İçeriğe Yönlendir

Audi A4 2.0 Tdi Ve Bmw 3.20 D

Enis Sever

Recommended Posts

Akan Belen

Audi sever olarak.O kadar para verdikten sonra ben olsam arka tasarımını çok sevmesem de yine 3.20 alırdım.Kullanmadık ama gidiyormuş be meret :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güzel kardeşim murat; yeter artık şu aveo hikayesi.Benim aveo benim aveo.Ya bak b segmentinde bir araç.Abilerin d segmentinden bahsediyorlar, bmw 3.20 ve audi a4 konuşuyorlar, c serisi merso konuşuyorlar..Aralarındaki tek bağlantı 4 teker, 4 kapı olması. Lütfen gülüm beni.Bu arada 5 serisinin o devasa kaputu senin aveo kadar. 3 serisi ölçüleri ile hep beni cezbeder, beyaz renk.Her şeye rağmen popom asvalta sürecekmiş gibi gitmek bana göre değil. O fiyatlara jipcik yada suw alınabilir.trafiği üstten üstten izleyip acele etmeden, kapısına diğer arabaların park ederken çarpamadağı, ki artık çarpanlara bir iylik yapıyorum.Ama burdan söylemem. :)

Murat dedigimiz arkadasin 2.850 mesaji var der kacarim :):pilot:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aveo tüm arabaların babasıdır, laf yok :tap2:

c180 e gelince, mersonun yüz karası, tamam sonuçta merso ama işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yeni 3.20d yi tek geçerim, görüntüsü muhteşem, 5 kasanın biraz küçültülmüşü, bir ara passat ve jettalar bu kadar benziyordu.

BMW nin ön tasarımı çok feci. E motorda 184 BG hemde 8 ileri. A4 ün tam karşılığı değil sınıf olarak ama yinede Bi em Dabılyu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Güç kalite tasarım güvenlik. bu özelliklere bakılırsa a4 biraz geride.Ben kesinlikle bmw derim hatta coupe kasası favorim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Az önce arabam.com'da 3.20 D testini okudum. Herşeyiyle çok iyi ancak içeri rüzgar sesini alıyormuş bu çok kötü iyi donanımla 130 bini bulan bir arabada focus gibi rüzgar sesi işitmek nasıl bir duygudur?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bmw 520 den, Audi A6 dan Volvo S60 dan Ford en az C-max ten Merso E-C 200 den başlar, gerisi araya sıkıştırılmış bazı şeyleri çalınmış modellerdir, o yüzden fazla şey beklemeyin, 320 nin aldığı ses focusunki yanında ıslık gibi kalır o da ayrı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oktay Servet

BMW ile uğraşacağıma A4 alırım. DSG olmayan multitronic şanzımanı var çap değiştiren iki farklı piston üzerine zincirli bir sistem. Teoride yine süper bir sistem lakin pratikte bir takım sorunları yok değil var. Lakin arkasındaki garantör çok sağlam, söz konusu audi olunca en ufak bir sorunda gerekli değişimi "0km" alınmış bir araç için esirgemiyorlar. Performans olarak tatmin edermi bilemem lakin kategorileri farklı bu araçların 0-100 mühim değil ;)

Sonuç olarak sıfır alacaksanız audi derim lakin garantisi geçmiş 3-4 yaşında ise ben bilmem ;)

Bizim firmanın burada A6 sını henüz 8000km de satıp yerine 525d alan birini tanıyorum tek değiştirme sebebi performans tı ;)

şu an audi ile mahkemelik durumdayız.

şanzıman çok problemli 1.8 160 hp a3.

bir süredir görüşmedimiz usta kalmadı ve bu problemin kronik olduğuna kanaatim tam artık.

aracın garantisi var mekatronik beyni dahil herşeyi garantiden değişti ancak çözülmedi problem.

üstelik servis bahsedildiği gibi muhteşem değil kesinlikle.

