yapıyorsun, switch e basınca zaten geçici devre dışı kalıyor limitleme.

1100kg, 1.6hdi, 90 hp ile filolar taksiler vs, kapışacak...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pedal altı switch, güvenlik için. Hız sınırlamada ani hızlanman gerekirse dip gaz yapıyorsun, switch e basınca zaten geçici devre dışı kalıyor limitleme.

1100kg, 1.6hdi, 90 hp ile filolar taksiler vs, kapışacak...

taksiciler almaya başlamış. filolar daha keşfetmedi yada psa grubu filoda pek tutulmuyor :Dbu arada 640 litre bagaj geyiği biraz farklı :D 500 litre civarı bagaj kullanımı var. ama iyi bir yalıtım yapılırsa 640 litre suyu bagajında taşıyabilir :D

şu seat toledo ve skoda rapid de gelesede o sınıfta ki tüm modellerin karşılaştırmasını yapan biri olsa diye bekliyorum :D

linea- toledo,rapid-celysee,301-accent blue vs :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

turbo geometrik mi :seytan: üflesen 130 Ps olur bu, nerden bu bilgi?

teknik verilerde yazıyor. ben düz turbo gibi sanıyordum ama alt devirleden bile toplaması güzel olunca şüphelendim.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Peki mesela alınmaya kalkılsa anladığım kadarıyla 301 ile elizee aynı hangisi tercih edilmeli ? Bir de bunların 1.2 motorları varmış ocaktan sonra gelecekmiş..Onlar daha mı çok satar acaba...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ikisi kardeş ama pejo tercih sebebi. Konsol olarak ufak fark var ben 301dekini sevdim.

1.2 motor atmosferik 3 silindir. Bence 1.4 vti ve 1.4 hdi motorlarla satılsa daha güzel olurmuş. Hedef kitlesine göre 1.6 motorlar fazla güçlü

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki mesela alınmaya kalkılsa anladığım kadarıyla 301 ile elizee aynı hangisi tercih edilmeli ? Bir de bunların 1.2 motorları varmış ocaktan sonra gelecekmiş..Onlar daha mı çok satar acaba...

Benzinli olacak, sanmam.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O değil de 1.6 benzinlinin 0-100'üne 9 saniye diyor :)

Çağlar abinin deyimiyle, saplar mı? :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Bu iki araca bakınca benim aklıma hep albea geliyor :)

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER

4 milyon km zorlu koşullarda test edilmiş. Dayanıklılığı ile övünüyorlar. Maliyet düşük olmasını amaçladıkları için de cam açma kapama düğmelerini ortaya koymuşlar. Bizzat gittim gördüm arabayı, benim düşünceme göre taksiciler hyundai accent alacağına bunu alır daha iyi.

(1,6 VTİ dedikleri motora LPG takılmasında bir sakınca varmıdır? tabi bunu ayrıca bir araştırmak lazım)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...