İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Adnan Çakır

İlk muayenemiz ve tertemiz çıktık [emoji7]
Şimdi ruhsat yaprağına muayene işlenmiyormuş verdikleri evrağı saklamak gerekiyormuş.9b00571d37155d183ff417107037c740.jpge95aca14b363f7850be36e362843334c.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

13 ünde bıraktığım aracı servisten çıkardım.
Far ve sis farı ayari düzgün değildi onlari yaptım.
İki far da değişmişken tekrar kronik is lekesi olasın diye parkları LED ile değiştirdim.
Çakmak sigortası atmıştı, "anahtasiz giriş sistemi" yazan yerdeki sigortayı arakladim hallettim, bende anahtasiz giriş yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
(düzenlendi)

Havaların soğumasıyla birlikte kışlık jant lastikleri taktım 35 dk da hazır [emoji3]
4 senedir Goodyear ug8 kullanıyorduk yazın bi memur arkadaşın tayini çıktı 3 ay kullandığı kışlıkları götürmek istemedi bende alıp jantlara taktırdım.

Hankook ları bu kış tecrübe edicem umarım ug 8 kadar iyidir.

a97d213c2fca8f2214ba1ff59169e7de.jpgc691d2aec19297e4c5441e9de99eb3e7.jpg501e80d54192db106a24ff6ecf8adf0f.jpg6f00a533e1a58b11a29d701aeab1639e.jpgf2b112e67972cbf19b89ca4b9feb22ba.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Sezgin Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Yazlıkları temizleyip depoya kaldırdım f30d3a09fa35e71684f5e89b2cc2be85.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kışlıkları takma vakti geldi. Kar yağmasada buz olmasada havalar cok soğuk. Yaz lastiklerinin işi biti. Şehir içi ani frenlerde yaz lastikleri yetersız. Kış lastikleri bu havalarda artık cok daha etkili.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hankook markasını erzurum da babam senelerdir kullanıyor, çok da memnun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Az önce arka cam hariç filmleri söktüm.. 4 ay önce yaptırdığım için mi bilmiyorum ucunu yakaladıktan sonra çok kolay çıktı. Zaten 1 numaraydı artık onlarada elveda :/

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Emmi arka cam da da olan filmi söktürüyorlar burada.. Bir ay önce cam filmi yaptırmıştım ben bile söktüm o denli yani...:(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Arka cam işi bi netlik kazanaydı [emoji4]

Arka cam bari serbest olaydı .. kıyamıyorum sökmeye . Kelebek camındakini sokmedim varla yok arası bir cam filmim varmış 1 numara bile değildi sanırım ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu isin bir standarti olur bundan 5 sene once gurcistanda cam filmine standart getirdiler onler en acik arka kapilar 2 numara ve arka cam 3 numara olmak uzere kural vardi ve cok iyiydi. Neden burada bu kural uygulanmiyor anlamiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi arka cam da da olan filmi söktürüyorlar burada.. Bir ay önce cam filmi yaptırmıştım ben bile söktüm o denli yani...[emoji20]

Hım. Mersine gelmeyeceğiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kisliklara geçtim yazlıkları bıraktım elemana, ne iyi ne kötü dedi lastiklere sorduğumda.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

bugün yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,mazot filtresi,4 disk torna,4 disk balatası ve kışlık lastiklerin değişimi yapıldı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yıkattım, cilalı şampuanla, üstüne de bi kat cila........ deli gibi yağıyor hala, tapa gaz gittim iyice çamur olsun diye :rofl:

22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arka cam işi bi netlik kazanaydı :)

tek sadece arkadaki camdan ceza yazıldı kesin bilgi.... egzoscuda raftaki abartı egzoslara da dükkana ceza yazıldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

2 aydır sürekli 50 tl yakıt alıyordum zamlara inat bugün fulledim depoyu bakalım 1 depoyla ne kadar gidicez.
MaVABk.jpg

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tek sadece arkadaki camdan ceza yazıldı kesin bilgi.... egzoscuda raftaki abartı egzoslara da dükkana ceza yazıldı

