İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Benim hiç 2 gün şarjı giden akıllı telefonum olmadı malesef. 1 günde 4 kere tam şarj ettiğimi bilirim. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert

Sen karar vermişsin, onay bekliyorsun...

Ama bence tabii ki şüphesiz kesinlikle ve mutlaka Galaxy S3....

Şaka len şaka... :tongue2:

Tabii ki jailbreakli bir iPhone5... Yurtdışından alınmalı ama...

Alper Abi 10 ekran netbooktan giriyorum aşağısı gözükmedi yazdığını okuyunca gözlerim faltaşı gibi açıldı istemsiz olarak. :D

Daha karar vermedim Abi, bazende çok büyük görünüyor telefon gözüme. :)

İphone 5 Amerika'da oturan akrabalar var ama bilemiyorumki siyahında scuffgate denen soyulmalardan varmış. Beyaz belki ama gönlüm androidde. Bi son şans vereceğim Android OS'a. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Samsung Galaxy Nexus.

Şu saatten sonra Nexus olmayan Andorid almam.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung Galaxy Nexus.

Şu saatten sonra Nexus olmayan Andorid almam.

Araştıracağım abi :)

Vallahi ben Galaxy note 1 kullanıyorum ve İphone 4S

ilk önce iphone 5 geçicem ardından note 2 ye terfi edicem efsane makina bence . . .

Abi iphone 5 oldukça uygun fiyata bulmuşsun peki note 2 ? :D:)

Yorum bağlantısı

Mert o gün akşam keşke benim telefona baksaydın. Ben çok memnunum Note 2 kesinlikle tavsiye ederim. Çok düşünme kafan karışmasın. Batarya ciddi uzun gidiyor. Donanım olarak seni memnun edecek. Android kullanacaksan rom root hepsini yapacaksın keyifli işler.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Mert Galaxy S2'yi aldım.

-İlk çift çekirdekli telefon falan dolanıyorum etrafta

-2.3.3 sürümü var telefonda,öyleki biraz oyun oynayım telefon alev alıyor.Sonra ne oldu 2.3.5-2.3.6 falan çıktı ısınma sorunumuz gitti.Çift çekirdek ile uyumlu olmayan yazılımı çakıp geçmişler S2'ye.Ardından ics sürümü ile telefon jilet gibi olucak hızlanıcak falan dediler.Ben bir hızlanma göremedim şahsen,öyle arayüz falanda aşırı değişmiyor Samsung'da.Ha ne mi oldu ondan belli bir süre sonra galaxy nexus çıktı.Tıkır tıkır tüm güncellemer anında geliyor telefona,Ara yüz zaten 10 numara.S2 ama Samsung'un amiral gemisi o sıralar. 4.1 sürümü çıkıcak falan dedindi (Halende çıkmış değil),ardından S3 çıktı,Note2 falan derken S2'nin pabucu dama atıldı.Kimsenin umrumda değil artık.En son 4.1 sürümü çıkar güncellemeyi keserler S2'ye :)

-Tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum 5-6 ay sonra S4 çıkıcak,8-9 ay sonrada S3'ün pabucu dama atılacak öyle güncelleme falan bekleyip duracaksın.Bak nexus serisine tıkır tıkır güncelleme geliyor...Telefon gayet stabil.Google'nin kendi telefonu yahu o stabil olmasında kim olsun...

-Aldıktan sonra yok rom,yok karnel cart curt uğraşıp durma.Nexus al geç.Fiyatı aldığın fiyattan dahada aşşağıya düşücektir Nexus'un ama uzun süre kullanacağın için sorun yok bence :)

Nexus diyorum o kadar!

Lg nexus diyorsun öyle mi Abi ? Onuda araştırayım. :)

Valla dediklerin aslında çok mantıklı ama LG ne bileyim uzun ömürlü gelmiyor bana tasarımına teknosada baktım biraz düz kalmış açıkçası. Yazılım için alınır ama. :)

Mert o gün akşam keşke benim telefona baksaydın. Ben çok memnunum Note 2 kesinlikle tavsiye ederim. Çok düşünme kafan karışmasın. Batarya ciddi uzun gidiyor. Donanım olarak seni memnun edecek. Android kullanacaksan rom root hepsini yapacaksın keyifli işler.

Valla abi note 2 tam ihtiyaçlarımı karşılayan telefon. Gönlüm onda yalan söylemeyeyim sadece boyutu endişelendiriyor. Sen kaça almıştın abi ? Ben ithalatçı garantili 1499'a buldum biryerde. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Note2-Nexus 4-Xpreia lar- fiyat net değil eğer olursa kesinlikle Xperia Z, tf5 i geç dar uzun ekranda internet olmaz, zayıf ve pili bitiyor hiper pahalı (ancak yurtdışından ucuza bulursan sen bilirsin) gerçi ayfonu geç artık başedebilecek model bulamıyor zavallı, diğer markaların en basit modeli bile daha iyi :):p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Çok değil en az 10 ay veriyorum,sonra S3 kullanıcılarıda root rom uğraşıcak :) Destek kesilecek çünkü.

