İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Benim eski octavia da sis farlarının ayarı bozuk çıkmıştı...

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
13 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yağı değiştim, bakım yaptım, mobil esp 5-30, tabii filtreyide, hava-polen-mazot filtrelerinide, yarında bıcı bıcı yaptıracağım :) 

Ali abi motor yağı mobil esp 5-30 dpf uyumlu yazan değilmi? Bende 2010 1.4 TDCI var bu motorların spesifiklerni karşılıyormu? Ben mobil fe süper 3000 kullanıyordum. Esp'yi kullansam sorun olmaz dimi?

Bu yağ örneğin:
http://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2017-p-OTYAGMBL0003?magaza=Hepsiburada&q=mobil yağ 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben jantlar sebebiyle kaldım muayeneden, geçen muayenede eleman es geçmişti ama bu seferki es geçmedi :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

Ali abi motor yağı mobil esp 5-30 dpf uyumlu yazan değilmi? Bende 2010 1.4 TDCI var bu motorların spesifiklerni karşılıyormu? Ben mobil fe süper 3000 kullanıyordum. Esp'yi kullansam sorun olmaz dimi?

Bu yağ örneğin:
http://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2017-p-OTYAGMBL0003?magaza=Hepsiburada&q=mobil yağ 

fazlasıyla karşılıyor hemde, dpf ye takılma, yağın daha fazla temizleme ve kire dayanma özelliği oluyor, dpf yok bizde ama yağ fazlasıyla iyi :)

ve evet linkteki yağ

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

fazlasıyla karşılıyor hemde, dpf ye takılma, yağın daha fazla temizleme ve kire dayanma özelliği oluyor, dpf yok bizde ama yağ fazlasıyla iyi :)

ve evet linkteki yağ

Mobil Super 3000'de Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D sipesifikasyonlarını destekler diye özellikle belirtmesine rağmen, ESP'de ford hiç yazmıyor ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bakalım ne çıkacak ortaya

Yan plastikler biraz uğraştırdı, sürekli plastik parlatıcı kullandığım için boya sıkıntı yapıtı bizde parlak siyah yerine mat siyah yapma kararı aldık. 2 kere parlak siyah boyandı ikisindede boya tutunamadı atmaya başladı. Mat siyahta bir sorun yok.

Bir aksilik olmazsa yarın akşama bitecek araç.

Qp1k93.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce eski parlatıcı kalıntıları (slikonlar) çıkacak sonra özel astarı vardır o atılıp 8 saat beklenecek. araç üstünde zaten boyanmaz. piano black tarzı görünüm için en az 3 gün lazım zaten

Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

sürekli plastik parlatıcı

.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
14 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

önce eski parlatıcı kalıntıları (slikonlar) çıkacak sonra özel astarı vardır o atılıp 8 saat beklenecek. araç üstünde zaten boyanmaz. piano black tarzı görünüm için en az 3 gün lazım zaten

.

tinerte temizlenip inceden macunlanıp astarlandı yine tam verim alamadık bizde kısa süre sonra atma sıkıntısı olmasın diye mat siyah yaptık.
Dün plastik astarı atıp parlak siyah atmıştı sabah pleksidip gibi soyuluyordu boya :biggrin: Sadece daha önce parlatıcı kullandığım plastiklerde sıkıntı oldu diğer plastık kısımlarda bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tiner temizlemez de ondan. bazı plastik emiyor hatta parlatılmış plastiğin çevresindeki panel boyanırken bile benek yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Ben jantlar sebebiyle kaldım muayeneden, geçen muayenede eleman es geçmişti ama bu seferki es geçmedi :D 

Ne sorun vardı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ne sorun vardı?
Sekiz delik vardı, uygun olmayan jant yazdılar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdi reklamlar :)

Muayeneden çıktı araç.. hemen memurun yanına gittim.. sorun var mı dedim... Abi neresinde sorun olacak bu arabanın dedi.. Tertemiz dedi. 

Tüv'den bir çıkışım vardı sormayın.. Muayene istasyonundaki çocuk teşekkür etti. Aracı çok beğendiğini söyledi. Kartını verdi satmak istersen beni ara abi dedi.. 

Güzel bir duyguymuş.. Ne yaparsam yapayım, hafif kusurla doluyordu buralar..  

