İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima / Kalorifer Tek Yöne Üfleme Sorunu

Atilla Bingöl

Recommended Posts

Sani Gerşon
Metin Emer

arkadaşlar telin uzunluğu kaç cm. acaba bilgi verebilen olurmu.. bende bi yerde yaptırmaya çalıştım ama. sanırım telin boyunda oynama yaptılar.. orjinal uzunluğu bilirsek sanırım sorunu çözeceğim..

qmMbqq.jpg

Buyrun umarım yardımcı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Bozkurt

Buyrun umarım yardımcı olur

çok yardımcı oldu hemde... teşekkür ederim.. ilginiz ve alakanız için..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

Bende bu formun sayesinde bu sorunu çözdüm elimden geldikçe yardımcı olabildimse ne mutlu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necati Şahin

arkadaşlar ben yeni yöntem denedim.Öncelikle fanı açın.İlk baş yüze vermeye tıklayın.Sonra ayağa da tıklayıp 2 sn bekledikten sonra ayak düğmesini kapatın.Yaklaşık olarak yarı yarıya veriyor hem ayağa hem yüze . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Tunçhan Elgün

aynı sorun bendede var. Ayaklara üflemiyor, birde camı kapayınca iyice soğuk vuruyor ayaklara.

İstanbulda yapabilen tamirci varmı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
HALİM DEMİREL

olmuyooooo,, naparsan yap olmuyooo, kafayı yicam yaaa,,,, yardım lütfen...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
HALİM DEMİREL

Olmayan ne Halim abi.

Kirildimi seninki de

aynen galip klima yönlendirme iptal durumda,, yazda geliyo üstelik,, hay bu fiestayı aldığım güne ..........

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrecan Koç

bu parçayı hangi çıkmacılarda bulabiliriz ? sadece yüze vermeye başladı .. 1-2 kez kelepçe taktırdım ancak bana mısın demiyor komple gitti artık çıkmacıdan parça bulmak gerekiyor , ama hangisinden ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Barış KARASU

Arkadaşlar merhaba :) bende 2014 Fiesta titanyum modeli var. Kaloriferden gelen tak tuk sesleri nedeniyle yönlendirme motoru garanti kapsamında Değişti (tüm ön konsol sökülerek ) fakat şimdi klimadan 3 yöne yönlendirme yaptığımda birinden hava gelmiyor sizlerde de bu durum böyle mi yoksa servis yolları tekrar bana gözüktü mü ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlyas Ersoz

Merhabalar, ayni sorun bende de oldu. Once o kolu yapistirdim ve sabitledim. Belli bir sure sonra tekrar ve tekrar kirdi. En sonunda kalin telleri kizdirdim uc noktalarin arasina sabitledim. Yani bi anlamda demirden bir kol uretmis oldum. Ancak sanirim motorda problem var. gayet guzel bir sekilde ayarliyorum, cama ayaklara veya goguse hava ufuruyor ancak araci stop ettikten 5 dk falan sonra motorun kolu sanirim devre disi birakmak icin tam tur yapiyor ve tekrar calistirdigimda karistiriyor. Benim sorum su: acaba bir kere yerlerini ayarladiktan sonra, motor kendini kapatirken kolu dondurmemesini saglayabilir miyim? Ya da sizce motor bozulmus mu? Eger bozulmus ise yenisini nerden temin edebilrim? Tesekkur ederim simdiden cevaplariniz icin

Yorum bağlantısı
Metin Emer

bu parçayı hangi çıkmacılarda bulabiliriz ? sadece yüze vermeye başladı .. 1-2 kez kelepçe taktırdım ancak bana mısın demiyor komple gitti artık çıkmacıdan parça bulmak gerekiyor , ama hangisinden ?

Ford parçası satan cikmacilardan rahatlıkla bulursunuz

Merhabalar, ayni sorun bende de oldu. Once o kolu yapistirdim ve sabitledim. Belli bir sure sonra tekrar ve tekrar kirdi. En sonunda kalin telleri kizdirdim uc noktalarin arasina sabitledim. Yani bi anlamda demirden bir kol uretmis oldum. Ancak sanirim motorda problem var. gayet guzel bir sekilde ayarliyorum, cama ayaklara veya goguse hava ufuruyor ancak araci stop ettikten 5 dk falan sonra motorun kolu sanirim devre disi birakmak icin tam tur yapiyor ve tekrar calistirdigimda karistiriyor. Benim sorum su: acaba bir kere yerlerini ayarladiktan sonra, motor kendini kapatirken kolu dondurmemesini saglayabilir miyim? Ya da sizce motor bozulmus mu? Eger bozulmus ise yenisini nerden temin edebilrim? Tesekkur ederim simdiden cevaplariniz icin

Daha önce Yazmış Olduğum Yazıyı okursanız cevap var orada Üzerindeki beyaz parçayı takmadan olmaz o tur atmasını engelliyor onuda cikmacilardan bulursunuz kol ile birlikte değiştirin