2012 a4 ve 3.20d araçların ikisini de max sınırlarında test etme imkanım oldu yeterince.

benim tercihim kesinlikle bmw olur ve oldu da:)

Yorum bağlantısı
Oktay Servet

Az önce arabam.com'da 3.20 D testini okudum. Herşeyiyle çok iyi ancak içeri rüzgar sesini alıyormuş bu çok kötü iyi donanımla 130 bini bulan bir arabada focus gibi rüzgar sesi işitmek nasıl bir duygudur?

3.20 d yeterince kullandım.

ses olayını kesinlikle abartmışlar.mercedes s clasla falan kıyaslarsanız biraz sesli tabi:)

a4 ten daha sessiz olduğuna şüphem yok.ölçüm yapmadım ancak bende oluşan his bu şekilde.

ayrıca araba tam bir canavar.çok seri,kullanımı inanılmaz zevkli,yoldan çıkarmak için tüm sistemleri kapattım yine de inanılmaz güven veriyor.

arkadan itiş çok zevkli gerçekten.

mutlaka test edin gayet başarılı bir araba.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Yol tutuş, sürüş dinamikleri, sürüş keyfi ve yakıt tüketimi olarak bmw. Birazcık daha konfor derseniz a4. Tasarım olarak daha yeni ve ön arka bütünleyici çizgileriyle bmw( tabi bu öznel bir yorum). 3 serisi şu anda yol tutuş olarak d segmentinde en iyisi olma ünvanını mondeo ile paylaşıyor ve a4'ten bariz üstün. Benim tercihim 320'den yana olurdu. Bu arada arkadaşların bmw 520 ile audi ise a6 ile başlar sloganına katıldığımı da belirtmek isterim. Konfor ve guvenlik algısında arac boyutunun buyuk onemi var. Firmalarin her yeni kasayı selefine göre büyütmesinin belki de en önemli nedenidir bu. Bu nedenle daha büyük boyutlu ve daha d segmenti araçlara da bakmanızı tavsiye ederim, Mondeo ya da cc gibi

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sefa'nında dediği gibi bmw 3,20, mercedes c, s60 boyutları ile focus sedan, jetta yada fluence boyutlarına bakın aralarında hemen hemen fark yoktur. Bana göre 4,60 civarında uzunluğu olan bu araçların hepsi C sınıfı araçlardır. Eskiden sınıfların bir anlamı vardı aslında ama artık birbirlerine karışmaya başladı hepsi...Bence sınıf ayrımının çok da anlamı yok zaten... Parayı veren düdüğü çalıyor...

Gerçek d sınıfı araçlar şu anda uzunluğu 4,80 ve üstünde olanlardır ...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Aşk 3 harftir..hele ki yeni 3 serisinin sportline'ı şuanda gerek tip gerekse motor olarak alınabilicek tek araba :):good1:

Performans ise zaten bakmışsınızdır

320'İ : 184Hp/270Nm

320'D : 184Hp/380Nm

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

320 d +sportline+comfort p.+teknoloji paket ile 59,020€ biraz pazarlık ile 56,800€ .3 kelime için güzel rakam.

5 sene sonra aşk bittiğinde 27 - 30,000€ ...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Aveo'da bile gazı azıcık kaçırsam yanıyor onda mı yanmasın :)

sizin lastiklerden ötürü olmasın??

