İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima / Kalorifer Tek Yöne Üfleme Sorunu

Atilla Bingöl

Recommended Posts

Gökhan Gündoğdu

Bana bu kol lazım bulamıyorum

Bünyamin Bey bu kolu bulabildiniz mi acaba ? Sorunu nasıl çözdünüz ?

Merhabalar .. Bu yön veren motor bende dagılmıs durumda . bır elektrıkcıye yaptırdım fakat yarım gune kalmadan bozuldu. satılık bulabılırıyım yada cıkma?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-kalorifer-kontrol-aktuator-visteon-1s7h-19e616-aa-164702734/detay

Arkadaşlar bu sorunu mail yoluyla FORD a iletsek , besbelli üretim hatası, kalitesiz plastik bir parça yüzünden çile çekiyoruz. Mailde bu konuyu referans gösterip bir çok kullanıcının bu dertten muzdarip olduğunu bildirsek. Hepimiz aynı anda mail atarsak geri dönüş sağlanacağını düşünüyorum. Geçerli bir mail adresi bilen var mı ???

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm servisler bu sorun için 1500 tl fiyat çekiyorlar, eğer kol kırıksa parça imalatı ve motorla birlikte montajı dahil 300 TL

Bu parçanın tüm teknik resimlerini çizdirdim ve imal ettirdim şu an benim ki süper çalışıyor, ama olay evet kronik artık fenalık geldi sorunu olan arkadaşlar bana ulaşabilir 

Sorun çözüldü çizdirdiğim resim ürettiğim parça ve motorun çalışmasını videolu olarak yükleyebilirim, burada öneli olan milletin klimam çalışmıyor diye servislere koşması ve servislerinde dünyanın parasını istemesi, arkadaşlar bu kolu halla diye bir firma üretiyor visteon tükiye temsilcisi çoook araştırdım ama kol yok yok yok yok avrupada bile yok inanılır gibi değil yani çok şasırdım tuttum sinirle yaptrdım, ayıptır . ha ben yaptırım diyen varsa bir iyiylik yapıp parçanın teknik resmini siteye yüklerim  eğer talaşlı imalat parça uretıcısı tanyorsanız yapılır

bu arada motorun sıfırına ford servisi 550 tl istedi aynı motor ebayda var 35 euro :-) ama kol yok , ankarada istanbulda çıkmacılarda pert aractan sökebilirisiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Gündoğdu

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm servisler bu sorun için 1500 tl fiyat çekiyorlar, eğer kol kırıksa parça imalatı ve motorla birlikte montajı dahil 300 TL

Bu parçanın tüm teknik resimlerini çizdirdim ve imal ettirdim şu an benim ki süper çalışıyor, ama olay evet kronik artık fenalık geldi sorunu olan arkadaşlar bana ulaşabilir 

Sorun çözüldü çizdirdiğim resim ürettiğim parça ve motorun çalışmasını videolu olarak yükleyebilirim, burada öneli olan milletin klimam çalışmıyor diye servislere koşması ve servislerinde dünyanın parasını istemesi, arkadaşlar bu kolu halla diye bir firma üretiyor visteon tükiye temsilcisi çoook araştırdım ama kol yok yok yok yok avrupada bile yok inanılır gibi değil yani çok şasırdım tuttum sinirle yaptrdım, ayıptır . ha ben yaptırım diyen varsa bir iyiylik yapıp parçanın teknik resmini siteye yüklerim  eğer talaşlı imalat parça uretıcısı tanyorsanız yapılır

bu arada motorun sıfırına ford servisi 550 tl istedi aynı motor ebayda var 35 euro :-) ama kol yok , ankarada istanbulda çıkmacılarda pert aractan sökebilirisiniz.

