İçeriğe Yönlendir

Audi A4 2.0 Tdi Ve Bmw 3.20 D

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever

3-4 ay sonra Audi A4 2.0 tdi veya Bmw 3.20d araçlardan kısmetse birini almayı planlıyorum. Her iki araçta bi xenon deri döşeme sunroof ve usb olmazsa olmazlarım. BMW'nin ön tasarımı hoşuma gitmedi ve sanki A4 e nazaran daha dar geldi. Ayrıca forum donanımhaber de yeni 3.20 d yi test ederken içeriye çok fazla rüzgar gürültüsü aldığını belirtmiş. Test etmiş arkadaşlarımız varsa bunu yaşadılar mı?A4 iç hacim ve tasarım olarak daha iyi bence. A4'ün önden çekişli olması 177 hp için dezavantaj mı? Arkadan itiş bir arabayı zaptetmek önden çekişe nazaran daha zor gibime geliyor ayrıca karlı havalarda arkadan itiş dezavantajlı. Ancak Audi'de multitronic şanzımanın arıza yapma olsalığı yüksek mi (beni audide korkutan tek şey)? Focus TDCİ CVT'de yaşanan sorunlar Audide yaşanır mı? Gözlemlediğim kadarı ile Audi BMW'den daha ucuz. Aradaki fark BMW'ye vermeye değer mi?Başta tecrübeli abilerimiz olmak yorumlar, görüşler ve yaşanılmış tecrübelerinizi aktarmanızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

2012 model 3.20d test etme şansım oldu. 8 ileri otomatik şanzıman ve twin turbo motoru ile tam bir makine. 184 hp. 220 ye kadar çıktım. rüzgar motor yol sesini hiç duymadım. üstelik fabrika tüketim değerleri çok düşüktü. satış görevlisine ne yakıyo diye sorduğumda ise 6.5 lt filan yakıyoruz biz dedi. "test aracında" tamamen alınası harika bir bmw. sunroof ve deri döşemeli 3.20d ye 130 bin tl fiyat almıştım. umarım seçiminiz bmw den yana olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

bmw daha keyfli olur bence. Arkadan itiş daha başka oluyor. Kar buzda zaten elektronik yardımcılarınız var.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bir önceki kasa 320 D' de biraz ses vardı. Yeni kasada iyileştirmeler yapılmış. 8 ileri yeni şanzımanla daha ekonomik ve daha performanslı hale gelmiş.

Audi' de ki şanzıman CVT.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet Tamer Abi ile akrabalarımız aynı seriden aynı plakalı araçları aldı. Asfalt sesini Aveo ile aynı düzeyde alıyor ki Aveo sahipleri yol sesinden çok şikayetçi. Asfalt sesi beni hiç rahatsız etmeyen bir detaydır, aksine yolu hissetmemi sağlar hep.

3.20d bi-turbo değil sanırım, 5.25d'deki bi-turbo 2.0 dizel motor 204hp.

Her ikiside (320d ve 520d) 2.0 motor ve 184 hp diye biliyorum, bunun üstü 525 fena, 2.0 motor değil onlar, 6 silindir galiba 525 ler.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

5.20d -> 2.0 dizel 184hp

5.25d -> 2.0 dizel 204hp (4 çeker olmayanı gelmiyor TR'ye, arkadan itişlisine göre çok fazla önden kayma isteği var arkadan itişli daha iyi seçim demişler)

Ooo 525 fenaymış, o zaman 6 zilindir olan 535 demekki, 535 apayrı bir dünya zaten :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

BMW ile uğraşacağıma A4 alırım. DSG olmayan multitronic şanzımanı var çap değiştiren iki farklı piston üzerine zincirli bir sistem. Teoride yine süper bir sistem lakin pratikte bir takım sorunları yok değil var. Lakin arkasındaki garantör çok sağlam, söz konusu audi olunca en ufak bir sorunda gerekli değişimi "0km" alınmış bir araç için esirgemiyorlar. Performans olarak tatmin edermi bilemem lakin kategorileri farklı bu araçların 0-100 mühim değil ;)

Sonuç olarak sıfır alacaksanız audi derim lakin garantisi geçmiş 3-4 yaşında ise ben bilmem ;)

Bizim firmanın burada A6 sını henüz 8000km de satıp yerine 525d alan birini tanıyorum tek değiştirme sebebi performans tı ;)

Yorum bağlantısı

Bmw yorumsuz seçilir. Özellikle yeni kasanın çok felaket gidişi duruşu performansı ve yakıt tüketimi var.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

BMW 3 serisi sınıfının en iyi otomobili. Süspansiyonu da eskisine göre yol tutuştan kaybetmeden daha konforlu hale getirilmiş. Motor ve şanzıman çok çok iyi. Arkadan itiş zaten bir avantaj. 320d test eden birinin başka bir araç alabilmesi çok zor.

Bence rakibi A4 değil makyajlı C serisi olabilir. O da biraz daha konfora yönelik ve yıldızlı olması nedeniyle.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

C180 benzinli ve diger alternatiflere gore daha dusuk performansli olur..

