İçeriğe Yönlendir

Ford Araçların Arıza Kodları

Mehmet Ozyurek
Çözüme git Mehmet Kaya tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Giren

uğur bey bende manisalıyım usta eller hangi sanayide acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mehmet bey affınıza sığınarak sormak istiyorum birde bu araca motor yapıldığından beri kasnakların oradan bir ses geliyor takır takır diye bilhassa motor soğukken motoru yapan tamircime götürdüm nasılsa o sesi duymadığını söyledi benim duyduğum sesi o nasıl duymuyor anlamış değilim başka bir tamirciye götürdüm oda kasnaklardan biri yapıyor ama korkulacak birşey olmadığını söyledi bazen araçta yağ kokusu geliyor sanki arkadaşlarımda acaba gergi kasnağımı ara sıra sıkışıyor kayış üstündemi dönüyor diyorlar bu koku için siz nedersiniz...

Ses konusuna duymadan yorum yapamayız. Bir usta duysun.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

lpg ayarı yaptırırken motor arıza lambasını söndğürmek için aracı pc ye bagladık p300 hatası cıktı burda karsılıgı var bir diğer kodda ustanın bana soylediği  P3601 ama burda oyle bir numara yok muhtemel yanlıs soylemiştir değil mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

uğur bey 2.inci sanayi yolu üstündeki ise orası kapandı metro istasyon arkası değilmi japon çıkmacısının yan sokağı

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ercan GÜNGÖR

Arkadaşlar bu hata kodlarının hepsi ariza lambasını yakiyormu yoksa bazıları test menusunde gizlimi kalıyor?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
Nedim Yıldırım

Motor arıza lambası yanıyor du servise gittim P0304 hata kodu verdi ne anlama geldiğini bilen ...

Yorum bağlantısı
Misafir

Motor arıza lambası yanıyor du servise gittim P0304 hata kodu verdi ne anlama geldiğini bilen ...

Nedim Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan bakabilirsiniz..

Saygılarımla,

"P0304 SiLiNDiR # 4 ATESLEME HATASI TESPiT EDiLDi"

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Sefa ÜNAL

Forumda arama yaptım ancak kodların anlamlarını ya da kodları içeren bi konu bulamadım. Ben gibi saatlerce aramaya gerek kalmadan daha kolay bulunabilmesi ve gerekli arkadaşlarıma kolayca yardımcı olabilmesi için konunun sabitlenmesini istiyorum.

(Şimdilik bulabildiklerim bu kadar. Eğer bildikleriniz var ise ekleyiniz / sorunuz.)

Kodlar ve Türkçe anlamları ;

9202 Fuel Sender Open / 9202 Yakıt Pompası Arızası
9204 Fuel Sender Short to Ground / 9204 Yakıt Pompası Topraklama Arızası
9213 Anti-Theft Number of Programmed Keys is Below Minimum / 9213 Hırsızlığa Karşı Alarm Sayısı Programlandı
A103 Antenna Not Connected / Defective Transceiver / A103 Anten Bağlı Değil Veya Arızalı
9317 Battery Voltage High / 9317 Akü Gerilimi Yüksek
9318 Battery Voltage Low / 9318 Akü Gerilimi Düşük
9342 ECU Is Defective / 9342 ECU Arızalı 
9356 Ignition RUN Circuit Open / 9356 Ateşleme Devresi Açık
9364 Ignition START Circuit Open / 9364 Ateşleme Başlangıcı Devresi Açık
9600 PATS Ignition Key Transponder Signal Is Not Received / Damaged Key or Non-PATS Key / 9600 Pasif Anti Alarm Sistemi Kontak Anahtarı Arızalı / Pats Anahtarı Hasarlı (Buradaki PATS'ın anlamını çözemedim)
9601 PATS Received Incorrect Key-Code From Ignition Key Transponder (Unprogrammed Encoded Ignition Key) / 9601 Pasif Anti Alarm Sistemi Yanlış Kodlanmış Anahtar Veya Kod Okuma Hatası
9602 PATS Received Invalid Format Of Key-Code From Ignition Key Transponder (Partial Key Read) 9602 Pasif Anti Alarm Sistemi Geçersiz Format Veya Okunamayan Anahtar
9681 PATS Transceiver Signal Is Not Received (Not Connected, Damaged, or Wiring) / 9681 Pasif Anti Alarm Sistemi Telsiz Sinyali (Bağlı değil, Hasarlı veya Kablo Arızası) Alınmadı
A139 PCM ID Does Not Match Between HEC and PCM / A139 Motor Beyni (PCM) Bilgileri Eşleşmiyor
A141 NVM Configuration Failure (No PCM ID Exchange Between Instrument Cluster and PCM) A141 NVM Yapılandırma Hatası ( Motor Beyni Kimliği Eşleşmiyor Değişim Gerek)
A143 Odometer NVM Memory Failure / Km Sayacı Bellek Hatası 
5284 Oil Pressure Switch Failure / Yağ Basın Sensörü Arızası
1197 SELECT/RESET Switch Circuit Failure / SELECT / RESET Anahtarı Devre Arızası
D011 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Engine Air Intake / Motor Hava Emme İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D027 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Engine RPM / Motor Devri İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D041 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Vehicle Speed / Araç Hızı İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D073 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Engine Coolant / Motor Soğutucu İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D123 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Odometer / Km Sayacı İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D131 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Fuel System / Yakıt Sistemi İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D132 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Odometer / Km Sayacı İçin Geçersiz Veya  Eksik Veri 
D147 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Vehicle Security / Araç Güvenliği İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D148 SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Audio Control / Ses Kontrolü İçin Geçersiz Veya Eksik Veri
D262 Missing SCP Message / SCP Mesajı Eksik
Yorum bağlantısı

...