Verdiğimin karşılığını alıyorum..  Nankörlük yapmıyor. Qashqaii.  :wub:

Otomatik ayar yapan fara ayarı bozuk yazan teknisyen varken biz ne yapalım Emmi, hayır kıskanmadım :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
4 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Otomatik ayar yapan fara ayarı bozuk yazan teknisyen varken biz ne yapalım Emmi, hayır kıskanmadım :D

Otomatik eğimli olan farlarda ayarlanıyor olmalı. Farın üstünde ayar yeri vardır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
23 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tiner temizlemez de ondan. bazı plastik emiyor hatta parlatılmış plastiğin çevresindeki panel boyanırken bile benek yapabiliyor.

O kadar uzun zaman bekliycek durum yoktu 2 gün bile arabasızlık eziyet gibi geldi bana. Hemde ne kadar sağlıklı olacağı konusunda garanti yoktu. Mat siyahta güzel oldu.

Ayrıntılı resimler imzamdaki konuda mevcut.
AyYOmB.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Şimdi reklamlar [emoji4]
Muayeneden çıktı araç.. hemen memurun yanına gittim.. sorun var mı dedim... Abi neresinde sorun olacak bu arabanın dedi.. Tertemiz dedi. 
Tüv'den bir çıkışım vardı sormayın.. Muayene istasyonundaki çocuk teşekkür etti. Aracı çok beğendiğini söyledi. Kartını verdi satmak istersen beni ara abi dedi.. 
Güzel bir duyguymuş.. Ne yaparsam yapayım, hafif kusurla doluyordu buralar..  
Verdiğimin karşılığını alıyorum..  Nankörlük yapmıyor. Qashqaii.  :wub:

11ac954f6a33ba7f41c406f8ae2380fa.jpg
İşini doğru yapanı denk gelmiş emmi. Yangın tüpüm olmasına ve tarihi yeni olmasına rağmen kusur yazmıştı. Ve onun gibi saçma bir sürü kusur daha [emoji20]
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

2009 Benzin+Lpg Fiesta aracıma 

Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi : 60₺

Mobil Super 3000 5w30 x1 : 80₺

NoName Ustamla beraber sabah kahvaltısı + Her zaman gönül rahatlığı ile gidebileceğim iyi bir ustam olması temennisiyle, dükkan siftahı= ...₺ ;)

3 Yıllık Mutlu 44 amper akümü de ölçtürdüm. 

Stop:12V

Marş anı: 11.8V

Akümülatör devrede 2bin devirlerde 13.4

Bu kışı da atlatır diye tahmin ediyorum.

Kazasız günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ate powerdisclerin ve ebc Black stuff balata montajı yaptık, detaylar konusunda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
On 14.09.2017 at 01:26, Selçuk Bakış yazdı:
On 13.09.2017 at 22:32, Sani Gerşon yazdı:
Ne sorun vardı?

Sekiz delik vardı, uygun olmayan jant yazdılar.

Selçuk, bahsettiğin 8 delik bijon deliği mi? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

Evet abi, bazı jantlar iki farklı bijon aralığına müsade ediyor. O yüzden 8 delik.

5x113 5x114,3 gibi abi. Tabi bu 10 delik yapar, o ayrı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Selçuk, bahsettiğin 8 delik bijon deliği mi? default_unsure2.gif
Evet Abi, resim yok çekince atarım bugün [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

RDS 4500 cd Çalar aksamı çalışmıyordu aldığım kişi merceğinin çizilmiş olduğunu söylemişti fiyatı 400 tl civarı olduğunu belirtmişti. Bende hiç araştırmamıştım ve dikkat etmemiştim. Son zamanlarda fm transmitter den memnun kalmayınca işe koyuldum. Komple teyp parçalayıp merceği temizledim ve test ettim çalışıyor ses kalitesi çok hoş oldu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 18.09.2017 at 11:14, Sadık Taşyürek yazdı:

On 18.09.2017 at 11:21, Sani Gerşon yazdı:

Evet abi, bazı jantlar iki farklı bijon aralığına müsade ediyor. O yüzden 8 delik.

5x113 5x114,3 gibi abi. Tabi bu 10 delik yapar, o ayrı :D

Resim çekemedim ama eskilerden bunları buldum.

b08557d8b5c69dc7c7d20424df621d5c.jpg

1f6c016ab54da2f54e6ff7babf4055a4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...