İçeriğe Yönlendir

Citroen C-Elysée Ve Peugeot 301

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Engin Murat Ünal

301 kullanıcıları yorumlarını yazarlarsa benim gibi bu aracı yakın takibe almış olanlara aydınlatıcı olacaktır.

1.6 HDI 92HP ve en full versiyonu(Allure) 42.000 TL gibi bir fiyata sahip. Aslında bu fiyata verdiği donanım ve aracın görünümü mantıklı geliyor. Bu araçta tek soru işareti ağırlığı 1090 kg olması ve güvenlik testinin olmaması. Sağlamlık ve güvenlik konusunda bilgiye ihtiyaç var.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

1.6 92 beygir berlingoyu rahatlıkla götürüyorsa bunu uçurur...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ncap testi yapıldı? sorun çıktığını hatırlamıyorum, dergide vardı, sorunun aslında kendisi Ncap :D , yakında değişir umarım

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Evet ncap ayrı bir sorun ama bu teste giren tüm araçlara aynı testler yapıldığından aynı kilolardaki araçlar için çarpışma videoları bir fikir veriyor. Biraz araştırdım ama muamma bir araç. Biraz bekleyip görmek en iyisi bunu da bekleyeyim :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fırat Kazancı

Hikayedir.

90 km ile gidenimiz kaldı mı?

Hangimiz araçta 1 kişi geziyor ? ... 5 den aşağı yakmaz pratikte.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Normal hayat şartlarında fabrika verisi 3,5 ise sen onu 5 say.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlker Uslu

Bende çok beğeniyordum bu aracı 92 beygir ve 230 nm tork beni cezbediyordu ancak ikinci el piyasasınında etkisiyle ford fiesta aldım.Kredi borcu bitince düşük km bir citroen düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

İyi biliriz. 100 km'de ortalama 4 lt tüketim ile gezmek paha biçilmez... :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Türk aile yapısına uygun bir araç.

Az yakan motor, yeterli performans, geniş bagaj ve iç hacim, sedan, 1.6 manuel, parça ve servis sorunu yok.

İlla şu marka alırım diye takılmamak lazım. Mantıklı olan her araç alınır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Geniş ve şık bir araç motoru kendini kanıtlamış ve sorunsuz. İç malzeme kalitesini bilemem.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Tipsiz, az yakan, geniş, parçaları pahalı (peugeot olmasından dolayı) , konsol tasarımı bence hiç güzel değil. İç malzeme kalitesi kötü.  Motoru TDCİ ile aynı sanırım.  Onun dışında tam Türkiye arabası. O fiyata çok iyi. En boş donanımlısı tırt ama en dolusu düşünülebilir. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tipsiz, az yakan, geniş, parçaları pahalı (peugeot olmasından dolayı) , konsol tasarımı bence hiç güzel değil. İç malzeme kalitesi kötü.  Motoru TDCİ ile aynı sanırım.  Onun dışında tam Türkiye arabası. O fiyata çok iyi. En boş donanımlısı tırt ama en dolusu düşünülebilir. :)

Parçası pahalı mı ? Arkadaşım daha geçen toyota yaris 30.000 bakımına yetkili serviste 350 lira verdi. :) Ki o da kampanya fiyatıydı normalde 420 istiyorlardı :)

Arkadaşım 1.6 HDI 92 hp olanını almış. Biraz kullandım, inanılmaz iyi hızlanıyor, ancak çok zor duruyor. İç mekan birçok D sınıfı araçtan daha geniş. 1.75 boyundayım, ön koltukta bacaklarımı tamamen düz bir şekilde karşıya uzatabiliyorum. Sağ arka koltukan çapraz uzandı mı ayaklarım şoför koltuğunun dibine yetişemiyor. Keza muazzam bir bagaj hacmi var. Ses yalıtımı pek iyi değil.

Tasarımı hoşuma gitti. Arkadaşım ilk aldığında krediyle 45 bin küsure geldi diye çok dalga geçmiştik bir Citroen'e bu para verilir mi diye. Ancak kullanınca fikrim değişti.

Bundan sonra param üst sınıf Alman'a yetmezse Ford'a devam deyip duruyordum. Karar değiştirsem ne kaybederim? Siz neler biliyorsunuz bu araçlar hakkında veya fikirleriniz neler? Birkaç sene sonra 2. el piyasasında abartılı bir düşüş olur mu?

Genişlik konusuna pek katılamıycam, ön tarafı problemsiz olabilir ancak arka tarafın diz mesafesi ancak sınıfının standartlarındaydı diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Parçası pahalı mı ? Arkadaşım daha geçen toyota yaris 30.000 bakımına yetkili serviste 350 lira verdi. :) Ki o da kampanya fiyatıydı normalde 420 istiyorlardı :)

Genişlik konusuna pek katılamıycam, ön tarafı problemsiz olabilir ancak arka tarafın diz mesafesi ancak sınıfının standartlarındaydı diye hatırlıyorum.

Abi bizdede 306 vardı bundan önce. Kesinlikle pahalı. 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ford da hiç ucuz değil artık...

306 conta yaktı 4000 tl yedi. :)

Bakımları felanda ucuz değildi. Ford ona göre ucuz geliyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

306 conta yaktı 4000 tl yedi. :)

Bakımları felanda ucuz değildi. Ford ona göre ucuz geliyor. 

Contanın sanayideki ortalama masrafı 500-700 arasıdır.

4000 TLye sandık motor atarsın.

Sizin işlem sadece conta değişimi ise büyük bir kazık söz konusu.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Contanın sanayideki ortalama masrafı 500-700 arasıdır.

4000 TLye sandık motor atarsın.

Sizin işlem sadece conta değişimi ise büyük bir kazık söz konusu.

Tabikide sadece conta değil. Birsürü işlem yapıldı. 159 bindeydi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...