İçeriğe Yönlendir

Ford Araçların Arıza Kodları

Mehmet Ozyurek
Çözüme git Mehmet Kaya tarafından,

Recommended Posts

Rasim Bolat

2001 focus aracımda gauge testinde dtc none yazıyor ama delphi arıza programında direksiyon müşür arızası çıkıyor anlayamadım.bu delphi arıza tespit programı  ne kadar doğru bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Aldemir

P0105 hata kodu veriyor araç. Ben siliyorum, o geri geliyor :) map sensörü mü değiştirmem lazım. Araç çekișine etki eder mi? Belki psikolojik ama sanki eskisi gibi atak değil. C max dizel. 2004 model.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

P0105 hata kodu veriyor araç. Ben siliyorum, o geri geliyor :) map sensörü mü değiştirmem lazım. Araç çekișine etki eder mi? Belki psikolojik ama sanki eskisi gibi atak değil. C max dizel. 2004 model.

MAP sensörü hatası. Sanırım o parçanın temizliği yapılabiliyor. Değiştirmeden önce bir temizlik yapıp silin bakalım bu sefer ne kadar gidecek.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Emre balata spreyi ile temizledim ama işe yaramadı.
İşaretli borudan yağlanma var, o sebep olabilir mi ki? f489f197ccda54f5d4a9f5459c51647f.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tayfun Atalay

Herkese merhabalar,

99 Model Ford KA aracım yaklaşık 5, 6 aydır debriyaja bastığımda bağırmakta. Son zamanlarda debriyaja basıp ayağımı çeksem bile boşa attığımda bağırmaya devam ediyor. Bu bağırma da araç durana kadar sürüyor. Bu sorun hız sensörü ile alakalı olabilir mi? OBD ile baktığımda şu hata kodlarını gördüm ben.

P0122 Kelebek Pedali Pozisyon Sensörü/A Anahtarı - Devre Düşük Girişi

P1120 Ford: Throttle Position Sensor 'A' Out Of Range Low

P1000 Ford: OBD Systems Readiness - Test Not Ceomplete

P1125 Ford: Throttle Position Sensor 'A' Intermittent 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Bora Gökçe

Mondeo p1246 hatası verdi. Şarj dinamosunamı baktırayım. Beyinciyemi gideyim ???

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Bora Gökçe yazdı:

Mondeo p1246 hatası verdi. Şarj dinamosunamı baktırayım. Beyinciyemi gideyim ???

Oto elektrikçisine gidebilirsiniz arıza alternatör yükü olarak gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Bora Gökçe
Sinan Akgöl yazdı:

Oto elektrikçisine gidebilirsiniz arıza alternatör yükü olarak gözüküyor.

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...