İçeriğe Yönlendir

Skoda Rapid Vb.

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

Active 1.2 HTP 75hp 33.999 TL olacak diye duyum aldım Yeti'yi aldığım yerden :) Active 1.6 TDI muhtemelen 39 olur.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

HTP nedir? Uzak kaldım heralde bu işlerden. :)

Fotoğrafı görünce bende uzak kaldım hacı şimdi nedir o öyle :)

1.2 MPi motorun skodacası işte HTP açılımı ne bilmem :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Hangi fotoğraf?

Profil :)

Hangi mafyaya mensupsun?

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Auto Trophy 2012 Ödülü SKODA Rapid’inSkoda Rapid, Almanya’da piyasaya sunulmasının hemen ardından Auto Zeitung dergisi tarafından düzenlenen “Auto Trophy 2012” yarışmasında büyük ödülün sahibi oldu. Yarışmada 110 binden fazla okuyucu Skoda Rapid ‘i“en ekonomik otomobil” kategorisinde birinci seçti. Skoda’nın yeni çıkan modeli Citigo ve Yeti Compact SUV da kendi kategorilerinde dereceye girerek, Skoda kalitesini gösterdi.SKODA Rapid sahip olduğu geniş iç hacmi, etkileyici tasarımı, mükemmel fiyat/değer oranı, kapsamlı güvenlik donanımı ve etkin motor gücüyle segmentinde öne çıkıyor. Auto Thropy birinciliğinin yanında, Auto Bild ve Bild am Sonntag gazetelerinin düzenlediği “Altın Direksiyon”’ yarışmalarında da dereceye giren Skoda Rapid, çağın ötesine geçen tasarımı, ileri teknolojisi ve geniş iç hacmikendi ürün sınıfında yeni standartları belirliyor.Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Winfried Vahland, ödül töreninde yaptığı konuşmada Citigo ve Yeti modellerinde olduğu gibi yeni Rapid modelinin otomotive yeni bir heyecan getirdiğini kaydederek “bu durum, müşterilerimize mükemmel fiyat/değer oranı, ortalamanın üzerinde yolcu ve bagaj hacmi ve benzersiz kalitenin yanı sıra “akıllı” çözümler sunan otomobiller üretmeyihedef alan ürün stratejimizde ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir” dedi.Auto Zeitung tarafından bu yıl 25’nci kez düzenlenen Auto Thropy yarışmasında Skoda’nın Citigo modeli “Şehir Otomobili” ihracat kategorisinde, Yeti Compact SUV modelise “30 bin Euro altında ithal spor araç” kategorisinde ilk sırayı almayı başardı.

Yorum bağlantısı
Volkan Savım

Aracı fuarda incelemistim.dizel elegance düz vites 40-45 arası fiyatla satışa çıkacağını söylediler.bu fiyat çok makul olur.alınmalı bence saygılar

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Arabamı satmaktan vazgeçtim, sene de 10.bin km yapan biri olarak 35 civarı 0 araç almak istiyorum ve rapid benim için güzel bi seçenek olacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