Bagajda çekilmeya hazır film görseler onada ceza yazar bunlar :D  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ramazan bayramı sonrası kalorifer hortum yarılması sonrası yeni hortum ile değiştirdim. Değişim yapan yer dönüş borusunun da kelepçelerini söküp alttan almıştı daha sonra o kelepçeler bir türlü dikiş tutmadı sürekli su kaçırdı. En az 8 defa uğraştılar 2 hafta ara ile her gittiğimde başka taktik deniyorlar benim fikrimi anlatıyorum dinlemiyorlar. Diyorum ki bu hortum artık deforme olmuş 14 yıllık hortum o yüzden buna uygun T bağlantı bulalım diyorum yok diyorlar halledecez diyorlar tabi kış geliyor havalar soğuyor arabaya antifriz koyamıyorum daha fazla kaçıracak. Bugün Canıma tak dedi hortumu değiştirecem artık. Gittim parçacıya hortum orjinal 300 tl yan sanayi 100 tl elimde Yok dedi elinde olsa alacam o derece ve kendim takacam. Elinde yokmuş bende dönerken baktım tornacı var. Anlattım durumu normalde hortum iç çapı mevcut 25mm iki taraf lpg hortumu 16mm adamların taktığı 18mm iki taraf tek taraf 16mm. Tornacıya dedim bana iki tarafı 25mm tek tarafı 16 mm T bağlantı lazım yaparız tabi dediler. Bende elimden gelir söküp burada takabilirmiyim dedim daha iyi olur test etmiş oluruz dediler. Adam 20 dk da falan halletti taktık hemen test ettim çok şükür kaçırma vs Yok hemen antifrizi doldurdum 1.5 lt. Maliyet sadece 25 tl. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ahmet Kırılmaz ve Murat Atagenç ile beraber araçları yıkadık...

kX9Ply.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Dun lastik pabuclarimizi aldik. Yazlik lastikler bitikti oyle yada boyle lastik almak farzdi, karda kista kirk yilda bir lazim olur onda da problem yasamamak adina ve fiyat inceleme vs unsurlar ile tercihim Sava eskimo hp2 oldu. Internette bilmedigim sitelerde tane 250den baslayan fiyatlar mevcuttu, balikesir goodyear bayiinden tane fiyati 250 tl fiyat alinca ugrasmadim tabi internet ile. Internetten olunca sokme takmasi sibobu ayri para olacakti..
Ayrica 1sene goodyear yol yardim hediyeli.
1+5 taksit olayi da mevcut.

Lastik guzele benziyor testler muhtesem demiyor ama öldürür derecesine de kötü degil. Lider markalar ile karsilastirmalarda 1. Olamamis ama aralarindaki fark da metraj olarak cok acik degil olarak gorunmekte. Buzda baya iyi diye hatirliyorum (testte 2.-3.gibi biseydi)
Petlasla yapilan bir testte acik ara onde. (15-39 gibi biseydi siralama)

Velhasil 215 50 17 gibi sacma sapan bir fiyatlara sahip lastikleri bu fiyata almis olabilmenin sevinciyle yapistirdim kisliklari. yazlik olarak tercihim dunlop fm800 yada savadan memnun kalirsam sava intensa uhp2 olacak. 5 ay kafam rahat simdilik [emoji3]

2017 36. Hafta uretimi etiket yakit C islak C ses 71 db. Kisliklarda ortalama bir cogu ayni degerlerde. 325e73615ae1be8201664d214c282b30.jpg83affe297a2ae256a94346ac3f98d477.jpg37886f8936e8084f5fae0931d3b58b4f.jpg29687cb93310c8b4df884e08f3f3670a.jpg0691a6b53ddbcbc31b80dadbed52a5c4.jpg8ff9c0b4d65d7cbc22cc3c3eab1cdf57.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun Emre.
En kötü kış lastiği yaz lastiğinden iyidir ki senin lastiğin de kötü bir lastik değil.
Doğru yapmışın. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Hayırlı olsun Emre.
En kötü kış lastiği yaz lastiğinden iyidir ki senin lastiğin de kötü bir lastik değil.
Doğru yapmışın. Güle güle kullan.
Tesekkurler Mehmet abi.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hayırlı olsun uzun araştırmalar sonucunda aynı lastiklerden bende aldım haftaiçi taktıracağım 225-50-17 benim ebat conti michelin 500 lerden başlıyor haliyle 2.sınıf markalara yöneldim

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Hiç bir belirti göstermeden aküm bitmiş. Geçen akşam marşa bastım çalışır gibi oldu sonra stop etti. Sonra kontağı birinci kademede açınca tüm ışıklar yanıyor ikinci kademede açınca bütün ışıklar sönüyordu marş tık bile demedi. Takviye yaparak çalıştırdım eve gidince kontağı kapattım yine tık bile demedi. Yine takviye yapıp direkt akücüye gittim. 245 TL Delphi marka 72 lik akü aldım.

Ama aracın beynine bişey oldu kafası karıştı galiba çeyrek depo mazot olmasına rağmen mazot ışığı yanıyor 75km menzil var gösteriyor.

Adam baya övdü aküyü Mutlu aküden bile daha iyiymiş. Carbon fiber kaplamaları varmış içindeki su buharlaştığında yeniden içine döndüren sistem varmış Mutlu aküde yokmuş bu sistem.
ByOVdV.jpg

ZO5r6g.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...