İçeriğe Yönlendir

Ka - Yakıt Tüketimi

Fırat Çarpıcı

Recommended Posts

Fatih Başaran

Şehir içi lpg 11.5 litre :) bu aralar birşeyler yolunda değil ama anlamadım

Egzos patlamış gibi gürültülü çalışıyor motor ne olmuş olabilir egzos sistemindeki bir arıza buna neden olabilir mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ford ka ile Gebze-Ankara(çevre yolundan odtü)-Gebze yaptığımı bilirim. Tek depo. Benzin. 750 km en az.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şehir içi lpg 11.5 litre :) bu aralar birşeyler yolunda değil ama anlamadım

Egzos patlamış gibi gürültülü çalışıyor motor ne olmuş olabilir egzos sistemindeki bir arıza buna neden olabilir mi

Bobin?

Çekişi falan nasıl?

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Cüssesine göre yakıtı fazla.O kadar üstüne düşmüştüm ki,Hugo sensörünü,Bujileri platınum orjinalle ,Egsoz 3 parça kontrolünü,Hava filtresi değişimini,lastik basınçlarını,benzin filtresini,buji kablosunu,ateşleme bobinini,hız sensörü temizliğini v.s...Ve en önemlisi kullanıma çok dikkat ettim 90 ı geçmedim buna rağmen şehir içinde çok yakıyordu 10 lt uzun yolda 7,5 lt kadar.. Fabrika çıkış değeri yüksek zaten birde kış ayı ve amortisman eskimesini düşünürsek benzinde yakıyor.Ben şunu anladım 60 beygir yeterli bi güç değil 5 kişilik bir araba için.Yeni nesil bazı araçlarda ş.içi 4.3 e düşen motorlar var.Keşke imkanımız olsada alsak.Ama bu arabaya en güzel lpg gider.O zaman yakıt derdi azalır.Barış gayet memnun bu durumdan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Özdemir

şehir içi 7.2 şehirlerarası 5.8 benzinde ,araç 2000 model..

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak
(düzenlendi)

Doktor bey yanlışın olmalı.Ş.arası doğrudur ş.içi fabrika çıkışı 8.1 veriyor ki oda koşullara göre daha üstü olur senin aracın hp si 60 değil mi ?

Birde ş.içi ve ş.dışı 1.4 lt benzin farkı olmamalı bence !

tarihinde Serhat Çitak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Özdemir

inan şehir içi daha 7.5 bile görmedim,sıkışık trafiğim pek olmaz,ev iş arası 4 km,sakin kullanırım.6 ayda bir bakım yaparım.yağ hava filtresi vs

Yorum bağlantısı
Fırat Özdemir

sani bey yakıt tüketimimin düşüklüğünü tartışıyoruz:)yukardaki mesajları okursanız..

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Şimdi anlaşıldı doktor bey Senin ki pek ş.içine girmiyor :) 1 - 2 Saatlik trafikde daima dur kalk yap o zaman yakıtı nasıl yutuyor bu küçük canavarın anlarsın..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sani bey yakıt tüketimimin düşüklüğünü tartışıyoruz:)yukardaki mesajları okursanız..

Ben 7.5 bile görmedimi okuyunca sanki 7.5 ve üstü diye algıladım. Üstündeki mesaj gözümden kaçtı. Tabi çok iyi tüketiminiz var, nazar değmesin :nazar:

Yorum bağlantısı
Fırat Özdemir

1-2 saatlik dur kalk trafiği şehir içi olmuyor,o başka bir kategori.14 te yakar 15 te yakar..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erman Devrim

En iyisi LPG aracım benzinle 100 km de 30-34 tl yakıyordu LPG taktırdım 20-18 lere düştü Hiçbir çekiş problemi yaşamadım Eğer yılda 10.000 km den fazla yol alıyorsanız LPG den şaşmayın.Yanlız benzinde yüksek yakan araç LPG de az yakar anlamına gelmez;Benzinde normal değerlerde yakıt tüketimi yapan araç LPG de %60 tasarruf sağlar

Yorum bağlantısı
Kadir Arslan

cümleten s.a. ,1999 model 108.000 de fort ka aldm ,araç benzinli .Motoru felan saat gibi çalışıyor ,98 liralık benzin aldm (yarım depo) araç tahminen şehir içinde 160-180 km felan gidecek. aldığım kişi bende kullandm şehir içinde 35 kuruş yakıyor diyor ısrarla ,ibreye bakma sen diyor. bujilerine felan baktırdm hiçbirşeyi yok aracın dediler ,gayet iyi dediler şehir içinde güzelce,yüksekte tutmadn kullanıyorm. KAÇ KM YAPMALI BU ARAÇ YARIM DEPOYLA? TÜP taktırsam nasıl olur ?cevap verirseniz sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

TL hesabı bilemem. KA'ların bakımlısı 7-7.5lt yakıyor. Ben şehir içi 450km'yi rahatlıkla görüyordum.

