İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - P 115 Arıza Kodu Nedir?

Ünal Doğar

Recommended Posts

Ünal Doğar
(düzenlendi)

Arkadaşlar iyi akşamlar aracımda gauge menüden giriş yaptığım zaman p115'i gördüm.Yanılmıyorsam arıza kodları p ile başlıyordu.Acaba bu arıza kodu ne anlama geliyor?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanlış bakmadıysam listeden IAT'ta voltaj sorunu yaşıyor. Akünüzün kablosunu çekip 15dk bekleyip takıp kısa bir yolculuk sonrası tekrardan bakmanızı önerebilirim.

Prosedürü uygulayacaksanız teybiniz kod soracaktır, aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar
(düzenlendi)

Akü kutup başını söktüm kısa bir süre önce rolanti sorunum vardı.300 km benzinle bindim değişen bir şey olmadı,

soğuk motorda sabahları sıcaklık 19 dereceyken gauge menüde 0 derece gösteriyordu .Motor soğutucu sıcaklık devre arızası nedir Yaşar ustam açarsanız sevinirim. Sani bey sizin ve diğer arkadaşların da değerli yorumlarınızı bekliyorum

tarihinde Ünal Doğar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Arkadaşlar ''motor sogutucu sıcaklık devre arızası '' nedir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ''motor sogutucu sıcaklık devre arızası '' nedir?

Aracınızın motor suyu ısısını ölçemiyor anladığım kadarıyla. Gauge menude hararetiniz kaç gözüküyor?

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

90 ile 103 derece arasi gosteriyor.Daha once araci 250 km civari yalanci hararetle kullanmistim.Hararet sensorunde mi yoksa kablosunda mi problem var.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

yalancı hararetden atmışdır bu kodu. bu arızanın çözümünde öncelikle yalancı harareti çözmelisiz

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Yalanci harareti lpgye t attirarak cozdum.Simdi kodu sondurtmelimiyim?Telefondan yaziyorum kusura bakmayin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hararet sorununu çözdüyseniz bu kodun size bir zararı yok... Denk gelince sildirirsiniz.. Yada imkanınız varsa silersiniz..

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Sezgin Yılmaz
On 16.09.2012 at 12:22, Ünal Doğar yazdı:

Yalanci harareti lpgye t attirarak cozdum.Simdi kodu sondurtmelimiyim?Telefondan yaziyorum kusura bakmayin.

Hocam bizde bi focus bakıyoruz gauge menuden baktıgımda p115 hatası gördüm  arac 1.6 focus benzinli otomatik

sorunu nasıl cozdunuz acaba?

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

iyi aksamlar benim klinometre sıfırlama düğmesi cok zor basıyo acaba sokup kendim halledebilirmiyim. bide daha hic gauge menusunu acmadım 99 model ghialarda acılıyomu ?

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Şahan

Öncelikle herkese keyifli forumlar diliyorum yeni konu açmak istemedim buradan sormak istiyorum benim aracımda da dtc 9359 diye bir kod gösteriyor menüde bunun açıklaması nedir acaba bilen arkadaşlar var mı şimdiden teşekkür ederim  

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selami Şimşek

Merhabalar, hazır konu açılmışken sorayım benim focusta(2001-1.6)gauge menü de P117 arıza kodunu gördüm.bu arıza kodu neyi işaret ediyor bu kodun silinmesi gerekiyormu? bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.Birde böyle arıza kodu verdiğinde aracın arıza lambası yanması gerekiyormu? Şayet arıza lambası yanmaz ise bu arıza lambası hangi arıza durumlarında yanar.Hayırlı günler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...