İçeriğe Yönlendir

2005 Getz Immobilizer Uyarı Işığı

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Bildiğiniz üzere kardeşime Hyundai Getz almıştım. Az evvel aradı ve Immobilizer ışığı yandığını ve aracı çalıştıramadığını, benzinlikte kaldığını söyledi. Sonrasında da elindeki (çakı anahtarlık,kumandalı) anahtarın çıktığını söyledi. Eve gönderdim yedek anahtar (kumandalı) ile denendi ama nafile. Ne ışık sönüyor ne de çalışıyormuş. Arabayı kilitlettirip bizimkileri tekrar eve gönderttim. :)

Sizce Neden olabilir ? Görüşleriniz nelerdir?

Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anahtardaki immo çipini karşısında yani kontak üzerindeki çip yerinden oynamış olabilir mi ? Araba hangi benzinlikte kalmış, nasıl kalmış ? Yakıt aldıktan sonra çalışmamış mı örneğin ?

Yorum bağlantısı

Anahtar çıktı derken ? Parçalanmış mı..

Çakıdan anahtar çıkmış. Yaydan atmış dediğine göre.

Anahtardaki immo çipini karşısında yani kontak üzerindeki çip yerinden oynamış olabilir mi ? Araba hangi benzinlikte kalmış, nasıl kalmış ? Yakıt aldıktan sonra çalışmamış mı örneğin ?

Abi bugün bir daha aynı şeyi yapmış ama tekrar çalışınca devam etmiş. Kontak üzerindeki çip oynamış mı herhangi bir yorumum yok. Benzinlikten yakıt almış sonra çalıştıramamış. Eryaman OPET'de. İş çıkışında servisle giderken orda inecem bakacam mecburen.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizim anahtarcı bugünde açıktır, Carrefour' un içinde biliyorsun...Gerekirsen yardım isteyebilirsin....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bizim anahtarcı bugünde açıktır, Carrefour' un içinde biliyorsun...Gerekirsen yardım isteyebilirsin....

İlk Aklıma gelen yer orası oldu ama araba araba çalışmıyor :D Benim ustayı aradım sordum, direksiyonun altında immobilizer'i okuyan bi soket varmış o bozulmuş olabilir dedi. 50-75 TL civarındaymış (tabii eğer oysa) Bi gideyim de çalışırsa çalışır çalışmazsa çekici + usta :(

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Araba çalışmıyor diye zaten arayıp sor dedim...:D Onlara anahtar kısmı için fikir sahibidirler, ha çalışır motor tekler o zaman ustayı ara tabi...:) Soket hakkında bilgi sahibi değilim ama benim dediğime yakın bir şey söylemiş usta...Karşılık problemli çünkü yedek anahtar da çalıştırmamış...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yedek anahtarda immo çipi yoksa zaten çalıştırmaması normaldir.Bence sizin immo çipinde bir sıkıntı oldu.Anahtar ayrı çip ayrı durumda kalmışsa motor çalışmaz..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ayhan, immo çipi olmayan anahtar zaten yedek anahtar değildir...:p Ancak kapıları açar...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte bura da bahsedilen yedek anahtar ile daha önce araç çalıştırılmış mı ben onu anlamadım.Her kumandalı anahtarda da immo yoktur..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aslına bakarsan onu bende merak ettim..Arabanın eski sahibi karambole bir anahtar verip bu yedek demiş olmasın...:(

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İmmobilizerin çalışma mantiği yabancı cisim ile çalıştırılmaya zorlanırsa aracın çalışmasını önlemek değil mi ? Belkide ilk seferde anahtarın çipi bozuldu ve aracı kilitledi. Sonra o yüzden yedek anahtarda çalıştıramadı. Olamaz mı ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Bana denememişler gibi geliyor :)

Ayhan abi denedik denemez olurmuyuz. Yedek anahtarda immo'lu ve çakı. Orijinali ile aynı

Yorum bağlantısı

Neyse ki bugun isten sora arabanın yanına gittim. Mars'a bastığımda ekrandaki göstergeler sıfıra indiğini gördüm ve teşhisi koydum. AKÜ :) ikinci Kontakta immo'nun lambası yandığı İcin hep immo olarak düşündüm.

Takviye yaptırdım çalıştı soluğu akucude aldım. Aku bitmiş zaten. Varta marka 70 amperlik aku taktirinca kendine geldi. Simdi sorunsuz bı sekilde devam ediyor.

Yardımlarınız İcin çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun :)

Geçmiş olsun :)

İyi buna şükür.Geçmiş olsun..

Çok teşekkür ederim herşey için. :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...