İçeriğe Yönlendir

Kuga - Kuga Bölümü Hayırlı Olsun :)) Kimlerde Var Kuga?

Soner Demirel

Recommended Posts

Yusuf Yılmaz

ya arkadaslar Allah askina Kuga kullanicilari yakit tuketimlerini paylasabilir mi? sehir disinda 11lt/100km nin altina indiremedm ben. (35 gundur arac serviste, kullandigim ilk 18 gunu kastediyorum)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hangi yolda, yol öncesi resetlediniz mi? tüketim değerini? pompa ölçümü yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Yusuf Yılmaz

hangi yolda, yol öncesi resetlediniz mi? tüketim değerini? pompa ölçümü yaptınız mı?

Olcumlerimin hepsi pompa olcumu idi. En dusuk (11lt/100km) tuketimi Denizli-Usak yolunda elde ettim. Ortalama hiz 90 km/saat. mesafe 155 km. Yola cikmadan opette fulledim depoyu. usaga giriste yine opette fulledim. hesapladim 11 lt cikti.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Murat Tosbıyık

herkese slm bu hafta yeni kuga sahibi oldum 2014 selectv modeli şuan aracı tanımaya çalışıyorum bilgi ve tecrübelerimi kısa zamanda buraya aktarmaya çalışıcam 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Melih Akdeniz

Kugacıyım, yarın aracı teslim alıyorum inşallah. 1.5 EB At Titanium

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Melih Akdeniz

Melih Bey, nasıl memnun musunuz aracınızdan?

Kusura bakmayın ancak gördüm. Aracımdan çok memnunum, bence tek kusuru tork konvertörlü şanzıman. Performansı törpülerken tüketimi arttırıyor. ortalama tüketimim 10-10.5 arası Karışık kullanımda. Bence bu boyutlardaki bir araç için fazla değil. Yılda 20 bini geçmeyen ve 4x4 arayan herkese tavsiyedir.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Atuğ

Bende 1 Mayıs 2015'de KUGA 1.5 182 Bg Benzinli Otomatik AWD aldım.

Yakıt durumunu soranlara; ilk zamanlar 13 lt/100km'yi görünce yandı benim bütçe dedim. (katologda 9.3 lt yi görünce ehh demiştim)

şu an arabam 10.000 km'de ve şehir içi yakıt tüketimi 10.3 lt/100 km, yaklaşık 5.000 km şehirler arası yolculuk olarak geçti bu mesafede de motoru biraz açtım. (İST-ANK arası 2.5 saat :-) ilk bakımdan sonraki durumu da aktarırım.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

1,5 AWD için konuşuyorum. Bu araç da hızım 90 km geçmesin derseniz ortalaması 7,5-8,0 arası yok biraz sürat yapayım deyip ortalama 120-130 km seviyelerinde kullanırsanız 9,5-10 lt tüketimi var. 

Sürüş kurallarım

1- Düz yolda mutlaka cruise control devrede. Yokuşlarda devreden çıkarmak lazım. çok yakıyor.

2-Vitesi sürekli "S" modunda kullanıyorum. Gereksiz devir düşmesi -yükseltmesi olmuyor.Yalnız bu mod çok fena:)

3-Şehir içinde hız sabitlemeyi 70 km ayarlıyorum. Bu sayede ayağınıza hakim olmazsanız sistem sizi kontrol altında tutuyor.Ayrıca ceza yememek için kesin çözüm.İzmir de çok çevirme var bu günlerde.

4-Lastik basınçları ön-arka 36 psi ayarlı durumda.

5-Bagaj yedek lastiği çıkarıp tamir kitine yönelmek.Henüz yapmadım.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Sedat Bayındır

1.6 ekoboost 180 bg 4.4 2014 12000km şehir içi 9.o yakıt ortalaması fakat performans kullanımda yakıt artar

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Atuğ

Bende son yakıt durumu; 10000 de ilk servise götürdükten sonra yakıt şehir içinde 10.3 den 12 lere çıktı ve de inmiyor tekrar servise götürdüğümde yazılımını güncelledim ama durum değişmedi. 10 km 90 ı geçmezsem 0.1 düşüyor 1 sn gazı kökleyince 1 lt artıp 13 lt oluyor bu nasıl bir iş anlamadım [emoji28] bir arkadaş Dairesel ok işareti içinde A yani auto. Start stop özelliğini kapatmamı tavsiye etti ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat bahar
(düzenlendi)

Bölüm için teşekkürler

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Haluk Alparslan Gül

Yeniden ford club teyim. 2 gün önce 2011 titanium kuga alarak geri döndüm :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haldun Ezer

Bende araniza 2016 1.5 Selective Kuga 0 alarak katildim. Cogu zaman tecrubelerinize ihtiyacim olacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...