İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Bagaj Kapağı Açılmıyor

Gökhan Hamarat

Recommended Posts

Gökhan Hamarat
(düzenlendi)

2012 Titanyum x paket c max sahibiyim.yakaşık bir hafta önce bagaj kapağı kapalı olduğu halde araç kapak açık uyarısı vermeye başladı.ama kapak ne içeriden ne dışarıdan nede kumandadan açılmadı.aracı izmirdeki cetaş 'a götürdüm ama onlarda açamadı ve kilidin kırılıp yenisinin takılacağını söylediler.kilitde yokmuş bir hafta sonraya gün verdiler bende ford koç'götürdüm.kapağı orada kırmadan açtılar.fakat sorun bir türlü bulunamadı.yanı kapak hala açık uyarısı veriyor.bir de ilaveten bilgi ekranında şimdi hiç bir şey yok.araç 3 gündür orada malesef.bu konuda sorun yaşayan yada fikri olan varmı arkadaşlar.şimdiden teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kilit komple değişecek, neyi arıyorlar ki :s ? uyarısı da mekanizması da tek parça

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

kilit değişti.ama sorun aynı.araç bilgisayara bağlanıyor ama hata da vermiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ids te kapak açık gözükmezken, ekranda kapak açık mı diyor?

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

evet.kapak kapalı olduğu halde açık diyor.ve içeriden dışarıdan vede kumandadan kilit açılmıyor

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Arkadaş benim focusta aynı şey başıma geldi sana olayı anlatayım.

Benim Focus sedan birgün yolda gidiyorum ekranda bagaj açık uyarısı verdsi durdum baktım yok aynı zamanda bagajda açılmıyor.

neyse bastıra kaldıra bagajı açtık kilit sistemini söktüm yağladım temizledim tekrar taktım yine bagaj açık uyarısı veriyor ve bagaj açılmıyor .

Forumda araştırdım bizde bagaj kapagının sol amartisörünün oradan bir kaplo muhafaza var ve o muhafazanın içinden bagaj kilit sistemini kontrol eden kablolar geçiyor. gittim elektrikçiye söktük baktık kablo aynı bıçakla kesilmiş gibi kopmuş tekrar ekledik bantladık şimdi saat gibi bize masrafı 10 TL oldu.

Büyük ihtimallede seninkide aynı durum bilgin olsun kilit sistemini boş yere değiştirmişsin keşke daha önce foruma sorsaydın da masraf etmeseydin.

Şunu da belirteyin focuslarla c maxlar aşağı yukarı aynı parçayı kullanır. Dediğim gibi senin sıkıntı büyük ihtimallle benim dediğim gibi.

tarihinde Metin Çilo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gem modülüne doğru bir gidişat olabilir, garantiden çözerler kısa sürede merak etmeyiniz, ancak bagajı açılamayan bir C-max, kullanılamaz statüsüne girebilir, bunu servise hatırlatın fazla yayılmasınlar, hakkınız koruyun.

vesile ile 2012 model garantidedir, masraf edilmemiştir sanırım

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Gökhan senin sıkıntı kesinlikle benim anlattığım olayla alakalı kesin kablo kopmuş.

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

metin bey söylediğinizi forumda okumuştum.onuda servisdekiler söyedim.kaplolarda kopukluk olmadığını elektirinin kilide kadar gelginini söylediler

çağlar bey ilginiz için sağ olun.söylediklerinizi servise ileticem

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Kardeş valla servisten servise ustadan ustaya fark var. Bence başka bir yetkili saervise gidin ( eger aracınızın garantisi yok ise yetkili servisin kapısına bile ugramayın) kaploları birdaha kontrol ettirin hepsini tektek çünkü 4 kablo geliyor oradan adam işinin ehli değilse kablo sağlam geçiştirebilir.

yetkili servis maceram çok benim onun için fazla güvenme yetkili diye bazen işten anlamıyorlar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

sizde sağ olun metin bey söylediklerinizi servise ileticem.olmazsa dediğiniz gibi yaparım.bu zaten ikinci servis.araç sıfır garantide.aracı servis dışı bir yere götürmek içimme sinmiyor.ama olmazsa o da olacak

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Kardeş bu ara araç 2012 imiş gidin bayiye siz bana ayıplı mal sattınız deyip hakkınızı arayın.

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

aracı cetaş dan almıştım araç şimdi oto koçda.acaba cetaşta alıp oto koç a götürmem atamıydı?gerce ilk önce cetaş a götürdüm orada kilidi açamadılar.kiliti kıracaklarını söylemişlerdi oda benim içime sinmeyince oto koç a götürdüm

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Gökhan kardeş durumu anlattım istanbul da olsaydınız mahmutbet çetaşta çalışmış elektrikçi arkadaş vardı ona baktırırdık ama dediğim gibi sıkıntı elektrik sisteminde kablo ve ya soketleri kontrol ettir mutlaka.

