İçeriğe Yönlendir

Slikon Sprey Önerisi?

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Beleşten tatlı, gummi den iyisi şamda kayısı :D

Ali abi aldım ikisindende nasıl uygulayacaz?? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Direk uygulayacaksın, al eline bir sünger, sık ve sür :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Direk uygulayacaksın, al eline bir sünger, sık ve sür :)

Önce F21 mi sonax mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Konsol, kapı trimlerine (sert plastik aksam) falan F21 kullan, fitillere önce sonax ı kuruyunca da f21 i üzerine sürerek kullan, sonax ı sadece fitillere, yumuşak lastik aksama, rot rotil başları, aks körüğü gibi lastik aksama sür, lastiklerede sürersin ama pahalı bir sürüş olur :) konsola sonax sürme, f21 yeter.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Beğenmezsem hesap numaramı veririm 40 lira yollarsın :D Bende sana boş kutuları hatıra yollarım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Uğur Şahinbaş

Bu F21 turtle wax nerden alınır bi çok yerde stokta yok.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu F21 turtle wax nerden alınır bi çok yerde stokta yok.

F21 ürün serisinin adı, tam olarak hangi ürününü arıyorsunuz(şampuan mı, torpido parlatıcı mı vsvs)?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kaya Çorak
(düzenlendi)

Badem falan işe yaramaz, sentetik malzemeye bitkisel şey olmaz, ayrıca beni dinleyen yok sanırım, diyorum ki, arabayı aldığım ilk yıllar gıcırdamadan dolayı hep silikon sprey kullandım, her seferinde kısa süre sonra yada yıkamadan sonra gıcırtı yine başladı, silikon olarak wurth bile kullandım, ama ne zaman F21 kullandım işte bu dedim, 1 sene boyunca kullanmasam bile ses yok artık, ayrıca bunu her tür plastik vinil aksamda kullanabilirsiniz, silikona 1000 basması yanında UV koruması ile 1500 bile basabilir, 19 tl. civarı da fiyatı var, kullanıcağınız malzemleri yazayım da benden günah gitsin.

Tüm plastik vs. aksamda hiper koruma, TurtleWax F21, her 6 ayda bir Sonax Gummi spray lastik yenileme spreyi (kapı fitilleri ve cam silecek lastiklerinde kullanın, cam silecek lastiğimi 4 sene kullandım, hatta süresininden emin bile değilim artık :) ayrıca bu spreyi arabayı lift e alınca araç altında tüm lastik aksama her sene bolca sıkın, aks körüklerine vs. ömrünü 3 kat arttırın :)

Yıkamada Tw zip wax şampuan ve platinum serisi wax kullanın, hızlı cila olarak sonax kullanın, her iki wax uygulamasından sonra 1 gün bekleyip arabayı yıkayın ve üstüne bunu kullanın

86162388ot8.jpg

Enjektör ve yakıt sisteminde Wurth kullanın, kapı kilt vs de HIS yağı kullanın, tercihen wurth olsun, ayrıc bulabilirseniz wurth pas durdurucu ve galvaniz spreylerden edinin, araç altına wurth pütür atın rahat edin, araba 15-20 yıl, ilk günki gibi kalacaktır.

F21'den kastınız tam olarak hangi ürün acaba? Aratınca jant temizleyicisi çıkıyor.

tarihinde Kaya Çorak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Şahinbaş

F21 ürün serisinin adı, tam olarak hangi ürününü arıyorsunuz(şampuan mı, torpido parlatıcı mı vsvs)?

Mesaji yazdik nereye yazdığımızı unutmuşuz. Kapı fitilleri, teyp, konsol, göğüs, kapı iç kolları, tekerler. Bir de cam indirip kaldirirken gicirdama oluyor ona da bu malzeme gider mi? Bir taşla beş on kuş vurur mu bu turtle wax [emoji23]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mesaji yazdik nereye yazdığımızı unutmuşuz. Kapı fitilleri, teyp, konsol, göğüs, kapı iç kolları, tekerler. Bir de cam indirip kaldirirken gicirdama oluyor ona da bu malzeme gider mi? Bir taşla beş on kuş vurur mu bu turtle wax [emoji23]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turtle ın silikon spreyini kullanmadım ama önceki aracımda atas siling kullanmıştım şimdi de motip silikon sprey aldım.

Atas siling testim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Akif Özkan

Yillarin verdigi ve surekli kapali kalmadan kaynaklanan kapi fitillerinin yassilasmasina karsi etkilimidir gummi veya f21? Bu durumlar icin de tavsiye ederimsiniz?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yillarin verdigi ve surekli kapali kalmadan kaynaklanan kapi fitillerinin yassilasmasina karsi etkilimidir gummi veya f21? Bu durumlar icin de tavsiye ederimsiniz?

