İçeriğe Yönlendir

Audi A3 - HB 2 Renkli Angel Ve Tampon Altı Güzdüz Farı

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Ramazan ayında yine sorunumdan dolayı geciktirerek yapabildiğim değişik bir angel çalışması oldu.2 renkli olarak yapıldı,beyazlar gündüz kontak açılınca yanıyor turuncu parklara geçince yanıyor.Angel yine içi led girecek kadar genişlige sahip olan jaluzi perdelerinin açılıp kapataılmasında kullanılan şeffaf çubuktan yararlanılarak yapıldı.Şekli far tipi dikdörtgen olunca ve iç yüksekliğide dar olunca yuvarlak istenilmesine ragmen ben yapmadım mercek olursa durum değişir gerçekten yakışır dedim ama bu far hiç olmaz dedim ve kullanıcıyı ikna ettim oda madem yuvarlak yakışmaz dedi bu A3'ün torunlarının gündüz farı tipinde bişiler olsun deyince ortaya bu tarz bir çalışma çıktı.Far camı desenli olunca biraz ışık dagılıyor ama fenada durmadı diyebilirim.

Beyaz ledler biraz sorun yaptı lehim hatasımı led kaynaklımı bilmiyorum,sebebini sökünce anlayacagım. unknw.gif

Bu aralarda gündüz farına uğraşım var çok çeşitli bişiler yaptım ama hiç birine içim ısınmadı tekrar bozdum daha orjinale yakın olsun istediğim için malzemeleri tedarik ettim ve alınıyor ilerki günlerde 2 haftayı bulabilir resimle ile paylaşacagım.Kullanacagım parça hazır ürün ve 9 ledli şeffaf pleksiden yapılmış bir ürün bunun içindeki ledleri modifiye edip yine 2 renkli olacak.4 tane beyaz Power led takılacak ve 5 tanede smd 5050 turuncu led takılıp angel halakalar ile uyumlu olacak.Son kararım bu oldu ve işlemlere başladım.Bitince resimli olarak detaylarıyla anlatacagım.

Ledlerin ve angel halkanın hazırlanış hali.

2.jpg

1.jpg

3.jpg

Far içine yerleştirilmiş hali.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Araç üzerindeki görünüşü.

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

Buda videosu.

http://s1135.photobu...nt=MOV06254.mp4

Farlar son derece ciddi bir temizlik operasyonundan sonra bu parlaklıgı aldı. yes.gif

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi eline sağlık :nazar::bravo:

Işığı kıran desenler birinde içte birinde dışta gibi gördüm ama

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Teşekkür ederim.Yok Tahir bu resimlerde o görünmüyormuş sorumu sildim.Far içi birbirinden farklı biri çift hüzme olmasına ragmen h4 ampul takılı digeri h7 ampul ile yapılmış.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Abi ellerine sağlık çift renk sistemi çok hoşuma gidiyor.. :nazar:

Şu okul bitsin Allah izin verirse emeklerinden yararlanmak isterim.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...