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

söylediklerinizi ısrarlı bir şekilde tekrar servise söyleyeceğim. sağ olun

Yorum bağlantısı
Mehmet Turnacıoğlu

Arkadaş benim focusta aynı şey başıma geldi sana olayı anlatayım.

Benim Focus sedan birgün yolda gidiyorum ekranda bagaj açık uyarısı verdsi durdum baktım yok aynı zamanda bagajda açılmıyor.

neyse bastıra kaldıra bagajı açtık kilit sistemini söktüm yağladım temizledim tekrar taktım yine bagaj açık uyarısı veriyor ve bagaj açılmıyor .

Forumda araştırdım bizde bagaj kapagının sol amartisörünün oradan bir kaplo muhafaza var ve o muhafazanın içinden bagaj kilit sistemini kontrol eden kablolar geçiyor. gittim elektrikçiye söktük baktık kablo aynı bıçakla kesilmiş gibi kopmuş tekrar ekledik bantladık şimdi saat gibi bize masrafı 10 TL oldu.

Büyük ihtimallede seninkide aynı durum bilgin olsun kilit sistemini boş yere değiştirmişsin keşke daha önce foruma sorsaydın da masraf etmeseydin.

Şunu da belirteyin focuslarla c maxlar aşağı yukarı aynı parçayı kullanır. Dediğim gibi senin sıkıntı büyük ihtimallle benim dediğim gibi.

aynı olay benim 2001 mondeodada oldu :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Çok yağış olduğu zaman bagaj açma düğmesi altındaki swice su girip kısa devre yaptırıp buna neden olabilir..Kuruyunca düzelir.. 2 kere başıma geldi ilkinde söktüm temizledim ,ikincisinde yaz olduğu için kendi kendine kurumasını bekledim düzeldi...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İzmir'de henüz yağmur yağmadı da, otomatik açılıp kapanan bagaj kapağına ve arızalarına servis henüz tam olarak vakıf olamamış olabilir. Bu sorunu İzmir'de Otokoç çözecektir diye düşünüyorum. Sonucu merakla bekliyorum. Geçmiş olsun :nazar:

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

çok şükür arabamı dün aldım.sorun bağaj kapağı içindeki kablonun bir şase yapmış,gem modülünde arıza ve sigorta atığı varmış,birde yeni yazılım atmışlar.allahtan garantide araç.masrafın ne kadar olduğunu sorduğumda 1500 tl + kdv dediler.şok oldum..şimdi ekstra garanti yaptırmaya karar verdim.ayrıca şunu belirteğim yazılımdan sonra aracı zaptedemiyorum.resmen ucuyor.aracımın hantallığı ile ilgili sorunum yoktu ama eskisinden daha seri olmuş.birde frenlerde bir iyileşme var.araç daha kısa mesafede duruyor.sorunumla ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ediyrum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bagaj kilidindeki kısa devreye 1500 TL masraf mı çıkarmış sadece yuh diyorum o servise...2012 model araçta yeni yazılım ve belirgin performans ve özellikle fren iyileşmesi :s Psikolojik olma ihtimali yüksek

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok şükür arabamı dün aldım.sorun bağaj kapağı içindeki kablonun bir şase yapmış,gem modülünde arıza ve sigorta atığı varmış,birde yeni yazılım atmışlar.allahtan garantide araç.masrafın ne kadar olduğunu sorduğumda 1500 tl + kdv dediler.şok oldum..şimdi ekstra garanti yaptırmaya karar verdim.ayrıca şunu belirteğim yazılımdan sonra aracı zaptedemiyorum.resmen ucuyor.aracımın hantallığı ile ilgili sorunum yoktu ama eskisinden daha seri olmuş.birde frenlerde bir iyileşme var.araç daha kısa mesafede duruyor.sorunumla ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ediyrum

serviste beklerken, arabanızı özlemişsiniz belli. Gemmodülü pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Hamarat

frenlerde değişiklik petaldanda belli oluyor.daha önce petala bastığım zaman pedal aşarıya doğru daha çok gidiyordu.petal şimdi daha sert.birde daha önce araç içi ledler yanmıyordu şimdi iç aynanın yanında kapı cepleri içinde elçiklerde ledler yanıyor.arabam gerçekten çok özlemiştim.rüyalarıma girdi valla :) .hani rüyalara girmeyecek arabada değil demi beyler

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Bu bagaj kapağı mekanizması öyle kolay arızalanır cinstenmidir?bu endişe yüzünden x paketli araçlardan korkuyorum,1500+kdv iyi bir mebla :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...