İçeriğe Yönlendir

2006 Model Hyundai 1.5 Vgt Crdi Getz Ömrümü Yedi

Mustafa Celik

Recommended Posts

Mustafa Celik
(düzenlendi)

Aracım 2006 model,yeni aldım sayılır 1 hafta oldu.Aracın motorundan ses geliyor diye tamirci bir arkadaşıma baktırdım.eksantirik zincirinden geliyor dedi ve bunu serviste yaptırmamın daha iyi olacağını bu motorların zincir değişimlerinde sıkıntı olduğunu söyledi bende servise gidip yanaştım ve aracın konrol edilmesi gerektiğini söyledim.aynı teşhisi serviste koydu eksantirik zincir takımı va yağ bakımları 1500 tl para ödedim. ve aracımı teslim aldım her şey normaldi servisten eve geldiğimde farklı bir ses daha vardı şıkırtı gibi servise tekrar döndüm teşhisi turbo oldu turboyu değiştik 1600 tl + kdv..... ve dün gece yolda kaldım araç yolda giderken aniden rolantiye düşüp öyle kaldı gaz pedalı tepkime vermiyor fakat araç çalışıyor stop edip tekrar çalıştırdım ve normale döndü 100 mt gitmeden yine aynı oldu bende yol yardımı aradım ve bu arızanın orada giderilemeyeceğini söyleyen bir ses :) çileden çıktım tabii. bu günde önce aracıma gaz pedalı potansiyometre arızası teşhisi koydular 450 tl +kdv tamam dedim yapın pedalı değiştirdiler olmadı, beyin arızalı dediler 1980 tl + kdv dediler tamam dedim şimdi beyin bekliyoruz .. bakalım sonuç ne olacak ..(araç rolantiye düşünce 1700 devirde kalıyor.)ilk çalıştırmada rolanti normal gaz pedalı çalışıyor 15 saniye sonra araba rolantiye düşüp gaz pedalı çalışmıyor devir 1700 de sabit kalıyor..

böyle bir arıza ile daha önce karşılan var mı acaba ya da buradaki ustalarımızın yorumları nedir..

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
teşisi=Teşhisi ve eksik harfler düzeltildi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Mustafa Bey talihsiz bir alım olmuş, sizin adınıza üzüldüm.

Arabayı kaça aldınız ki bu kadar masraf çıktı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
:kafa: Allah kimseye göstermesin insan arabaya binmekten bile vazgeçer...
Yorum bağlantısı
Mustafa Celik

Mustafa Bey talihsiz bir alım olmuş, sizin adınıza üzüldüm.

Arabayı kaça aldınız ki bu kadar masraf çıktı.

16000 tl

:kafa: Allah kimseye göstermesin insan arabaya binmekten bile vazgeçer...

dediğiniz gibi oldu arabadan soğudum vallahi eşimin küçük araba istemesi sebebiyle aldım bunu ama kısmet işte...

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Evet ya Allah kimseye vermesin . Bende focus ta egr , turbo değişimine gitmiştim . İnsanı Soğutuyor böyle şeyler ister istemez .

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

136bin kmde babamın getz , bakım dışında masraf yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

üzücü bir durum.ben bu kadar sorun çıkartınca durdurmam satarım gider daha iyi.km orjinalmiydi peki

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sizinki şansızlık olmuş.Hepsi bağımsız arızalar gibi görünüyor.Beyin dışında bir yerin düzelmesi diğer tarafın arızasını belirgin hale getirmiş gibi.Benim yaptığım hatayı yapmayın çıkma beyin arayın bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önceden biraz kurcalanmış sanırım, geçmiş olsun, aracı alırken nasıl bir kontrolden geçirtmiştiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik

üzücü bir durum.ben bu kadar sorun çıkartınca durdurmam satarım gider daha iyi.km orjinalmiydi peki

görüntüye göre km orjinal tüv deki km kayıtlarıda normal..

öneden biraz kurcalanmış sanırım, geçmiş olsun, aracı alırken neasıl bir konrolden geçirtmiştiniz?

kurcalanmış değilde. bakım yapılmamış servis bakımı hiç yokmuş hep dısarda ve işi bilmeyenlerin elinde yapılmış...

Sizinki şansızlık olmuş.Hepsi bağımsız arızalar gibi görünüyor.Beyin dışında bir yerin düzelmesi diğer tarafın arızasını belirgin hale getirmiş gibi.Benim yaptığım hatayı yapmayın çıkma beyin arayın bence.

su an onu arıyorum bursada bulamazsam yardım isteyeceğim artık :)

bu haldeki bi arabayı satıp başkasınında canının yanmasını istemem.. arızalı deyince fiyat ölüyor arızayı söylemesem içim elvermiyor onun için bu kadar masraf etmişken gereken neyse yapacağım...

