İçeriğe Yönlendir

Golf Döşeme Problemi

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Selamlar yeni aracımda ufak tefek yerlerde problemler var döşemelerinde bu genelde hepsinde oluyormuş heralde bunları nasıl halledebilirim.zw9MR.jpg0TDFp.jpg

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Plastik aksamlar plas dip boya ile boyanabilir.

http://plastidip.ani...ml--u-1431.html

döşeme için iyi bir döşemeciye gitmenizde fayda var.

Abi buralar sürekli temas olan yerler sonradan sökülmezmi. Döşeme içinde iki yere sordum ikiside deride ısrar ediyor neden anlamadım ve o kadarcık yer için 200 tl istiyorlar

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Döşemedeki sarkan yerler çok kolay ve ekonomik biçimde düzelttirilebilir, hatta o renge yakın yeni bir kumaşla bile kaplayabilirler. Tuş takımın etrafı içinse bence usta bir oto boyacı ile görüşmekte fayda var. Plastidip pek kalıcı olmayacaktır. Aslında beyaz eşyaların plastik parçalarını boyayan fabrikalar bu konuda ustadır aslında ama nereden bulacaksınız...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Plastidip oldukça dayanıklı diye biliyorum ama uygulama şekli önemli tabi onu bilen biri illa tarif eder gerçi bunula ilgili bir konuda olması lazım forumda.Döşeme için deri zevk meselesi ama 200 lira çok para ya

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bu sorunlar kronik. Carbon folyo kaplansa güzel olur düşüncesindeyim. :)

Bende düşündüm ama biraz uyduruk durur heralde

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Abi buralar sürekli temas olan yerler sonradan sökülmezmi. Döşeme içinde iki yere sordum ikiside deride ısrar ediyor neden anlamadım ve o kadarcık yer için 200 tl istiyorlar

kapı döşemelerini iyi bir usta yapıp sağlamlığına garanti veriyorsa 200 tl normal fiyattır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de 200 tl çok abartılı bir rakam değil..Ancak tüm kapılara düzgün şekilde yapılacaksa..Plastik kısımlar bence boyanacak başka çare yok.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

kapı döşemelerini iyi bir usta yapıp sağlamlığına garanti veriyorsa 200 tl normal fiyattır.

abi kapı döşemeleri normal kumaş kapı kolları artı ön konsoldaki vitesin ordan havalandırma ızgarasına kadar olan bölümün boyanması ne kadar tutar

Bence de 200 tl çok abartılı bir rakam değil..Ancak tüm kapılara düzgün şekilde yapılacaksa..Plastik kısımlar bence boyanacak başka çare yok.

Bu soruğum yer deri yapıyor bunun normal kumaş döşemesi yok dedi ben kumaş olsun istiyorum

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Kapı döşemelerinde kullanılan kumaşın yada suni derinin maliyeti çok azdır. ama işcilik olarak çok uğraştırır.

Yani maliyetı saatlerce harcanan zamandır..

Örneğin deri direksiyona deri kaplamasını düşünün, Kullanılan deri 2 karış bişey ama içciliği tam 2-3 saat civarı uğraştırıyor..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Kapı döşemelerinde kullanılan kumaşın yada suni derinin maliyeti çok azdır. ama işcilik olarak çok uğraştırır.

Yani maliyetı saatlerce harcanan zamandır..

Örneğin deri direksiyona deri kaplamasını düşünün, Kullanılan deri 2 karış bişey ama içciliği tam 2-3 saat civarı uğraştırıyor..

abi bu dediğim işlemler için bana bi fiyat verebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Maalesef vw gruplarında plastiğin soyulma sorununu hepsinde görüyorum,Bora Passat vs..

4 yaşındaki audi a4 arabasında aynı sorunu gördüm yakın zamanda.

Plastiğin boyanması maliyeti hakkında hiç bir bilgim yok..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Maalesef vw gruplarında plastiğin soyulma sorununu hepsinde görüyorum,Bora Passat vs..

4 yaşındaki audi a4 arabasında aynı sorunu gördüm yakın zamanda.

Plastiğin boyanması maliyeti hakkında hiç bir bilgim yok..

Bu üstündeki döşemeyi yeniden yapıştırmanın bi yolu varmıdır

plastik astarı atılıp boyanacak

tavsiye edeceğin markalar varmı boya ve astar için

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben yaptırmadım ama forumda yaptıranlar olmuştu. Mertcanın seat cordobasında boyanmıştı o parçalar diye aklımda kalmış mesela

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

ben yaptırmadım ama forumda yaptıranlar olmuştu. Mertcanın seat cordobasında boyanmıştı o parçalar diye aklımda kalmış mesela

forumda konusu varmı

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben aracımın plastik aksamıno boyadım yaklaşık 4 ay oldu hiçbir bozulma belirtisi dahi yok şimdiye kadar.Zımpara+astar+boya+vernik işinizi görür.Yada plastidip uygulayabilirsiniz ve eğer üstüne vernik de atarsanız mümkün değil çıkmaz.Ben yine aracımın ön logosunu siyah plastidip uyguladım üstüne vernik attım o kadar yıkamaya çamura yağmura rağmen aynen duruyor.Döşeme için ise eğer koltuklarda da sıkıntı varsa yada imkanınız olduğunda komple yaptırın.Yada eğer 4 kapıda yapılacakca fiyat çok yüksek değil

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ben aracımın plastik aksamıno boyadım yaklaşık 4 ay oldu hiçbir bozulma belirtisi dahi yok şimdiye kadar.Zımpara+astar+boya+vernik işinizi görür.Yada plastidip uygulayabilirsiniz ve eğer üstüne vernik de atarsanız mümkün değil çıkmaz.Ben yine aracımın ön logosunu siyah plastidip uyguladım üstüne vernik attım o kadar yıkamaya çamura yağmura rağmen aynen duruyor.Döşeme için ise eğer koltuklarda da sıkıntı varsa yada imkanınız olduğunda komple yaptırın.Yada eğer 4 kapıda yapılacakca fiyat çok yüksek değil

abi zahmet olmazsa kullandığın malzemelerin ayrıntılı olarak isim markalarını verebilirmisin

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zımpara olarak 2 çeşit aldım biri biraz daha kalın diğeri en ince olan ama şimdi numaralarını bilemiyorum.Boya olarak ben akçalı diye bir marka aldım.Polisanın standında satılıyordu :unsure2: yine aynı şekilde sprey vernik aldım.İyi zımparalama şart kesinlikle.Tamamen pürüzsüz olana kadar oldukça uğraştım.Sonra yıkadım ve kuruttum.Boyayı oldukça ince tabaka şeklinde 2-3 kat attım tabi her katta kurumasnı bekledim.Son olarak ta yine vernik attım 2 kat ama yine her katta kurumasını bekledim iyice.Sanırım 4 ay oldu.Hatta bu şekilde silecek kollarınıda boyadım aracımda.Sıfır hatayla kullanıyorum halen daha

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Can Şahin

Aracımın kapı kollarını yaklaşık bir ay önce boyadım sprey boya ile fakat ne rengi istediğim gibi oldu nede işçilik :) Bunun orjinal rengini nasıl bulabilirim. Yada yakın zamanda ankaraya gideceğim arabanın ufak tefek problemleri var ankarada bu işlemi yapabilen yerler varmıdır .

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

Abi güncel fiyatları ne bu işlemlerin.

Golf 4 4 kapı ve tavanı yaptırsak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...