Yorum bağlantısı
Kadir Arslan

TL hesabı bilemem. KA'ların bakımlısı 7-7.5lt yakıyor. Ben şehir içi 450km'yi rahatlıkla görüyordum.

1 depoyla mı 450 km yapıyordu ?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Demircan2

Bu konu altından sormak istiyorum. İşe gidiş geliş toplamda 25-30 km yol yapıyorum. Bunun yarısı otoban yani şehir dışı sayılır. Karma yakıt tüketimim 100 km'de ortalama 7-7,5 lt. bu tüketim normal bir tüketim değil mi?

Mesajlardan anladığım kadarıyla normal, ama yine de sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu konu altından sormak istiyorum. İşe gidiş geliş toplamda 25-30 km yol yapıyorum. Bunun yarısı otoban yani şehir dışı sayılır. Karma yakıt tüketimim 100 km'de ortalama 7-7,5 lt. bu tüketim normal bir tüketim değil mi?

Mesajlardan anladığım kadarıyla normal, ama yine de sormak istedim.

Doğru anlamışsınız :)

Yorum bağlantısı
Can Göze

arkadaslar hız sensoru kesinlikle takılı olacak ve arizasi olmayacak ariza kodu vermeyecek obd porttan bakarken birde maf sensoru temizleyin bende arac tapa gazda 3000rpm de bi kesme gibi bi sey oluyordu aracin bobin buji kablo buji degismisti cozemediler maf temizledim kırdı idi baya bi orda 2 tel var onlar ayna gibi olacak sımdı kalmadi o tekleme yakıs da dustu sehir disi klima kapali 90 100km tek kisi 5.5litre yaktim izmir cesme eski yoldan 200km 50 tl ile sehir ici de sakın kullanım ise gidip geliyorum klima kapali 50 tl ile 140 km biraz abanayim araca 120km 110km dusebiliyor sehir ici ama 140 cok gittim ama arac hata kodu vermeyecek subab ayari olacak zati hata kodu yoksa sorun da yok aslinda.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal

Sevgili Arkadaşlar,
Geçen sene ağustos ayında 2000 Model, Ford Ka 1.3i City 60 HP Klimalı Ford Ka aldık. Aldığımızda 109.000 km 'de idi. Eylül ayında tatile çıktık Ford Ka ile ve 1460 km tam 400 TL benzin içti. Kilometre'de 27 kuruş. Bu arada benzinin fiyatı 4.85 idi o dönemde. Yani şehirler arası ortalama 100 km 'de 24 - 27 lira gibi birşey yakıyor benim aracım. Şehiriçi ise kilometrede 33-40 kuruş arası yakıyor. Bir çok ustaya gösterdiğimde aracımı, motorunun çok iyi durumda olduğunu söyledi. Düzenli olarak yağ ve bilimum filtre değişimlerini yaptırıyorum.

Sizce bu değerler nasıl?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kıdıman

benzin için gayet iyi bence ben lpg ile 20 kuruş yakıyorum .. 50 tl ye 260 km ama yolu hep uzatıyorum trafiğe çok takılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal

Önümüzdeki hafta 1 haftalığına bir tatile çıkacağız ve planımız 870 km lik bir rota. Tahminimce 1 depoyu birazca geçecek. Herhalde 250 TL falan yakar. Geçeceğini çok düşünmüyorum. Değerleri yeniden sizlerle paylaşırım burada. Kullanım detayları ve ortalama araç ağırlığıyla birlikte.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Can Göze

Hafta sonu izmir bodrum yaptim 140tl benzin ile giderken klima acik dönerken kapali bir şekilde 80km 100km hiz araliğinda 550km yaptim bence iyi:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...