Sefa Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan daha detay bilgi bulabilirsiniz..

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 9 ay sonra...
Rasim Bolat

bugün yaz bakımı için aracı delphi cihaza bağladığımızda. aşagıdakı hata kodları çıktı

p1650 takviyeli direksiyon basınç müşirinde devre arızası muhtemelen sensör değişecek 

p1127 egzos sıcaklığı kadame dışında oksijen sensör testleri tamamlanmadı

c33.. bilinmeyen arıza kodu  açıklamasını bilen  varmı

p3200 bilinmeyen arıza kodu açıklamasını bilen var mı

p0073 dış hava sıcaklık sensörü devresi yüksek giriş bu hangi parça kayanklı anlayamadım

p1132  ho2s11 müşirlerinde yetersizlik sensör zengin karısım belirtiyor.yeşil olan sensör mü değişecek . 

yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Rasim Bolat yazdı:

bugün yaz bakımı için aracı delphi cihaza bağladığımızda. aşagıdakı hata kodları çıktı

Kodların hepsini silip, bir hafta sonra tekrar kontrol edin. 

Araçta herhangi bir sorun var mı ?

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kodların hepsini silip, bir hafta sonra tekrar kontrol edin. 

Araçta herhangi bir sorun var mı ?

sorun fazla yakıt sarfiyatı 100 km 12 lt gaz yakıyor onun haricinde daha önce hata kodları silindi.oksijen sensöründe  tekrar hata kodu görünüyor.  direksiyon müşürü ilk defa hata verdi. diger iki kod ne anlama geliyor bilemedim onun için burada yazdım.p 0073 kod ne anlama geliyor

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sorun fazla yakıt sarfiyatı 100 km 12 lt gaz yakıyor onun haricinde daha önce hata kodları silindi.oksijen sensöründe  tekrar hata kodu görünüyor.  direksiyon müşürü ilk defa hata verdi. diger iki kod ne anlama geliyor bilemedim onun için burada yazdım.p 0073 kod ne anlama geliyor

Araç ne ?
Nerede kullanılıyor.
Ne zamandan beri çok yakıyor ?
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

2001 focus  km 160000 de 1   yıl önce çamura saplandı yeşil olan katalizörden sonraki  hego sensörü kablosu  yerinden çıkmıştı taktık hata kodunu sildik son 6 aydır   fazla yakıyordu. kış diye önemsemedim. sürtme sesine birde balata ses yapınca ona odaklandım. şehir içi kullanımda 32 lt gazla 220-240 km gibi yol yapıyor. lpg kit mimgas  dünde bu hata kodları çıktı. daha önce sensörü temizlemiştim. uç kısmı baya bir kirli ve korozyona uğramıştı.araç 6 yıldır bende bir 6 yıl daha kullanacağım için sensörleri değiştirmek istiyorum öncelikli mavi olan mı yeşil olan mı degişmeli marka ne önerirsiniz. p0073 dış hava sıcaklık sensörü devresi yüksek giriş mehmet bey bu hangi parça kaynaklı anlayamadım.

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Rasim Bolat yazdı:

2001 focus  km 160000 de 1   yıl önce çamura saplandı yeşil olan katalizörden sonraki  hego sensörü kablosu  yerinden çıkmıştı taktık hata kodunu sildik son 6 aydır   fazla yakıyordu. kış diye önemsemedim. sürtme sesine birde balata ses yapınca ona odaklandım. şehir içi kullanımda 32 lt gazla 220-240 km gibi yol yapıyor. lpg kit mimgas  dünde bu hata kodları çıktı. daha önce sensörü temizlemiştim. uç kısmı baya bir kirli ve korozyona uğramıştı.araç 6 yıldır bende bir 6 yıl daha kullanacağım için sensörleri değiştirmek istiyorum öncelikli mavi olan mı yeşil olan mı degişmeli marka ne önerirsiniz. p0073 dış hava sıcaklık sensörü devresi yüksek giriş mehmet bey bu hangi parça kaynaklı anlayamadım.

14 litreye çok dediğinize göre Araç manul vites galiba.. 

Oksijen sensörlerinin ikisini de değiştirin bu durumda.. TEmizlemesi çok zor bir parçadır. Çünkü gözlemlerimize göre 100 bin km civarı sağlıklı ömürleri var. Bosch tercih edebilirsiniz. 

Dış hava sıcaklık sensörü ön şaside radyatörün ön tarafındadır.. Ancak.. sizin aracınızda neden var, ben ona anlam veremedim. 

Denemelik maf sensörü bulabilirseniz maf sensörünü değiştirip deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...