İçeriğe Yönlendir

Ka - Yakıt Tüketimi

Fırat Çarpıcı

Recommended Posts

Sani Gerşon

Sani bey tam tüketin derken kırmızıya kadar getireyim mi?

Göz kararı ile tam depo bitimi, ya da pompa takibi yapılması gerekir. Yani 40lt deponun pompada dolduğu lt ile km hesabı yapılıp ortalama tüketim çıkartılabilir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ka'larda benzin ışığı yanmıyor galiba, bitime yakın fullerseniz Sani'nin dediği gibi hesapla bulunur...

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

Tamamdır az kaldı bitimine şuan son çeyrek çizgisinde bende merak ediyorum ilk kez hesaplıycam şehir içinde fazla kullandığım için ortalama biraz yüksek çıkacak sanırım :)

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

Tekrar herkese merhaba, bugün yakıtı mı fulledim. 28.7 litre benzin aldım ve yaptığım yol 402 km. Bunun 150 km'si okul yolumda çok güzel bir yoldur ortalama 70-90 aralığında rahatlıkla gidebileceğiniz bir yol. 252 km si de şehir içinde ve bu aralar yollarda (Ankara'da yaşıyorum) inanılmaz yol çalışması var ve trafik inanılmaz sıkışık olduğu yerlere denk geldim. Ayrıca aracı alırken egzozun da bir problemle aldım fazla bağırıyor sanırım patlak bayramdan sonra sanayiye götürüp baktırmayı düşünüyorum yakıtı ve aracın çekişini arttırdığı söyleniyor. Sizce bu değerler nasıl? Aracı okul yolumda kullanacağım devirli ve hız yapmadan kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

100km'de 7.2lt yakmışsınız. Bence şahane. Ancak deponuz 40lt'dir, aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

100km'de 7.2lt yakmışsınız. Bence şahane. Ancak deponuz 40lt'dir, aklınızda olsun.

Evet benzin göstergem son çeyreğin biraz üstündeydi alırken. Sizce egzoz'un bir etkisi olur mu tüketim için siz böyle bir sorun yaşadınız mı ?

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Merhaba arkadaşlar bakımlardan sonra aracımın yakıt tüketimini sonunda düşürebildim. Bujileri değişti subap ayarları falan yapıldı. Şuan şehiriçi 7lt yakıyor,şehirler arasıda 5,8 lt yaktı. Yağda son çizgiye geldi onuda değiştirince belki dahada düşer tüketim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gurur Aytekin

Herkese iyi günler dilerim. Bayramda Eskişehir-Antalya yaptım. 400 kilometrede 22.48 lt civarı bir tüketim oldu. Yeri geldiğinde sağ şerit bile 110 km ile akıyordu. Birazda deniz seviyesine inerken yokuş aşşağı olduğu için böyle yaktığını düşünüyorum. 400 km de 22 lt benzin uygunmudur ? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
EMRE ŞARLI

Bende 2000 model orjinal 155.000 km olan aracım ile 200TL lik benzin ile İstanbul şehir içinde 525km yol yaptım. Bu aldığım yakıtın 100TL si ile tamamiyle hiçbir deliği olmayan bir hava filtresi ile diğer 100TL lik bölümü ile de hiç hava filtresi olmadan yaptım. 

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

Subap ayarı, yağ değişimi, yağ filtresi, egzoz değişimi, hız sensörü temizliği sonrası. Şehir içinde yakıt tüketimim 100 km de 6,77 lt ye düştü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Yakıt tüketimini düşürdük düşürmesine fakat benzin fiyatı yakıyor cebi:(

Yorum bağlantısı
Furkan ŞAHİN

Şehir içi 8'le gezmeniz gerekir. Tabi kullanım güzergahınız ve stiliniz çok önemli.

Yorum bağlantısı
Furkan ŞAHİN

Şehir içi 8'le gezmeniz gerekir. Tabi kullanım güzergahınız ve stiliniz çok önemli.

Merhaba Sani bey ,

Bende yeni katıldım sayfanıza 98 model 1.3 lpg li Ford ka m var. Lpg yı yeni taktırdım 1 ay oldu olmadı. Atiker sıralı sistem. Lpg den önce benzinde 100 km de 7 litre falan yakıyordu sehiricinde. Daha az yaksin diye lpg taktırdım dün 10lt gazla 55 kilometre gidebildim. Rölanti dalgalamasi oluyor ışıklara gelince stop ediyor benzine alıyorum insanda etti edecek oluyor. Yaklaşık 6 ay önce hız sensoru arızası vermişti onemli bi şey değildir dedim hız ibresinde titreme olduğu için heralde onun arizasidir dedim ne yapayım bu çare bulun bana benzine gaza para vermekten okuyamaz oldum :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...