Talihsizlik işte geldimi üst üste geliyor,ben 2,5 yıl getz vgt crdi 110ps kullandım 2006 model,rutin bakımları haricinde servise hiç gitmedim 8 ay önce 80.000 km de 20.000 TL ye sattım.

kısmet işte birazda benim acemiliğime geldi ilk dizel arabam..ve son :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5 yıl garanti ile satıldı, servis kaydı olmaması ilginç? ilk ruhsat sahibi kimmiş?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç elektroniği ha deyince değiştirilirmi, yazık. Mesleğiniz uygun, nasılsa bozuk teşhisi konan beyni söküp bi bakıverseydiniz ya.

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik

bir kaç küçük işlem fotografladık ama arabamız bozuldu.... kısmet o kadarda isteyerek yapmıştık...

20121003_221847.jpg

20121003_221852.jpg

20121003_231959.jpg

20121003_233003.jpg

20121003_233005.jpg

20121003_233011.jpg

20121004_000358.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
(düzenlendi)

5 yıl garanti ile satıldı, servis kaydı olmaması ilginç? ilk ruhsat sahibi kimmiş?

çağlar abi hemde hiç yok servis bakımı 1 kere dahi girmemiş..araba antalyadan gelmiş bursaya sadece bunu biliyorum..ruhsat sahibi bireysel kullanıcı bende ilk aldığımda kesin şirket aracı falan dedim ama degil şirket arabası olsaydı kesin bakım yapılırdı dedi servistekiler..

Araç elektroniği ha deyince değiştirilirmi, yazık. Mesleğiniz uygun, nasılsa bozuk teşhisi konan beyni söküp bi bakıverseydiniz ya.

göz attım beynin içine ama hem silikon ve reçine gibi sert polyesterle kaplı hemde yanık yada arızalı parça gözle görünmüyor geneli entegre destekli hepsi programlı entegre bizim eprom dedigimiz bi sistemle çalışıyor arızayı bulsamda epromu yüklemeyeceğim için yine boşa kürek çekecegim..

tarihinde Mustafa Celik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Keşke geçmişini bilmediğin aracı almasaydın. Aracın km si orjinal mi? 5664'e mesaj attın mı? Artık km bilgisi de geliyor...

Keşke motorcuya baktırsaydın. Sesler (triger ve turbo) sen aldıktan sonra çıkmamıştır diye düşünüyorum. Aldığında vardı büyük ihtimalle. Triger zinciri değişim periyodu 250 bindir. Bu parçalar oldukça dayanıklıdır. Hiç bir ses falan yokken pat diye ses yapmaya başlamazlar. Elbette bakımlar zamanında yapılmamışsa daha erken arızalar çıkabilir. Özellikle yağ bakımları akşamışsa.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun, servis kaydı olmaması çok düşündürücü... Keşke özel bir servis bulup gösterseydiniz, paranızın büyük kısmı cebinizde kalabilirdi. 5500 tl getz için bence çok fazla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

5 yıl garantili araç hiç servise gitmemiş , ilginç. Hyundai servisleri çok pahalı da değildir. Genelde iyidir. Km fazla olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik

geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum

teşekkür ederim ...evet oldukça sıkıcı...

5 yıl garantili araç hiç servise gitmemiş , ilginç. Hyundai servisleri çok pahalı da değildir. Genelde iyidir. Km fazla olabilir.

bu güne kadar aldığım ilk dizel bilinsizçe bi iş yaptık katlanıyoruz işte ...km orjinal tüv kayıtlarını tutuyor..

Geçmiş olsun, servis kaydı olmaması çok düşündürücü... Keşke özel bir servis bulup gösterseydiniz, paranızın büyük kısmı cebinizde kalabilirdi. 5500 tl getz için bence çok fazla.

bursada hyundai ile ilgilenen ve arızalı parçayı tespit etmek için elinde beyin ve elektronik malzeme olan kapsamlı bi servis bilmiyorum.. işin ilgin tarafı arıza lambasıda yanmıyor ecu arızalı diyorlar ama arıza lambası yanmıyor..

Keşke geçmişini bilmediğin aracı almasaydın. Aracın km si orjinal mi? 5664'e mesaj attın mı? Artık km bilgisi de geliyor...

Keşke motorcuya baktırsaydın. Sesler (triger ve turbo) sen aldıktan sonra çıkmamıştır diye düşünüyorum. Aldığında vardı büyük ihtimalle. Triger zinciri değişim periyodu 250 bindir. Bu parçalar oldukça dayanıklıdır. Hiç bir ses falan yokken pat diye ses yapmaya başlamazlar. Elbette bakımlar zamanında yapılmamışsa daha erken arızalar çıkabilir. Özellikle yağ bakımları akşamışsa.

vallaha temzi duruyordu ve ben dedigim gibi ilk dizel arabam hata yaptık sansızlıgımız oldu...km orjinal km bilgileri tutuyor..fakat gerçekten bakım yapılmamış..turboda çok bariz bi ses yok fakat sabah çalıştırmada 10 sn beyaz duman atıyor ısınınca kesiyor.. ısınıncada gaza yüklenirsem kara duman atıyor..normalde 20000 bin diyorlar eksantirik zinciri ama yag degişimleri eminim zamanında yapılmadı için yemişler zincir ve turboyu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...