İçeriğe Yönlendir

Skoda Rapid Vb.

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Tansel Yavuz

Bugün tv programında tanıtımı vardı,araç gayet güzel hoş olmuş,b sınıfı deselerde 4.48 metre uzunluğuyla focus sedandan 5 cm kısa, 1.7 m. genişliğiyle jetta dan 8 mm. dar, üstelik 550 lt lik bagajıda harika bir genişlik, bu araç çoğu c sınıfıyım diyen araçdan çok daha geniş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kimi otoriteler C segmenti diyor :) internette bir yarışmada c segmenti katagorisine koymuşlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugün tv programında tanıtımı vardı,araç gayet güzel hoş olmuş,b sınıfı deselerde 4.48 metre uzunluğuyla focus sedandan 5 cm kısa, 1.7 m. genişliğiyle jetta dan 8 mm. dar, üstelik 550 lt lik bagajıda harika bir genişlik, bu araç çoğu c sınıfıyım diyen araçdan çok daha geniş.

Ben de izledim, gayet güzel yapmışlar. Tipi, içi herşeyi hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sıkoda nın telefuzunu bile artık farklı yapıyorum :p "şikoda" :D

Yorum bağlantısı

Bunun dizeli olursa alabiliriz, fena durmuyor çakma jetta izlenimi verdi ama tasarım olarak idare eder. :D

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

1.2 tsi, 1.4 tsi, 1.6 dizel seçenekleri mevcut hatta dizel+dsg bile gelecekmiş.

Yorum bağlantısı

1.2 tsi, 1.4 tsi, 1.6 dizel seçenekleri mevcut hatta dizel+dsg bile gelecekmiş.

1.6 105tdi gelirse fiyatta anlaşırsak olabilir, tabi önce incelemek şart.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

sıkoda nın telefuzunu bile artık farklı yapıyorum :p "şikoda" :D

:bravo::flowers::bravo:

Yorum bağlantısı

Skoda'nın araçları genelde sınıf klasmanlarına uymuyor. Octaviayı bazı incelemelerdeorta sınıf, bazılarında ise orta-üst klasmanda değerlendirebiliyorlar. Suberp'in zaten sınıfına sığmadığı boyutlarından belli ama üst sınıfa da uymuyor, malzeme kalitesi yetersiz kalıyor o seviyeye göre.

Bu araç da her ne kadar polo sedan gibi gözükse de boyutları ile üst sınıfa yaklaşacaktır ve sınıfı kestirilemeyen gruba girecektir. Kullanıcı açısından ise küçük sınıf fiyatına alınabilecek güzel bir seçenek gibi gözüküyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bir 3 serisi ne kadar D segmenti ise rapid de o kadar c segmenti. donanımı zengin.( ısıtmalı koltuk fazla lüks hatta) boyutlar işlevsel ama 5 kişi için dar. Diz mesafesi yeterli B segmentini aşması bundan. Tasarım liftback tarzı ama bagajjı geniş olması için sedan havasında. Focus III sedandan daha işlevsel boyutları var. Far ve yağmur sensörünü göremedim eksiklik olarak o dikkatimi çekti. çözemedimiz diğer konu sürücü tarafındaki cam anahtarı. 4 cam otomatik ama sürücü kısmında 2 li anahtar var arkalar kendi kapılarından kumanda ediliyor ama sürücü nasıl müdahale ediyor bilemedik. Bayilere geldiğinde detaylı inceleyip testini mutlaka yapacağım. bi dikkat çeken ise arka camda rapidde silecek var ama kuzeni toledoda yok. Hatta bi ara acaba toledoda bagaj camla beraber açılmıyor galiba diye düşündüydüm ama aynı imiş. Seatta toledo yerine cordoba deseler daha mantıklı olurdu ama B segmenti yaftasını yememek adına toledonun C yada D segmenti geçmişini kullanmışlar mesela. Bu araada rapid fabia sedan olarakda internette aratınca çıkıyor farklı bi ön yüzle. Skoda yeni bisayfa açıp eski bir model. Olan rapid ismini kullanmış. Çeklerin arkadan motorlu bir modeli galiba skodayı skoda yapan eski bir model. Tr de farklı bir isimle satılmıi olabilir

Yorum bağlantısı
bi dikkat çeken ise arka camda rapidde silecek var ama kuzeni toledoda yok. Hatta bi ara acaba toledoda bagaj camla beraber açılmıyor galiba diye düşündüydüm ama aynı imiş.

Mustafa;

Rapid'in de Active donanımında arka cam sileceği yokmuş. Az önce donanım listesini incelerken gözüme çarptı. Ambition ve elegance donanımlarında mevcut.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fuarda active var mıydı hatırlamıyorum. Elegance ile ilgiendim ama toledo baz versiyon olmamasına rağmen (hatta full olabilir) arka silecek yoktu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vikicardan baktıydım arkası liftback tarzında ona rapid demişler ekliyecem

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

araba cidden çok güzelmiş. Tanıtım videosunda gösterilen bagaj hacmi normal bir aileye çok rahat yeter. 2 segmentin ortası olması çok güzel ne zaman gelecek ki?

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

bende az önce bayii aradım. yılbaşında gelir dedi. Ama erkene alınacak gibi baya bir tanıtım yapıldı dedi. numaramı aldı bakalım birde onu görmek lazım. Araba çok yakışıklı duruyor cidden ama fiyat ne olcak bakalım

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Arkadan motorlu, ön kaputu sağa doğru (hepsi değil) açılan bir arabaydı. Zamanında az binmedik. Sonra elim bir kazada hurdaya çıktı.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Kim ne derse desin fiyatı uygun olursa çok iyi bir tercih olur. Bagajı çok geniş, ayrıca liftback olması ayrı bir hava katmış araca. Fiyatlar bi çıksın da hele, sonrasında tekrar yorum yaparız...

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Baz donanım tdi si 45 ten aşağı olmaz diye tahmin ediyorum,arka camlara da çare bulurlar belki o zamana kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...