İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Çerçevesi

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

auto king o kısma bakmaz. sanayide de kimse o parçayla uğraşmaz.

Yorum bağlantısı

auto king o kısma bakmaz. sanayide de kimse o parçayla uğraşmaz.

Civic çerçevesi yaptırdım,

Accord çerçevesi yaptırdım,

Cr-v ön göğüs yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Vites kolu vites kolunun sol tarafında od tuşunun altında kalacak şekilde bir vida ile tutuludur. Sökmesi kolaydır fakat geri yerine oturtmak bir o kadar zordur bence bir ustaya götürüp söktürmenizde fayda var ankarada bizim arabalarla ilgilenen tanıdık bir servis varsa oraya götürün keşke ist. olsaydınız

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Civic çerçevesi yaptırdım,

Accord çerçevesi yaptırdım,

Cr-v ön göğüs yaptırdım.

Yaptırdıklarınızın fiyat bilgisini paylaşsanız belki Cemal Bey 'in aklına yatar bir rakamdır da uğraşmaz bu şekilde. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Yaptırdıklarınızın fiyat bilgisini paylaşsanız belki Cemal Bey 'in aklına yatar bir rakamdır da uğraşmaz bu şekilde. ;)

Hem araba yok bu ara bende hemde vakit bi hafta sonunu sadece mondeo ya ayıracam.Ankara da tavsiye edeceğiniz usta var mı bu vites kolunu söküp takabilecek referanslı usta aranıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Mustafa nın tavsiyesi iyi. İnce olur derseniz reklamcılarda fiber malzemeler var. Duvara monte tabelalarda kullandıkları. Üzerine de istediğiniz renk folyo yapıştırılabilir.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Hem araba yok bu ara bende hemde vakit bi hafta sonunu sadece mondeo ya ayıracam.Ankara da tavsiye edeceğiniz usta var mı bu vites kolunu söküp takabilecek referanslı usta aranıyor.

Öztürk Şanzıman,

Mustafa Öztürk.

278 10 48

Ben daha yeni şanzımanı yaptırdım kendisine.

Bir arkadaşımı gönderdim Peugeout 306 için o da yaptırdı.

Şimdilik bir sorunumuz olmadı. yakınlarda tekrar bakmaları için gideceğim.

Yaptırdıktan sonra şaşmazda yada etrafımda kiminle konuşsam iyi referans aldım.

İşinin ehli ilgili bir usta.

Büyük denebilecek bir dükkanı var ve gördüğüm kadarıyla elinde işi eksik olmayan bir esnaf.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Bugün

Mustafa bu vites kolunu nasıl sökecez.Bu dosya olmaz gibi araba D de P ye alacağız D ile P arasındaki plastik içeriye doğru girmek yerine (dosya plastiğinin güçsüz olmasından dolayı) katlanır diye düşünüyorum.Düşüncen için teşekkür ederim bundan biraz daha sert bi plastik lazım.Ama ne ????

Bence şablon var sorunsuz yaparım diyorsanız dosya yeterli olur çünkü o parça hemen hemen klasik herkesin kullandığı telli mavi dosyaların renkli kısmı kalınlıkta hatta daha ince gibi geldi bana gerçi sökmedim belki sizin kastettiğiniz altta başka bir parça olabilir ama. Siz yinede o kırık malzemeyi alıp karşılaştırarak birşeyler alın boşa vakit kaybı olmasın...

Dün akşam bu konunun merakıyla aracımda inceledim de sanki bana A4 kağıttan az kalın birşey gibi geldi..

Sadece o bölgeden toz almasını engellesin diye yapılmış gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı

Orjinal parçanın Yarı fyatına.

Tutar ne olursa olsun.Servis fiyatı neyse,yarısına.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Gayet iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

İlginiz için teşekkürler haftaya cumartesine kaldı benim araştırmalar bu cumartesi çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Cemal bey, PVC film parçanın kalınlığı nedir?

ayrıca kırılan parçayı tamamen sökebiliyormusunuz?

Sökebilirseniz bana gönderin, tam resmini çıkarmaya çalışayım olçüleri gerekli, iki boyutlu bir film parça ise birşeyler yapmaya çalışayım,

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Bugün

Bence şablon var sorunsuz yaparım diyorsanız dosya yeterli olur çünkü o parça hemen hemen klasik herkesin kullandığı telli mavi dosyaların renkli kısmı kalın

lıkta hatta daha ince gibi geldi bana gerçi sökmedim belki sizin kastettiğiniz altta başka bir parça olabilir ama. Siz yinede o kırık malzemeyi alıp karşılaştırarak birşeyler alın boşa vakit kaybı olmasın...

Dün akşam bu konunun merakıyla aracımda inceledim de sanki bana A4 kağıttan az kalın birşey gibi geldi..

Sadece o bölgeden toz almasını engellesin diye yapılmış gibi görünüyor.

Taner bey kalın değil ama güçlü bir plastik .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Plaka esnek değil mi?

ya PVC yada PC film olmalı Lexan.

önceki iletimde yazdıklarımı yapabiliyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Taner bey kalın değil ama güçlü bir plastik .

cemal bey o zaman başa döndük 1-9mm arasında değişen ölçülerde pvc plakalara bakmalısınız onlar güçlü olurlar. hüseyin bey de yazmış bakın.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

cemal bey o zaman başa döndük 1-9mm arasında değişen ölçülerde pvc plakalara bakmalısınız onlar güçlü olurlar. hüseyin bey de yazmış bakın.

Taner bey vitesi sökmem lazım o parça elimde araştırma yapmak için fakat otomatik vites kolunu işi bilen birisi sökmeli yada bi yerden görüp öyle kolu sökmeye başlayabilirim manuel gibi değil, sola çevirmeyle bişey olmuyor.Bu ara vakit sıkıntısı var pazarları müsait oluyorum pazarda tamirciler kapalı.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

vidalı zaten o/d düğmesinin altında vida gördüm ben çevirmeyle çıkmaz cemal bey.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Taner Kızılkor

Konuyu yeniden canlandırayım bakalım.

Ne yaptınız Cemal bey bir haber varmı çerçeveden?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Cemal Demirezen

Sıfır çerçeve aldım komple, tek satılmadığı ve lazım olan parçayı bulamadığım için.Fiyat olarak 100 TL ye almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Bu çıkmacılar da yani... Neyse. Geçmiş olsun Cemal bey. Ankara'da nereden aldınız?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bu çıkmacılar da yani... Neyse. Geçmiş olsun Cemal bey. Ankara'da nereden aldınız?

Şaşmaz çakır oto dan aldım ama sağolsun Ümit bey ilgilendi elimizde var ama hangi depoda neylerin altında bilmiyorum bakıyım bulunca ararım dedi 1 hafta sonra bulmuş aradı aldım taktırdım. Bulunması zor bir parça serviste kdv dahil 330 civarı idi.

Çokmuş ya.Geçmiş olsun...

Ben iyi fiyata aldığımı düşünüyorum Ayhan abi servisteki fiyatı yukarda yazdım birde Ankarada ki yetkili servislerde yok sipariş ile geliyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...