İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Çerçevesi

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Öncelikle Plastik parçanın sökümünü anlatayım ben nasıl söküleceğini aramış fakat bulamamıştım.önce kültablası sonra çakmak etrafındaki plastik sökülüyor daha sonra ince uçlu tornavida ile sağ alt ve üst-sol alt ve üstte tırnaklar var tornavida ile kanırtma yöntemiyle sökülüyor.Söktüm ama takarken alttaki siyah şeriti koparttım şimdi aracı d-r-p ye aldığımda boşluk oluyor bu şeridi bulabilirmiyiz yada oraya ne yapılabilir.araç şu an eniştede olduğu için fotoğraf ekleyemiyorum.kopan şeridi ok işareti ile işaretledim başına gelen yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Bugün yetkili servisleri aradım çerçeve komple değişiyormuş sadece o şerit yokmuş fiyat 256TL+Kdv

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Abi sende mi acil yardım diye başlık açtın. :) Abi Ankaradasın hurdalığı bir dolan derim o parçayı çıkmacıların dışında çok zor bulursun gibime geliyor. Zaten çıkmacılarda bile tamamen komple alabilirsin.

Hurdacıları aradım,aradıklarımda yoktu cumartesi günü çıkmacılara gideceğim.Daha önce başına gelen varsa şeridin yerine ne yapmıştır ne uydurulabilir oraya. ne hikmetse imkansızları beceriyorum benim araçlarımda olan sorun hep kolay kolay kimsenin başına gelmeyen arızalardır.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

vites harflerinin olduğu yazı mı koptu? anlayamadım.Mustafa sen hep otomatik kullandın belki bilirsin vites kolu nasıl sökülüyor sola doğru çevirmeye çalışdım biraz hareket etmeyecek gibi duruyordu.

Mustafa kopan yer aşağıda vites kolunun altındaki şerit.

Eriteterek bırbırıne kaynatın törpü ile düzeltin belki olur. :D

Toplamda 3 parça yapıştırmak zor olacak onu abicim birde kopan parçalarda içine düştü vites kolunu sökemeden ulaşmak imkansı kopan parçalara.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Tornacı gibi plastikçilerde yok mudur plastikten istediğiniz parçayı yapan.

Yorum bağlantısı

Tornacı gibi plastikçilerde yok mudur plastikten istediğiniz parçayı yapan.

Auto king'le bi görüşün...

BU işlerde uzmandırlar...

Ön göğüsü bile tamir ediyor adamlar...

En ufak çizik bile görünmüyor...

278 46 20

Yorum bağlantısı
Zeki Akkaya

bulabilir misiniz emin değilim ama, bence ebay en etkili çözüm

çıkmacılar o parçayı vermez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tamirlisini çok gördüm, güzel olanını görmedim, hep göz önnüde olan bir parça, komplesini bulmalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

Benim aracımda da aldığımdan beri küçük çatlaklar var tamirde bile ter dökerek çıkarmışlar kırmamak için... Yanlız başına bulunması oldukça zor, çıkmacıların elinde başka bir parçasını satmış, yada genel çerçevesi kırık ama bu bölümü elinde sağlam kalmış olması lazım ki size versin aksi takdirde hiç bir çıkmacı tüm parçayı bozup size satmayacaktır. Yani iyi bir araştırma gerekiyor.

Ebay önermişler mantıklı görünüyor.

Edit: imla.

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Auto king'le bi görüşün...

BU işlerde uzmandırlar...

Ön göğüsü bile tamir ediyor adamlar...

En ufak çizik bile görünmüyor...

278 46 20

Hakan bey bir cumartesimi bununla ve elektirikli koltuğun dişlisinin tamiri ile geçirecem.Auto king çok para ister diye sormadım bu tamiri anlatamam da zaten gidip göstermek lazım.

Tamirlisini çok gördüm, güzel olanını görmedim, hep göz önnüde olan bir parça, komplesini bulmalı

Çağlar abi bende güzel olmayacağını düşünüyorum sahibinden de var onunda şeriti tamir görmüş kötü görünüyor, bu vites kolu nasıl çıkıyor otomatiklerde biraz çevirmeye çalıştım olmadı altta vidası falan mı oluyor otomatik vites kollarının.Manueldeki gibi sola çevirince çıkmıyor mu.

bulabilir misiniz emin değilim ama, bence ebay en etkili çözüm

çıkmacılar o parçayı vermez

Ebay da yok baktım Abd-İng-Almanya hiçbirinde yok.Kıran girmiş.

Bir Fiber'ci derdinize derman olabilir diye düşünüyorum.

Tolgahan bey fiberci dediğiniz galiba bu tampon tamiratı vs yapanlar demi.