Yorum bağlantısı
İlyas Ersoz

Son olarak sert plastikten uretilen su borularindan bas kismindan bi parca kestim aynen kolun girecegi sekilde (yildiz seklinde bas tarafi) ve motora icten vidaladim. Artik normalden de saglam oldu. Su an gayet iyi calisiyor. Yalniz arac stop ettikten 5-10 dk sonra motor kendini kapatip kolu ceviriyordu. Sonrasinda haliyle mesela cama yonlenmis bir sekilde acik kalan klimayi tekrar altif ettiginde farkli bi yerde oluyo ve yonleri karistiriyordu. Son olarak buldugum cozum soyle. Klima goguse yonelmis acik konumda araci stop ettigimde hicbir problem olmuyor. Kolum kirilmasinin sebebi de yine ayni sekilde yonleri karistirmasi motorun. O yuzden henuz kirilmamislara tavsiyemdir

Yorum bağlantısı
Metin Emer
(düzenlendi)

Yön Değiştirme motorunun Üzerindeki bahsettigim beyaz Parça motorun fazladan tur atmasını engelliyor aracı stop ettikten sonra motor %80 lik bir tur atıyor yani Ford orada bir hata yapmiş veya yanlış hesap herneyse sonraki modellerde bu beyaz parçayı ekleyip attığı %80 lik turu klimanın konumuna göre %10 ile %50 ye düşürmüş olmuşlar yani o beyaz Parça motoru zorla durduruyor ve üsttende tutarak kolun kırılmasını engelliyor sorunsuz orjinal birsey istiyorsanız kolu ve beyaz parçayı cikmacidan Alıp takacaksınız başka çare yok

tarihinde Metin Emer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emrecan Koç
(düzenlendi)

artık motor tamamen bozuldu . sadece yüz kısmına üfleme yapıyor . hiçbir şekilde çözüm üretemiyorum . bu parçayı bostancı sanayide çıkmacılarda aradım bulamadım . nereden temin edebileceğimi bilen biri benimle iletişime geçerse sevinirim . acil olarak bu sorunu çözmem gerekiyor .

ve aradığım parçanın tam adı nedir ? ne diye sormam lazım çıkmacılarda ?

tarihinde Emrecan Koç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı ÜNAL
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar malesef bende aynı sorunu yaşıyorum.Direksiyon altındaki kapağı söktüm ama motoru sökme işlemini yapamadım.Resimdekinden karışık olduğu için gözüm kesmedi.Acaba bu sorunu ANKARA'da bi ustaya(elektrikçi vs.) gidip çözdüren var mı? Varsa bana adres telefon ve maliyeti söyleyebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

tarihinde Çağrı ÜNAL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı ÜNAL

Yaptıran yok sanırım :) Şaşmazda bi elektrikçi ustaya o plastik parçanın tamirini yaptırdım arkadaşlar ben.Önce kırılan(tabiri caizse yırtılan) kısmı demir bi çubuğu ısıtıp o bölgeye sürerek onardı sonrada delikli demir plaka ısıtıp kırılan parçanın yani dişliye oturan kafa kısmının sağına ve soluna gömdü. Sıfırından sağlam oldu. 50 TL gibi bir rakama yaptı ama değdi. Yıldız oto sanayiyi bilen bilir. Altını üstüne getirdim. 4-5 yerde var onlarda 200-300-900-1000-1300 TL gibi rakamları istediler. Ne tuttururlarsa yani. Hepside komple satıyor motoruyla birlikte.Yani sadece kırılan plastiği satmıyorlar. Bu işlemi eliniz yatkınsa o parçayı söküp kendinizde yapabilirsiniz. Ben sökmeyi denedim ama dediğim gibi beceremedim ondan dolayıda ustaya hallettirdim. Herkese iyi günler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sena Gürsoy

Merhaba,

Bu işlemler için mutlaka ön göğüsün sökülmesi gerekiyor galiba, değil mi?

Aynı sorun benim 2010 1.6 TDCİ arabamda 1 senedir var.

1 senedir direksiyonun altından elle yönlendirme yapıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Merhaba,

İzmir de sabri usta var Ford Ustaeller. Bir görüşün yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sena Gürsoy

İzmir de sabri usta var Ford Ustaeller. Bir görüşün yardımcı olacaktır.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Süren

Merhaba,

Sakın göğüslüğü söktürmeyin işin ehli birisi rahatlıklA yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
HALİM DEMİREL

Son olarak sert plastikten uretilen su borularindan bas kismindan bi parca kestim aynen kolun girecegi sekilde (yildiz seklinde bas tarafi) ve motora icten vidaladim. Artik normalden de saglam oldu. Su an gayet iyi calisiyor. Yalniz arac stop ettikten 5-10 dk sonra motor kendini kapatip kolu ceviriyordu. Sonrasinda haliyle mesela cama yonlenmis bir sekilde acik kalan klimayi tekrar altif ettiginde farkli bi yerde oluyo ve yonleri karistiriyordu. Son olarak buldugum cozum soyle. Klima goguse yonelmis acik konumda araci stop ettigimde hicbir problem olmuyor. Kolum kirilmasinin sebebi de yine ayni sekilde yonleri karistirmasi motorun. O yuzden henuz kirilmamislara tavsiyemdir

resim verirmisinnnnnn

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre yağmur

Arkadaslar iyi günler, ön cam a hava üfleyen kanala kalem düştü. Bir sıkıntı olurmu acaba

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Sarrafgil

Benimkisi de sadece yüze üflüyor. Demek ki kronik bir problemmiş :)

Bu hafta sonu söküp, bende onarmaya çalışacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...