Yasssılaşama fizksel bir etkidir, bunu kimyasal bir şey ile çözmek zor olur bu tip durumlar için fitllerin içinden akvaryum hortumu, serum lastiği gibi parçalar geçirerek fitilleri tekrar şişiriyorz ve oldukça etkili oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Ahmet Karaayvaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Konsol, kapı trimlerine (sert plastik aksam) falan F21 kullan, fitillere önce sonax ı kuruyunca da f21 i üzerine sürerek kullan, sonax ı sadece fitillere, yumuşak lastik aksama, rot rotil başları, aks körüğü gibi lastik aksama sür, lastiklerede sürersin ama pahalı bir sürüş olur :) konsola sonax sürme, f21 yeter.

merhaba ali bey , antifiriz işini sayenizde 300 cc kadar saf su koyarak çözmüştük. kapı fitilleri içinde birşey ararken yazınıza rast geldim. f21 bulamadım ama , aynı işi yapacak hangi ürünü alalım. Bu arada fitiller için sonax lastik parlatıcı ve koruyucuyu alıyorum. trimler sert plastik için f21 bulamadım onun yerine ne kullanalım ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ahmet Karaayvaz yazdı:

merhaba ali bey , antifiriz işini sayenizde 300 cc kadar saf su koyarak çözmüştük. kapı fitilleri içinde birşey ararken yazınıza rast geldim. f21 bulamadım ama , aynı işi yapacak hangi ürünü alalım. Bu arada fitiller için sonax lastik parlatıcı ve koruyucuyu alıyorum. trimler sert plastik için f21 bulamadım onun yerine ne kullanalım ? 

https://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-torpido-temizleyici-matt-500-ml-pm-HB000012W3AW  mat olanı bu, parlak olanlardan ön ğöğüste kullanma acaip yansıma oluyor camdan....

çok özen gerekmeyen yerlerde ise kapılardaki sert kısımları bagajda falan çokta düşünmene gerek yok, şunu al kullan gitsin, sert plastik kısımlara motor kısmında istersen ki bende kullanıyorum, siyah plastik aksamı silerim bununla, silikonlu ama yapış yapış değil zaten temizlik için, tozda tutmaz, direk sık sil yada mf beze sık ıslansın bez, sil güzelce, göğüse kullanma parlak olur hoş olmaz....

bunu kafama göre günlük temizlikte kullanırım, inip binerken ayak çarpan yerleri vs silip geçiyorum, çokta şart değil üst seviye ürün kullanmak, bu ekonomik, millet bununla arabayı yıkadıktan sonra parlatıyor, silikonluya hani, tabii boyaya sürme plastik aksamda fitilde falan kullan genel temizlikte kullan, her markette 3 harfilerde var mesela, 30-40 tl birşey zaten :)

t.gifhighgenic-silikonlu-1-lt-z.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fitiller için Tunap 104'e de bakabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kapı fitilleri için vazelinde olabilir, ince tabaka halince , hem dondurucu soğukta donma-yapışma da yapmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tabii boyaya sürme plastik aksamda fitilde falan kullan

sonra bir gün bunun plastiklerde kullanıldığı araba boya kaportaya bırakılınca, vernik niye aktı densin...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sonra bir gün bunun plastiklerde kullanıldığı araba boya kaportaya bırakılınca, vernik niye aktı densin...

silikon ve boya :shok: dikkat edecek artık....

boyaya bırakılan araba silinecek önce duvarmı bu gel basalım boyayı, yada kabine girip dur hele usta şu trimlere önce silikon sprey sıkayım güzelce parlasın boya zerreleri gelirse sileriz temiz olur diyip sıkar sonrada aaa güzel koktu elimede hele biraz sıkayım, ohh havayada iki fıs fıs dersen ne olur bilemem artık, ipa kazanına dalarız arabayla beraber  :D

fitillere direk bunuda sıkıyorum ben :)

wurth-silikon-sprey-resim-398.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

silikon ve boya :shok: dikkat edecek artık....

boyaya bırakılan araba silinecek önce duvarmı bu gel basalım boyayı, yada kabine girip dur hele usta şu trimlere önce silikon sprey sıkayım güzelce parlasın boya zerreleri gelirse sileriz temiz olur diyip sıkar sonrada aaa güzel koktu elimede hele biraz sıkayım, ohh havayada iki fıs fıs dersen ne olur bilemem artık, ipa kazanına dalarız arabayla beraber  :D

fitillere direk bunuda sıkıyorum ben :)

