İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klimadan Gelen Kötü Koku

Barbaros Postalcıoğlu

Recommended Posts

Barbaros Postalcıoğlu

Forumda arattırdım ama bulamadım boş yere konu açtıysam kusura bakmayın ,

05/12 çıkışlı 2012 my fiesta aracım var henüz km'si 4800 civarında 1 - 2 defa başıma geldi klimayı pek kullanmıyorum daha doğrusu sevmiyorum bütün gün işim icabı klimalı ortamdayım zaten neyse , klimayı kapatıp sadece fon çalışıyorken bir süre sonra kötü bir koku gelmeye başlıyor hani eski araçlarda nem kokar ya onun gibi 2012 araçta da böyle bir koku gelmesi ilginç ! ! ! bir sorun var mıdır ? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ...

syg ...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Polen filtreniz ıslanmış ve kurumuş olabilir.

Polen filtrenize baktırın.

Bir yerden kaçak olup halada ıslanıyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu
Polen filtreniz ıslanmış ve kurumuş olabilir.

Polen filtrenize baktırın.

Bir yerden kaçak olup halada ıslanıyor olabilir.

bu polen filtresi nasıl ıslanır ? olabilecek bir şey mi yoksa bir hata mı var ?

gerçi yarın servise de göstereceğim daha yeni araç ama

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Polent filtresini değiştirin ; antibakteriyel sprey ile temizlik yapın mis gibi olur ;)

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

yardımlarınız için teşekkür ederim.

syg ...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Cenk Yıldız

polen filtresini değiştirin ya da servisin dediğini söyleyeyeim, eğerki klimayı varacağımız yer en az 2 km varken a/c yi kapaıp sadece fan çalışırsa sabahları ilk salıştırmada kokmazmış. çünkü klma çalışırken ister istemez filtre nemleniyormuş eğer kurumadan stop edilirse koku onda oluyormuş. bana mantıklı geldi a/c kapalı ikenbiraz gidilirse kurutur dedi ama ben pek deneyemedim çünkü unutuyorum kapamayı gerçi rahatsız edici bi koku yok ama bence deneyin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper çelik

polen filtresini değiştirin ya da servisin dediğini söyleyeyeim, eğerki klimayı varacağımız yer en az 2 km varken a/c yi kapaıp sadece fan çalışırsa sabahları ilk salıştırmada kokmazmış. çünkü klma çalışırken ister istemez filtre nemleniyormuş eğer kurumadan stop edilirse koku onda oluyormuş. bana mantıklı geldi a/c kapalı ikenbiraz gidilirse kurutur dedi ama ben pek deneyemedim çünkü unutuyorum kapamayı gerçi rahatsız edici bi koku yok ama bence deneyin

Bende Bu şekil yapıyorum koku yok

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Çatıkkaş

havalandırma ızgarasına uzun süre su tuttur, temizle iyice. Polen filtresinin koku yapması için 10-20 yıl değişmemesi ya da aracın selde kalması gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

havalandırma ızgarasına uzun süre su tuttur, temizle iyice. Polen filtresinin koku yapması için 10-20 yıl değişmemesi ya da aracın selde kalması gerekiyor :)

10-20 yıl ya da sel? Pardon?

Istanbulda ben 6 ayda degistiriyordum polen filtresini.klimam yaz kış kapanmaz.değiştirmezsem kısa sürede koku yapiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Belki sebebi polen filtresidir ama benim başıma şu şekilde bir olay geldi. Aracımdan durduk yere kötü kokular gelmeye başladı. Fanı açtığımda artan ve sürekli olarak rahatsız eden çürümüş bir koku. Öncelikle polen filtresinden filan şüphelensem de, kokunun kaynağı benim suyla seyreltip eklemem gereken ancak abartıp çok yoğun şekilde döktüğüm antifirizli cam suyu çıktı. :) sizin sorununuz bu mudur bilemem ama aklınızda bulunsun. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Çatıkkaş

10-20 yıl ya da sel? Pardon?

Istanbulda ben 6 ayda degistiriyordum polen filtresini.klimam yaz kış kapanmaz.değiştirmezsem kısa sürede koku yapiyor.

Polen filtresinde bakterilerin koku yapması için oraya kadar aracın ıslanmış olması lazım. 2-3 yıldan sonra birçok araç klimadan gelen kokuya maruz kalır, bunun polen filtresiyle alakası yok. Polen filtresi olmayan araçlarda var, normal filtrelilerde... Aracın klimasının açıklık süresiyle polen filtresinin değiştirme süresi oranı yapmışsın, tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Polen filtresinde bakterilerin koku yapması için oraya kadar aracın ıslanmış olması lazım. 2-3 yıldan sonra birçok araç klimadan gelen kokuya maruz kalır, bunun polen filtresiyle alakası yok. Polen filtresi olmayan araçlarda var, normal filtrelilerde... Aracın klimasının açıklık süresiyle polen filtresinin değiştirme süresi oranı yapmışsın, tebrik ederim.

:)

keşke bu kadar net konuşmasaydın.sidik yarışına girmeyeceğim.

aracında klimayı çalıştırdığında,polen filtresi (ne filtersi olursa olsun) bir süre sonra nemlenir.ister istemez nemlenir.dışarıda hava sıcak,geçen hava soğuk olduğu için.

nemlen-kuru,nemlen kuru... ve tabi dışarıdan gelip filtreye yapışan toz pislik de işin içine girince ne oluyor? koku mu?

uzatmayayım,polen filtresiye alakası yok demenle ben seni anladım.

hayırlı günler diliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ufuk Çatıkkaş

:)

keşke bu kadar net konuşmasaydın.sidik yarışına girmeyeceğim.

aracında klimayı çalıştırdığında,polen filtresi (ne filtersi olursa olsun) bir süre sonra nemlenir.ister istemez nemlenir.dışarıda hava sıcak,geçen hava soğuk olduğu için.

nemlen-kuru,nemlen kuru... ve tabi dışarıdan gelip filtreye yapışan toz pislik de işin içine girince ne oluyor? koku mu?

uzatmayayım,polen filtresiye alakası yok demenle ben seni anladım.

hayırlı günler diliyorum. :)

Sıkıntı verdin artık. "sidik yarışı" tabirini ailenle ya da arkadaşlarınla kullan. Antibakteriyel filtrelerde bakteri ürüyor diyorsun. Tamam canım, sen haklısın. Arkadaşlara da tavsiyem kanalı temizlemeleri.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ubeyd Bayar

Konuyu hortlatıcam ama, bendede aynı sıkıntı başladı. Filitreyi değiştirdim fakat. Sorun normal havalandırma açtığımda gelen rutubetle beraber ekşimsi bir koku yayılıyor. Klimayı açtımmı soğukta sorun yok. Ama normal havalandırma açtığımda çok kötü koku gelmeye başlıyor. Çözüm bulamadım

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Bir kahve denemesi daha. ( işe yarıyor) eski polen filtresi suyla temizlenir. Sonra içine kahve koyulup karıştırılmış suya daldırılır. Hırpalamadan sıkılır. Yerine takılır , klima sıcak ve son kademede çalıştırılır. Koku olayı %80 çözülür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...