Bünyamin bey teknik resmi paylaşırsanız sevinirim. Son çare biz de bu parçayı yaptırmak zorunda kalacağız gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Süren

Bünyamin Bey bana da bu kol ve dısaındaki beyaz cerceve lazım..Bu cercevesi bosa cıkan arkadas varsa yardımcı olabilir mi..?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şakir Koplay

Aynı sorun bende var. Klima yön değiştirmiyor. Ustaya gösterdim. Ufak motoru arızalı dedi ellerinde yokmuş sipariş ile geliyormuş. Verdikleri fiyat 400 tl. 2 cm lik bir motor nasıl bu kadar pahalı oluyor anlamadım. Henüz yaptırmadım. Tamir olursa tamir ettireceğim o parçayı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Süren

Motorun arızalı degildir büyük ihtimal kol kırılmıstır..Kolu bulmak ayrı bi sorun zaten..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
HALİM DEMİREL

Sorun tamamen cozuldu kol imalati ve sifir motor temin edilir

bünyamin kardeşim acil irtibata geçelim.. 0505 570 02 82 halim ..

bu koldan acil lazım bana

Yorum bağlantısı
Emrecan Koç

aynı şekilde , bana da lazım .. özel mesaj attım , bakarsanız ve geri dönüş yaparsanız sevinirim Bünyamin Bey ..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Bozkurt

bünyamin bey bende de aynı sorun var. ne kadara mal ettiniz. bende almayı düşünüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Bekir Bozkurt

arkadaşlar ben motoru söktüm. kolun çatlak kısmını hallettim. şimdi şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım. motoru yerine takıyorum. kolun bağlı olması gereken teli el ile örneğin ön cama ayarlıyorum. aynı zamanda klima panelinden ön cam tuşuna basıyorum. bundan sonra kolu yerine oturtmak kalıyor. fakat motordaki kolun takılacağı kısım farklı yönde oluyor. yani kol oturmuyor. buna nasıl bir çözüm buldunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Süren

arkadaşlar ben motoru söktüm. kolun çatlak kısmını hallettim. şimdi şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım. motoru yerine takıyorum. kolun bağlı olması gereken teli el ile örneğin ön cama ayarlıyorum. aynı zamanda klima panelinden ön cam tuşuna basıyorum. bundan sonra kolu yerine oturtmak kalıyor. fakat motordaki kolun takılacağı kısım farklı yönde oluyor. yani kol oturmuyor. buna nasıl bir çözüm buldunuz.

Aynı sorun bende de mevcut kol ile motor arasında uyumsuzluk var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

Motorun kolunu elinizle biraz zorlayinca istediğiniz yöne döndürebilirsiniz

Mesela havayı cama verip ön cam tuşunda basınca geriye motorun kolunu el ile çevirmek ve teli takma kalır

Banada o telin uzunluğu ve resmi lazım nerelerde bükülme oldugu falan benden önceki sahibi teli epeyce kurcalamış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

Benim aracinda kalorifer kapak motorunun kolu kirikti tamir ettim ama plastik yumsadigi icin eğim vermeye basladi ve dolayısıyla olmadı bende direk servise gittim motor kolu veya motor ayrı olarak satilmadigi icin nerede ise 2000 tl civarı bir fiyat çıktı tabi direk çıkmacilara gittim bir cogu ya kırık Yada komple satmak istediği icin 1000 tl civarı istiyorlar en bir yerde buldum motoru satmaya ikna ettim tabi iyi birde karşılık ödedim bu parça 2012 modelden sokulduğu icin 2009 dan sonraki fiestalarinki neden kırılmıyor onuda anladım üzerine plastikden bir kafes yapılmış kolun hem fazla dönmesini engelliyor hemde kırılmasını resimleri çektim en kısa zamanda yükleyeceğim inşallah herkese yardımcı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

pYrqBq.jpg

kYV3nr.jpg

Umarım herkese yardımcı olur plastik kafes yoksa uğraşmayın gidin çıkmacilara mutlaka bulursunuz ben 2 saat aradım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Arkadaşın aracında oldu aynı arıza, kara kara düşünüyor şimdi ne yapacağını. Üfleme ön mazgallara sabitlenmiş durumda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Detayli anlatim yapildi izmirde olanlara yardim edebilirim,