Şaka şaka :)) aveo dendimi akan sular durur çanakkalede kız öğrenci yurdunun önünde duruyor bitane bazen elimde varsa poşet kızlarda varsa allah allah nereye koydum bu lanet anahtarı diyiveriyorum :D :D bana değil arabaya bakıyorlar o ayrı :)) bana bakanını daha ben göremedim :D

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Abi zevk senin tabii ki ama ben hayatımda BMW kadar sessiz dizel yapanı görmedim. Dizellerin motor sesi muhteşem, içeriye ses alma konusunda ise o forumda yazılanlara katılmıyorum. Yeni 3.20d ile 70km yaptım, İzmit-Yalova arasında. Yol şartları geregi 140km üstüne çıkamadım fakat böyle bir konfor görmedim. Arkadan itiş olması çok farklı yapıyor aracı ama kış lastigini elzem kılıyor. BMW bu kış lastigi sıkıntısı meselesini bildigi için jant+kış lastigi kampanyası yapar her kış.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Dün adaylarımdan bir olmamasına rağmen CC'de sordum Doğuş Otomotionda şu an araç siparişi verilemiyormuş çünkü kotalar dolmuş. Bir tane 140 hp dizel otomatik CC vardı o da kumaş koltuk, halojen far, sunroofsuz o da bence tatsız tuzsuz. Fiyat 107.000 TL. Ben dün audi ve bmw den 59.000 Euroluk (audi 950 Euro daha düşüktü teklifler aldım). Siz olsanız boş bir cc mi alırsınız yoksa dolu bir Audi veya BMW (sunroof, deri, xenon, usb ve bluetooth dahil). Doğustaki bayan benim istediğim opsiyonlar CC'de olsa A4 yada 3.20 D fiyatını yakalar o zaman bu araçları satamamız mümkün olmaz dedi. Şahsen bana mantıklı geldi.Bu aralar bence CC'yi dizel düşünenler almasın.

Ayrıca bu listeye sürpriz bir aday daha eklendi yenilenmiş X1. spor koltuklar, spor görünüm, cam tavan+sunroff, xenon, usb toplam 61.000 €. Acaba A4 veya 3.20 'den vazgeçip 4 çeker bir X1 daha cazip olur mu? İddialara göre yol tutuşu iyiymiş?

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Sefa Abi CC'yi satıp 99 Megane mı aldın yoksa ikinci araban mı? 20.000 TL konusunda haklısın ama premium seviye araç olunca maalesef fiyatlar bu seviyeye yükseliyor. Bu arada Audinin kumaş döşemeleri özellikle de siyah olanı çok çirkin duruyor (bence) insan ister istemeden paraya kıyıyor.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)
Dün adaylarımdan bir olmamasına rağmen CC'de sordum Doğuş Otomotionda şu an araç siparişi verilemiyormuş çünkü kotalar dolmuş. Bir tane 140 hp dizel otomatik CC vardı o da kumaş koltuk, halojen far, sunroofsuz o da bence tatsız tuzsuz. Fiyat 107.000 TL. Ben dün audi ve bmw den 59.000 Euroluk (audi 950 Euro daha düşüktü teklifler aldım). Siz olsanız boş bir cc mi alırsınız yoksa dolu bir Audi veya BMW (sunroof, deri, xenon, usb ve bluetooth dahil). Doğustaki bayan benim istediğim opsiyonlar CC'de olsa A4 yada 3.20 D fiyatını yakalar o zaman bu araçları satamamız mümkün olmaz dedi. Şahsen bana mantıklı geldi.Bu aralar bence CC'yi dizel düşünenler almasın. Ayrıca bu listeye sürpriz bir aday daha eklendi yenilenmiş X1. spor koltuklar, spor görünüm, cam tavan+sunroff, xenon, usb toplam 61.000 €. Acaba A4 veya 3.20 'den vazgeçip 4 çeker bir X1 daha cazip olur mu? İddialara göre yol tutuşu iyiymiş?

Dostum al bmw 320d yi hiç pişman olmucaksın. pişman olan bir çok arkadaşım var onlarada çok söylemiştim vakti zamanında . ne kadaar çok şık gösterirsen kendine o kadr bunalırsın ve beğenmeme başlar bu işlerde sonra alıyim birini dersin hiç beklenmedik bir seçenek çıkar vs. vs. bu arada tipsiz bir x1 hiç tavsiye etmem.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...