A4 ve yeni 3.20 kiyaslamasini yapip verilecek para ve alinacak fayda acisindan dolayi A4 tercih etti kuzen.. Bir sure ben kullandim gayet iyi performansi var. 177 bg olan motor ideal..

Eksi diyecegim noktasi yokusta geri kaciriyor olmasi.. Hill Holder yanilmiyorsam yok cunku kaciyor arac.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

C180'i benzinli olduğu için istemiyorum. Her ne kadar 7 ileri şanzıman az yakacak diye iddia edilse de 10 litrenin altında benzin yakması İstanbul için muhtemel görünmüyor. Bildiğim kadarı ile A4 te hillholder olması lazım. 177 hp önden çekiş olduğu için ilk kalkışlarda araba sağa sola çekiyor mu

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Saga sola cekmiyor fakat dip gaz kalktiginizda esp asr felan isiklar yanip sonuyor :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Mercedes niye düşünmüyorsunuz?

C180 diamond edition özel üretim sedef beyaz full araç bı bak derim harika

c180 tam bir fiyasko. amg paketine bindim. güya 163 bg. 0-150 arası benim focusun tokatlıyacağına eminim. gitmiyo ki :) dip gaz kalktım, S ye aldım manuele çektim yok Allah yok. şahlanmadı araba. kasasına diyecek hiç bir lafım yok. harika. ama hani derler ya "c kasa, e kasa aldırmak için yapılmış" diye. aynen öyle. amg paketinin dolusunda bile koltuk ısıtma yok. ha olmuyomuymuş, oluyomuş. ama acayip rakamlarla. sadece yıldıza verilen onca para. ne demiş şair :p aşk 3 harflidir. BMW :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
C180 benzinli ve diger alternatiflere gore daha dusuk performansli olur..

A4 ve yeni 3.20 kiyaslamasini yapip verilecek para ve alinacak fayda acisindan dolayi A4 tercih etti kuzen.. Bir sure ben kullandim gayet iyi performansi var. 177 bg olan motor ideal..

Eksi diyecegim noktasi yokusta geri kaciriyor olmasi.. Hill Holder yanilmiyorsam yok cunku kaciyor arac.

Multitronic mi aldi ? Bir sorun olur ise haberim olsun bro ;) vw grubu uzmanlık alanımız

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiyat/fayda paritesinde mantıklı bir seçim için A4

Diğer türlü duygular için BMW

:good1: fiyata faydaya bakan, Audi falan almaz heralde, passat alır, modeo alır, opel alır. :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Multitronic mi aldi ? Bir sorun olur ise haberim olsun bro ;) vw grubu uzmanlık alanımız

A6 da o geri kacma olayi yok sadece A4 te var ikiside 2.0 tdi 177 bg..

Multitronic secilmiyor kafadan geliyor diye biliyorum abi..

c180 tam bir fiyasko. amg paketine bindim. güya 163 bg. 0-150 arası benim focusun tokatlıyacağına eminim. gitmiyo ki :) dip gaz kalktım, S ye aldım manuele çektim yok Allah yok. şahlanmadı araba. kasasına diyecek hiç bir lafım yok. harika. ama hani derler ya "c kasa, e kasa aldırmak için yapılmış" diye. aynen öyle. amg paketinin dolusunda bile koltuk ısıtma yok. ha olmuyomuymuş, oluyomuş. ama acayip rakamlarla. sadece yıldıza verilen onca para. ne demiş şair :p aşk 3 harflidir. BMW :wub:

Eski arabam oldugundan biliyorum bende gitmedigini diger dizel arabalarin onu gectigini idda ediyordum bende..

Fiyat/fayda paritesinde mantıklı bir seçim için A4

Diğer türlü duygular için BMW

Yeni Audi A4 led stop ve bi xenon ile BMW den sanki biraz daha cekici gibi..

Ama ayni ayar bos donanim 3.20 ve A4 e bakinca sanirim Audi biraz daha iyi duruyor.. Fiyat olarak zaten bi 20 kusur bin cik fark ediyordu ozaman..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

A6 da o geri kacma olayi yok sadece A4 te var ikiside 2.0 tdi 177 bg..

Multitronic secilmiyor kafadan geliyor diye biliyorum abi..

Eski arabam oldugundan biliyorum bende gitmedigini diger dizel arabalarin onu gectigini idda ediyordum bende..

Yeni Audi A4 led stop ve bi xenon ile BMW den sanki biraz daha cekici gibi..

Ama ayni ayar bos donanim 3.20 ve A4 e bakinca sanirim Audi biraz daha iyi duruyor.. Fiyat olarak zaten bi 20 kusur bin cik fark ediyordu ozaman..

Kafadan veya değil ben bilmez, mutlu mu multitronic den onu merak ettim ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yahu essek niyetine biniyor iste :) Mutlu sanirsam..

Ise gidip geliyor ben bi el attimda jant lastik app plaka plakalik kaliper boyatma cam filmi yaptik bir seye benzedi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...