Saygın hocam izmirdeyse arkadasiniz aliagaya gelsin bakalim musait oldugum zamanda

Plastik kafes motorun calisma referans aralik degerlerini sabitliyor o olmadan yapildiginda her seferinde motor yon degisecektir cama bastiginizda ayaga ayaga bastiginizda cama gibi olacaktir, beyaz parca olmadan asla olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Bozkurt

arkadaşlar telin uzunluğu kaç cm. acaba bilgi verebilen olurmu.. bende bi yerde yaptırmaya çalıştım ama. sanırım telin boyunda oynama yaptılar.. orjinal uzunluğu bilirsek sanırım sorunu çözeceğim..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Detayli anlatim yapildi izmirde olanlara yardim edebilirim,

Saygın hocam izmirdeyse arkadasiniz aliagaya gelsin bakalim musait oldugum zamanda

Plastik kafes motorun calisma referans aralik degerlerini sabitliyor o olmadan yapildiginda her seferinde motor yon degisecektir cama bastiginizda ayaga ayaga bastiginizda cama gibi olacaktir, beyaz parca olmadan asla olmaz

Bünyamin Bey, söyleyeyim kendisine mutlu olur.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Arakadaşlar benimkinde yön değiştirmede problem yok ama benimkinde de orta konsoldaki sağdan sıcak hava normal geliyor ama sol şoför tarafından soğuk ılık arası bir hava geliyor. Problem nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Arakadaşlar benimkinde yön değiştirmede problem yok ama benimkinde de orta konsoldaki sağdan sıcak hava normal geliyor ama sol şoför tarafından soğuk ılık arası bir hava geliyor. Problem nedir acaba?

Arkadaşlar şimdi durumu tam tespit ettim. Aracın devri 2000 i geçince canavar gibi ısınıyor her yerden eşit sıcak geliyor. Ama rolantide çalışınca soğumaya başlıyor. Dağıtıcılarda sorun yok anladığım kadarıyla. Termostattan mı diye düşündüm ama araba ısınınca hiç 90ın altına düşmüyor çakılı kalıyor bu herhalde termostatta sorun olmadığını gösteriyor.Çok az su eksilmiş acaba bir yerden suyla birlikte hava kaçıyorda ondan mı rolantide ısıtmıyor. Bilgilendirirseniz çok sevineceğim.İçim rahatlayacak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar şimdi durumu tam tespit ettim. Aracın devri 2000 i geçince canavar gibi ısınıyor her yerden eşit sıcak geliyor. Ama rolantide çalışınca soğumaya başlıyor. Dağıtıcılarda sorun yok anladığım kadarıyla. Termostattan mı diye düşündüm ama araba ısınınca hiç 90ın altına düşmüyor çakılı kalıyor bu herhalde termostatta sorun olmadığını gösteriyor.Çok az su eksilmiş acaba bir yerden suyla birlikte hava kaçıyorda ondan mı rolantide ısıtmıyor. Bilgilendirirseniz çok sevineceğim.İçim rahatlayacak.

Devirdaim ve termostat kontrol edilecek. Kadrandaki hararete aldanmayın. O belli dereceler arası hep 90'da gösterir.

Hararetinizi gauge menü ile takip edin derim soğuma aşamasında.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Devirdaim ve termostat kontrol edilecek. Kadrandaki hararete aldanmayın. O belli dereceler arası hep 90'da gösterir.

Hararetinizi gauge menü ile takip edin derim soğuma aşamasında.

uzun yolda sık bakarım hararete boşa attığımda bile şimdiye kadar 90 dan aşağıya indiğini görmedim ama yine de baktırırım. bunların kontrolü nasıl oluyor acaba? bir de gauge menü nedir yol bilgisayarında mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...