Mert ucuz olsun diyorsan 1000 liraya falan galaxy nexus ama vermişten 300-400 daha ver lg nexus al :)

http://kiyas.la/tr/c...00-Galaxy-S-III

Abi S3 zaten pek düşünmüyorumda senin mantık doğru gerçekten o zaman S3ü silip yerine LG nexus koyuyorum. :)

Note2-Nexus 4-Xpreia lar- fiyat net değil eğer olursa kesinlikle Xperia Z, tf5 i geç dar uzun ekranda internet olmaz, zayıf ve pili bitiyor hiper pahalı (ancak yurtdışından ucuza bulursan sen bilirsin) gerçi ayfonu geç artık başedebilecek model bulamıyor zavallı, diğer markaların en basit modeli bile daha iyi :):p

Tamamdır abi, xperia pek bakmadım ama :)

Bu arada hiç hTC'ci yok galiba forumda. :D

O zaman liste şuna dönüştü:

Samsung Galaxy Note 2

HTC One X

LG Nexus 4

Galaxy Nexus

:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

Şimdiki telefonum HTC Wildfire S.İlk HTC telefonum çokda memnunum.HTC gerçekten çok kaliteli telefon.Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende S3 ile Note 2 arasında kararsızım....

tarihinde Mustafa_Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim durum farklı Dubaiden alındı. 1050 tl ye geldi ama 115 tl de pasaport kaydı için harcadım 1200 de sen ona ;) boyutu endişe ettirmesin alışırsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Benim durum farklı Dubaiden alındı. 1050 tl ye geldi ama 115 tl de pasaport kaydı için harcadım 1200 de sen ona ;) boyutu endişe ettirmesin alışırsın.

Yanınızda taşıması zor olmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Gercekten cok uyguna gelmis abi keske bizde bulsak oyle :)

Yorum bağlantısı

Benim tavsiyem yurt içinden garantili alman tanıdığın kimse yoksa birde o kadar para veriyorsun bırak az da güvencesi olsun,

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238614-kisa-bir-sure-icin-veda-fordclubtr/page__p__1770625#entry1770625

Bu konuya ne oldu Mert? Bırak telefonu, tableti forumu sınava konsantre ol, şunun şurasında bir kaç ay kaldı ondan sonra ne istiyorsan alırsın. Şu aşamada bunlara kafa yorma zamanı değil.

Ozan Abi kafayi dagitmak icin giriyorum yoksa deneme cozmekten kafayi yiyecegim ya :D Haklisin. :)

Yorum bağlantısı

Yanınızda taşıması zor olmuyor mu?

Yok sıkıntı çekmedim. Hatta üzerimde ağırlık yaptığı için unutma şansınız olmuyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

haklısın, arasıra kafa dağıtmak lazım, ama telefondur bilgisayardır şuanda düşünmemen gereken şeyler. Ben bu konuda tecrübeliyim, hep oyalanacak birşeyler bulup ders çalışmayı erteledim sınav öncesi ehliyet peşinde koştum vs. 2 kere girdim össye 2.de dahada düştü başarım. istatistiklerde bu yönde, yani tekrar girişlerde başarısını arttıranlar az. Liseye giriş sınavıyla 2. össdeki başarım arasında 28 kattan fazla düşüş var :) bu işin dönüşü yok gibi birşey şurda sınava kadar dişini sıkacaksın sonra üniversiteyi istersen 10 senede bitir.

Doğrudur valla abi bak şimdi diğer konuyada yazdım 2. sene girmeye hiç niyetim yok çünkü İnşallah ilk sene kazanacağım. Telefon alsamda zaten motivasyon amaçlı pek uğraşmaya vaktim olmaz. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

HTC alıcaksan Sadece One X Plus ı düşün, bende de Htc Wildfire S var, cyanogenmod 9 yüklü İCS kullnıyorum, gayet güzel, 2gb ön belleğide var, sanal bellek sağolsun, class10 sd kartla iyi oluyor :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

HTC alıcaksan Sadece One X Plus ı düşün, bende de Htc Wildfire S var, cyanogenmod 9 yüklü İCS kullnıyorum, gayet güzel, 2gb ön belleğide var, sanal bellek sağolsun, class10 sd kartla iyi oluyor :D

Bende cy9 kullanıyorum abi şuan. Tamamdır. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

o işler pek öyle olmuyor bence ama sen bilirsin tabii :) bunları söylemek anlamsız zaten sen kendin farkına varıp gereğini yapana kadar kim ne derse desin birşey değişmeyecek. benim jeton üniversite 2de düştü. ÖSSyi geçtim, 1.sınıfta bile adam gibi çalışsam yaklaşık 20000tl cepte kalıcaktı ve çok daha yüksek ortalama ile mezun olmuş olucaktım.

Doğru valla abi bilemiyorum zaten araştırıyorum şimdilik belkide sınavdan sonra alırım. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Neyse yok mu başka önerisi veya olumsuz yorumu olan telefonlar hakkında ? :)

Yorum bağlantısı

Mert,

Öncelikle, tablet ve telefon ayrımını yap derim. Telefon tablet yerine geçmez hiçbir zaman. Eğer iki amaca hizmet eden bir model almak istersen, uzun vadede zararlı çıkarsın. Şu an için telefon almanı tavsiye etmem.

Bir-iki ay içinde yeni modeller piyasaya düşecek. Ancak piyasayı en çok etkileyeek model Samsung S4 olacak. Piyasaya pahalı girse bile, şu an piyasadaki güncel modellerin fiyatını aşağı düşürecektir. Xperia Z'de o zamana yetişir mi bilmiyorum ancak Sony'nin fiyat politikası gariptir. Üst seviye modelini piyasaya ilk çıkardığında; satış rakamları üst seviyede olan cihazlara çok yakın bir fiyat belirler ve birkaç ay içinde oldukça fşyat düşer.

Acil telefon ihtiyacın olmadığını düşünerek; Ipad4 tavsiye ediyorum sana. Hem oyalanma, hem ders çalışma amaçlı hayırlısı ile sınavı kazanana kadar işini görür. Sınavı kazanınca, genelde başarılı olana bir hediye alma ihtiyacı duyulur:) O hakkını da telefon ile kullanırsın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...