"Skoda Rapid’e Güvenlikte 5 Yıldız"SKODA Rapid Euro NCAP çarpışma testlerinde pasif güvenlik konusunda en yüksek puan olan 5 yıldızı aldı. Rapid’e en iyi dereceyi güvenlik donanımları getirdi.Skoda, piyasaya sunmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen Rapid modeli ile en yüksek güvenlik puanlarını toplamaya başladı. Rapid, sahip olduğu çocuk ve yetişkinler için güvenlik donanımları ile NCAP çarpışma testlerinde en yüksek puan olan 5 yıldıza layık görüldü.SKODA’nın yeni kompakt sedanı Rapid’in yetişkinler ve çocuk yolcuların yanı sıra yaya güvenliği ve genel güvenlik donanımları alanında mükemmel test sonuçları elde ettiğini hatırlatan SKODA teknik gelişim kurulu üyesi Frank Welsch “SKODA Rapid kendi sektöründeki en güvenli otomobillerden birisi. Bağımsız bir kuruluş olan Euro NCAP sonuçları bunu teyit eder niteliktedir. Kompakt sedanımız 5 yolcu ve bagajları için geniş alanlar sunan ideal bir aileotomobilidir” açıklamasında bulundu.Welsch “Skoda olarak insanlar için otomobil üretiyoruz. Teknoloji tek başına bir amaç değildir; aynı zamanda yolcuların ve sürücünün güvenlik ve rahatlığına hizmet eden bir faktördür. Bu bağlamda Euro NCAP testlerinde aldığımız 5 yıldız ve gösterilen özel önemden dolayı çok mutluyuz” dedi.5 yıldızlı güvenlikSkoda Rapid, Euro NCAP testlerinden kapsamlı yetişkin güvenliği nedeniyle en yüksek puanları aldı. Ön ve yan darbe testlerinde 94 puan ile en yüksek notu aldı. Üç yaş çocuk yolcu güvenliğine ilişkin dinamik testlerde maksimum puanları alarak çocuk güvenliğinde de en iyi dereceleri elde etti. Skoda orijinal aksesuarlarından olan Isofix çocuk koltuğuna yerleştirilen test mankenleri ön ve yan çarpmalarda zarar görmedi.Bir çarpışma anında yayanın bacaklarına gelecek darbeyi mümkün olduğunda azaltacak şekilde tasarlanan Rapid’in tamponları, Euro NCAP yaya güvenliği tampon çarpma testinde 100 tam puan alma başarısı gösterdi. Lastik basıncı izleme, “köşe fonksiyonu”na sahip sis lambaları ve dik yokuşlarda kalkış için Hill-Hold Kontrolü gibi fonksiyonlar Skoda Rapid’in mükemmel güvenlik düzeyini daha da arttırmakta.Geniş, şık ve aynı zamanda ekonomik bir aile otomobili olarak kompakt- sedan segmentine yeni standartlar getiren Skoda Rapid, etkileyici tasarımı, mükemmel fiyat-değer oranı ve verimli motorlarıyla da göz dolduruyor.

29625_495370027151511_1869254519_n.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Önden biraz Samand ıda andırıyor. Güzel araç. Fuar konusunda da konuşulmuştu. Canlısını da görürsek daha iyi yorumlar yapabiliriz.Fiyat da iyi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Skodayı sevdim vallahi, şimdi yeni yeti geliyor, bakalım heyeceanla bekliyorum :)

2015-Skoda-Yeti.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Skodayı sevdim vallahi, şimdi yeni yeti geliyor, bakalım heyeceanla bekliyorum :)

Eski Yeti ye göre çok ama çok güzel görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Eski Yeti m olsa, benzin döker yakardım :wub:

yenisini almak için de eski yetinin üzerine 5 10 koymak lazım ama :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

görünüme bakılırsa, bence değer

kesinlikle bu çıkınca eski yetiler ne olacak merak ettim :D

Ne zaman geliyor bu bakındım ama göremedim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu yeni Yeti mi. :shok: Çok güzel görünüyor

Aslında 2 model gelicekmiş polar ve snowman, bu o :)

Polar

Skoda-Octavia-Iceland-October-2012.jpg

Snowman

Skoda-Snowman.jpg

Tiguan ın şansı 0, şuanki yeti dıştan bakınca hafif ticari hisside verse, içine bakıldığında tiguana 2 basar bence, bu yeni kasalarsa tiguanı bitirir, kaşkay gibilerininse şansı zaten sıfır, yetinin üstü (yeti cross over ama 4x4 ü bayağı iyi, o yüzden direk araziye atladım) zaten tam arazi tarzı olurki buna range yada land rover bana göre giremez, Nissan-Toyota-Mitsunun yanında amatör kalır range :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Snowman zaten tiguan a çok benzemiş açıkçası.Ama her iki modelde çok çok güzel bence.Fiyatları nasıl olur bilinmez ama 1.6 lt dizel versiyonları olursa tadından yenmez sanırım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Boyut olarak Honda City gibi birşey sanırım ? Yada duruşu öyle gözüküyor.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Skodanın yeni yüzü çok şık olmuş. Bence bu araç fiyat-fayda ekseninde çok mantıklı bir araç olacak. Merak ettiğim acaba arka süspansiyon mc-person mu? Öyle olursa sınıfının en iyisi olmaya adaydır.

Ayrıca yeni Octavia da aynı yüzle geliyor. Yeni Octavia , Audi izlenimi veriyor. Buraya yazıyorum halk audi kasa diyecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...