Yorum bağlantısı
Zeki Akkaya

Ebay da yok baktım Abd-İng-Almanya hiçbirinde yok.Kıran girmiş.

ara ara bakmakta fayda var, geçenlerde aynı parçayı mk3 için görmüştüm

Yorum bağlantısı

Tolgahan bey fiberci dediğiniz galiba bu tampon tamiratı vs yapanlar demi.

Evet tampon vs şeyleri yapanlar. Ama sadece tampon falan yapmıyorlar. bi sorun derim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

plastik dosya alıp onun plastiği kullanılarak halledilir. altakinin siyah rengi alınır. üst kapak sökülür. gerekli boyutlarda kesilip sağlam kalan kısma güzel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. malzemesi aynı sayılır bence olur o iş.

f31e8d6284b7aaf4978b91cbb8d6bd13.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)

Fiberciler var onlarda yaptırmayı deneyebilirsiniz. Tampon tamiri de yaparlar, modifiye de ama eski anadolları düşünün anlayacaksınız..

tarihinde Cemil Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

plastik dosya alıp onun plastiği kullanılarak halledilir. altakinin siyah rengi alınır. üst kapak sökülür. gerekli boyutlarda kesilip sağlam kalan kısma güzel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. malzemesi aynı sayılır bence olur o iş.

f31e8d6284b7aaf4978b91cbb8d6bd13.jpg

Mustafa bu vites kolunu nasıl sökecez.Bu dosya olmaz gibi araba D de P ye alacağız D ile P arasındaki plastik içeriye doğru girmek yerine (dosya plastiğinin güçsüz olmasından dolayı) katlanır diye düşünüyorum.Düşüncen için teşekkür ederim bundan biraz daha sert bi plastik lazım.Ama ne ????

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

daha sert plastik kaplı dosyalar var. sökmesini mondeoda nasıl bilmiyorum ama focusta o malzemeyi görmüştüm. malzeme ona benziyor.

plastik_dosya.jpg

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

daha sert plastik kaplı dosyalar var. sökmesini mondeoda nasıl bilmiyorum ama focusta o malzemeyi görmüştüm. malzeme ona benziyor.

plastik_dosya.jpg

Öğrencilik kolay iş değil.Teşekkürler Mustafa şim kırtasiyeye gidiyorum.Vites kolu nasıl sökülür onu bi yerden öğrenmem lazım.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Mustafa bu vites kolunu nasıl sökecez.Bu dosya olmaz gibi araba D de P ye alacağız D ile P arasındaki plastik içeriye doğru girmek yerine (dosya plastiğinin güçsüz olmasından dolayı) katlanır diye düşünüyorum.Düşüncen için teşekkür ederim bundan biraz daha sert bi plastik lazım.Ama ne ????

daha kalın birşeyse belki pvc levhalar olabilir hani reklam şirketlerinin kullandığı yönlendirme tabelalarında felan kullanılan. çeşitli renk ve ölçülerde bulursunuz.

şöyle birşeydir;

Ancak yinede ben böyle tamir edebilirmisiniz bilemedim. çünkü parçanın orjinali olmadan ölçü tutturup oraya yerleştirmek ve doğru çalışmasını sağlamak çok çok zor olacak. :unsure:

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

daha kalın birşeyse belki pvc levhalar olabilir hani reklam şirketlerinin kullandığı yönlendirme tabelalarında felan kullanılan. çeşitli renk ve ölçülerde bulursunuz.

şöyle birşeydir;

Ancak yinede ben böyle tamir edebilirmisiniz bilemedim. çünkü parçanın orjinali olmadan ölçü tutturup oraya yerleştirmek ve doğru çalışmasını sağlamak çok çok zor olacak. :unsure:

Denemekten başka çare yok olursa olur,yoksa zaten çıkma falan bakacam.Öncelik en düşük maliyetle sorunu çözebilmek.Teşekkürler Taner bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Denemekten başka çare yok olursa olur,yoksa zaten çıkma falan bakacam.Öncelik en düşük maliyetle sorunu çözebilmek.Teşekkürler Taner bey.

Rica ederim.

Bu arada madem deneyeceksiniz başka bir malzeme daha geldi aklıma kolay şekil verilebilir en azından,

PVC levhalar 1-9mm kalınlık arasında satılıyor ancak esneklikleri yada şekillendirme konusunda sorun yaşarsanız, elinizdeki parçayla apartman çatılarına takılan yağmur suyu oluklarını da karşılaştırmayı düşünebilirsiniz. ;)

Kendiniz boyayıp şekillendirebilirseniz ulaşılması kolay bir malzeme olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...