İçeriğe Yönlendir

Opel Mokka Gelmiş

Korhan Orkun

Recommended Posts

Tamer Topaç
(düzenlendi)

Güzel, Juke yerine alternatif. Chevy daha da güzelmiş.

İsimleri bize uymamış ama. Biri oka, diğeri nerde trak bırak

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Dizel motor seçeneği olmaması kötü olmuş. Gelirse de 1.7 cdti getirmezler inşallah. Şu piyasada 1.5 dci motorla qashqai karşısında rakip yok. VW tiguan 2.0, Hyundaki ix35 2.0, Kia 2.0, vs. Kimse crossover satma derdinde değil galiba bir tek renault-niisan bu hamleyi yaptı pastadan büyük dilimi aldı.

Aracın tasarımını ben beğendim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ben iki gün önce bayide durdum inceledim içine dışına baktım. Test sürüşü yapıp elemanları ümitlendirmeye kıyamadım çünkü değmeyecekti. Zamanım da yoktu. 4x4 1.4 T versiyonunu (enjoy ama iyi) 56 bine veriyorlar. Araç kaliteli. Bir sıkıntı yok.

Sevmediğim çok yumurta hatları var. İçerisi ise orta konsol klasik karmaşa. Cemil İpekçi yapmış gibi yeni uzakdoğu ekolü.

Asıl sevmediğim o kadar yokuş iniş desteği felan varken ön yaklaşma açısının 10.9 derece olması. Kaldırımdan bile zor iner. Önünü vurur mutlaka. O nedenle elenmeli. Taa ki burnunu kaldırana kadar.

Cemil İpekçi modelini sevenler alabilir. Chevy trax biraz daha az cemil ipekçi modeli.

Araç 18 inç jantlarla geliyor ve lastik acaba kaça? 215 55 18 !!!! Bir baksanıza..

Görüş konusunda ön cam alanı biraz bana darlık hissettirdi. Cam benden uzak. Bu nedenle filim seyreder gibi yola bakıyorum. Anlamadım. Araç mı dar yoksa cam mı uzak.

Koltuk kalitesi iyi. Arka koltuk biraz çukur.

Ayrıca yine yeni pek çok araçta olan arka camın kapı seviyesi alçak ama içi yüksekte. Kafayı vurunca kapıya değil üst tavan kenarına vuruyorsunuz. Çıkarken de başı eğmek gerekiyor.

Arka koltuk diz mesafesi fazlasıyla yeterli. Bagaj yeterli.

araç 4x4 dikkat çekerim. basit bir türmüş ama sonuçta 4x4.

chevy trax eğer 56 bine değil de benzer donanımı 50 bine verir de bir de zengin aksesuar (alt koruma, üst barlar, yan korumalar vesaire) yaratırsa şık olabilir. Ama sadece şık. Duster bile daha çok güven uyandırıyor anlam taşıyor bence.

Juke farklı bir olay. Çünkü onun tasarımı fordKA gibi orijinal. Eski 280ZX ten esintiler var. Bu ise yükseltilmiş corsa. minyatürize insignia. Yani "ben farklıyım" demek yerine "ben ucuzum" diyor.

Şu an baş favorim ford ecosport. O araç gelecek yılların aracı. Zaten kim buldu B sıfını "memur jipi kavramını" Ford. Neyle? Ford Fusion ile.. :) Şimdi ancak millet uyanıyor.. Biz yıllardır b sınıfı çakma memur jipi kullanıyoruz.

Bir de VW nin Polo SUV projesi var. O da ilginç olabilir.

Küçülmek şart sonuçta. Küçüleceğiz.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Aveo bazlı olduğunu gizleyebiliyor mu?

Corsa'ya binmedim. Ama aracın altına eğildim yere dizimi koyup. Altı evlere şenlik. Bir sürü girinti çıkıntı ortalıkta malzeme.

Corsa'ya binmedimden kasıt corsa ile aveo aynı mı? Bir de tabi bu kore malı aveo şeklinde.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

corsa , aveo aynıdır, değilse de aveo dan iyi değildir :D

Aveo-trax-mokka nın temeli aynı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...