İçeriğe Yönlendir

Yeni Citroen C4 Kullanan Var Mı ?

Mehmet Demirci

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Kullanmadığım araba neredeyse kalmamıştır ama Fransız arabalarına laf atanlara gelsin : 

Ford focus , mazda 3 , volvo s40 , 308  vs.. birkaç araç daha var şimdi isimleri aklıma gelmedi ama hepsinin 1.6 dizel motoru citroen,hepsine citroen motor veriyor  :D birebir aynı motor,citroen c4 le aynı . İyi bir ustaya sorarsanız o size söyler ...

Hele günümüzde artık kötü araba yok,piyasa kızıştı,hepsi birbirinden güzel...

PSA gurubu arabadan değil motordan kazanıyor artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cenk Demirel

2012 c4 confort plus dizel mcp şanzıman. 65.000 km kadar kullandım bu aracı sonra satıp 2015 focus titanium aldım. c4 düşünen arkadaşlar varsa bende yardımcı olmaya çalışırım ama 3 yıl bu aracı kullanmış biri olarak donanım zenginliğine şekil şemal güzelliğine sakın aldanmayın çünkü aynı hatayı bende yapıp aldım bu aracı fakat zaman geçtikçe işler öyle olmuyor. sadece birkaç km test sürüşüyle anlayabilmekte zor.

Yorum bağlantısı
Görkem Güner

2012 c4 confort plus dizel mcp şanzıman. 65.000 km kadar kullandım bu aracı sonra satıp 2015 focus titanium aldım. c4 düşünen arkadaşlar varsa bende yardımcı olmaya çalışırım ama 3 yıl bu aracı kullanmış biri olarak donanım zenginliğine şekil şemal güzelliğine sakın aldanmayın çünkü aynı hatayı bende yapıp aldım bu aracı fakat zaman geçtikçe işler öyle olmuyor. sadece birkaç km test sürüşüyle anlayabilmekte zor.

3.5 yıldır conf. plus 112hp manuel c4 kullanan biri olarak araç hakkındaki fikirlerinizi merak ettim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cenk Demirel

3.5 yıldır conf. plus 112hp manuel c4 kullanan biri olarak araç hakkındaki fikirlerinizi merak ettim.

Kusura bakmayın Görkem bey geç gördüm iletinizi. Selçuk bey sağolsun link atmış size araç hakkındaki bir diğer başlıkta yaptığımız yorumları görebilmeniz için. Ama özet geçmek gerekirse, 3 yıl kadar kullandığım süre içerisinde pek memnun olamadım araçtan. Bana özel çıkardığı sorunlar, esp asr vites kutusu elektronik park freni vs. gibi ciddi problemlerdi. Bunlar her araçta mutlaka olur diyemeyiz tabiki şansa kalmış. Ama genel olarak bütün c4'ler dahilinde bir yorum yapmam gerekirse bu aracın süspansiyon, direksiyon ve şanzıman sistemi konusunda segmentine göre eksiğinin çok olduğunu düşünüyorum. Düşük hızlarda darbe emme kapasitesi gerçekten kötü süspansiyonların çünkü kabine verdiği vuruntu fazla ve performanslı kullanımda ( otoban değil ) daha dar ve keskin virajlarda gövdenin salınım olayı olması gerekenden fazla yani kasa sağa sola fazlaca yatıyor bu da güven hissini azaltıyor. Direksiyon sistemi ( belki elektrik destekli olmadığı içindir ) fazla sert ve hissiz. Bir focus'a kıyasla yolda olup biteni size aktarmakta zorluk çekiyor yoldan kopuk gidiyorsunuz. Şanzımanı hiç anlayamadım. Konforlu desem değil bunu herkes kabul ediyor. performanslı desem o da yok vites geçişleri fazla uzun. tek güzel yanı az yakıt sarfiyatı sağlıyor. Donanım ve iç mekan gibi özelliklerine bakarsak. Hakkını yiyemem focus'tan daha sessiz bir araç yalıtım bakımından yani. Her aracın içinden zamanla ses geliyor buna bir şey diyemem yalnız c4'lere özel olduğunu düşündüğüm özellikle ön cam fitillerinden gelen rüzgar sesi biraz ilginç. Yardımcı güvenlik sistemleri ( esp, abs, asr ) bunlar zamanında ve iyi şekilde çalışıyor ama focus'un bir artısı şu ki araç size pek belli etmeden çalıştırıyor bu sistemleri. c4'ün yokuş kalkış desteği biraz garip az ya da çok meyil fark etmez frene dip basmazsanız geri kaydırma yapabiliyor. iç malzeme kalitesi olarak hisli yumuşak malzemeler kullanılmış ama kapılarda cam açma tuşlarının olduğu bölgeler 3 sene sonunda soyulmaya başladı. Yani kısacası bu araca sahip olacaksanız pürüssüz, virajları fazla keskin olmayan güzel yollarda gayet sakin bir kullanım yapmanız gerekiyor. Çukur vb. hırpalanmalara asla gelemeyen bir araç narin yapısı var. Kısacası en sonunda servisinde bana söylediği gibi Türkiye yollarına ve şartlarına çokta uygun olmayan bir araç.

Yorum bağlantısı
Bekir Diri

Cenk kardeşim sen naaptın yaaaa :) Bende 1 senedir aktif olarak c4 atraction versiyonunu kullanıyorum,Allah a şükür 1 gün bir sıkıntı yaşamadım.Her arabanın temizide,leş i de vardır,bakıyorsun aynı model aynı km de aynı donanımda aynı arabanın arasında ikinci el de 10 bin tl bile fiyat fark edebiliyor,Sence bu nedendir :) .Tabiki haklı olduğun noktalarda var,bozuk yollarda biraz hassas,içeriye rüzgar sesi ilk zamanlar duyuyordum ama arabayı aldıktan 1 kaç hafta sonra duymaz oldum yada kulağım alıştı gibi ...

Bilinçsiz Yorum yapanlarla ilgili ( cenk kardeşim seni kastetmiyorum genel konuşuyorum ) :   Millet haala şahinlere doğanlara 85 - 90 model klimasız arabalara biniyor ama insanlarımız , yok süspansiyonu kötü , yok virajda şöyle , yok ses yalıtımı şöyle,şurası şöyle burası böyle vs. diyorlar. Bu C4 ü alacağınız paraya o donanımda o modelde ve o km lerde başka araba bulamazsınız diye düşünüyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...