Fitillere silikon tavsiye edilmiyor , hatta sizde geçmişte sonax ın ürününü önermişsiniz , ben mi yanlış anladım ya da karıştırdım ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Fitillere silikon tavsiye edilmiyor , hatta sizde geçmişte sonax ın ürününü önermişsiniz , ben mi yanlış anladım ya da karıştırdım ? 

evet sonax önermiştim, hatta arada bir sonax gummi diye bir sprey daha var, fitilleri yenileyen, oda güzeldir,  fitillere silikon spreyde neden olmasın, lastiğe birşey yapmaz diye biliyorum, bakayım hele, baktım, kaliteli ürün olur, wurth mesela, ayrıca yapışma çatlama toz tutma engellemeside iyidir, kışın fitiller yapışmaz, sonax bakım yenileme silikon spreyi koruma gibi düşünebilirsin...

açıklaması yeterli olur sanırım...

https://www.hepsiburada.com/wurth-silikon-sprey-500-ml-pm-otev4045989507559?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6817-Oto.dsa.camp1636025697adgr62457499196&gad_source=1&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQiAnfmsBhDfARIsAM7MKi0kg5qFCocOmLjnLyn-RxdTikBD7rls_4o1GROY2MoDDgTMqUqfQPUaAoZNEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

buydu hah

https://www.hepsiburada.com/wurth-fitil-bakim-spreyi-300-ml-pm-otev4045989471317#:~:text=Binek araçlarında%2C ağır vasıtalarda ve,temizlenmesi ve bakımı için uygundur.&text=Lastiklerin aşınmasını%2C eskimesini%2C donmasını önler,Kışın soğukta lastiklerin çatlamasını engeller.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet sonax önermiştim, hatta arada bir sonax gummi diye bir sprey daha var, fitilleri yenileyen, oda güzeldir,  fitillere silikon spreyde neden olmasın, lastiğe birşey yapmaz diye biliyorum, bakayım hele, baktım, kaliteli ürün olur, wurth mesela, ayrıca yapışma çatlama toz tutma engellemeside iyidir, kışın fitiller yapışmaz, sonax bakım yenileme silikon spreyi koruma gibi düşünebilirsin...

açıklaması yeterli olur sanırım...

https://www.hepsiburada.com/wurth-silikon-sprey-500-ml-pm-otev4045989507559?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6817-Oto.dsa.camp1636025697adgr62457499196&gad_source=1&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQiAnfmsBhDfARIsAM7MKi0kg5qFCocOmLjnLyn-RxdTikBD7rls_4o1GROY2MoDDgTMqUqfQPUaAoZNEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

buydu hah

https://www.hepsiburada.com/wurth-fitil-bakim-spreyi-300-ml-pm-otev4045989471317#:~:text=Binek araçlarında%2C ağır vasıtalarda ve,temizlenmesi ve bakımı için uygundur.&text=Lastiklerin aşınmasını%2C eskimesini%2C donmasını önler,Kışın soğukta lastiklerin çatlamasını engeller.

https://www.sonaxshop.com.tr/sonax-lastik-parlatici-ve-koruyucu-100-ml-84 ben bunu almıştım ama sprey şeklinde olması daha iyi daha kolay olurdu uygulaması sanırım . sol arka sürgülü kapımda geçmeyen bi gıcırdama var , c sutunun kapı ile birleştiği yerden geliyor. Sonax bi gelsin uygulayayım bakayım bi , inşallah keser sesi .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ahmet Karaayvaz yazdı:

https://www.sonaxshop.com.tr/sonax-lastik-parlatici-ve-koruyucu-100-ml-84 ben bunu almıştım ama sprey şeklinde olması daha iyi daha kolay olurdu uygulaması sanırım . sol arka sürgülü kapımda geçmeyen bi gıcırdama var , c sutunun kapı ile birleştiği yerden geliyor. Sonax bi gelsin uygulayayım bakayım bi , inşallah keser sesi .

buda güzlemiş, işe yaramazsa bas silikon spreyi keyfine bak, ben çok yerde motorsiklette vs bir sürü yerde kullanırım bu spreyi...

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

buda güzlemiş, işe yaramazsa bas silikon spreyi keyfine bak, ben çok yerde motorsiklette vs bir sürü yerde kullanırım bu spreyi...

ses gelen kapının alt üst fitillerine vs sürdüm beş dk bekledim sonra sildim fazlasını aldım ama ses devam ediyor. Sanırım fitillerden gelmiyormuş ses. plastik malzemelere odaklanacağım bir süre daha takip edip. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ben de bundan kullanıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...