İçeriğe Yönlendir

Orjinal Jant Vs Replika Jant

Oğuzhan Deniz

Recommended Posts

Oğuzhan Deniz

Orjinal jant ile replika denilen çakma Çin malı jantların karşılaştırma videosu... Hepsi böyle mi bu jantların?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

replika demek, görünüm benzeri demek o kadar, dayanımı konusunda risk vardır, 5 yıllık orjinal ile 1 yıllık replikayı aynı anda balansa yolladık, sonuç iç açıcı değildi, orjinalde kusur yoktu, diğeri iyi halde değildi

Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

tamam orjinal illaki daha kalitelidir. Fakat her iki jantın bağlandığı platform aynı değil dikkat edin orjinal jantın bağlı olduğu düzenek daha fazla esniyor haliyle darbeyi emiyor. Açıkcası bana biraz şaibeli gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

esneme, janttan kaynaklanıyor, kırılan malzeme gevrektir esnemez çattt idye kırılır, jantlar sünek olmalıdır ki esnesin ama kırılmasın, asma köprülerin titreşmesi gibi, titremez ise yıkılır/kırılır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Replika jantin ne hale geldiğini scirocco r jantinda gördüm bildiğiniz paramparça olmustu ufak bir kazada.. Anil kavraalda bir resim var konuyu görürse eklesin şok olun

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bu yüzden çizik bozuk ama orjinal jant alıp boyayıp taktım, aynı paralara kımıl kımıl ST jantları da vardı. :yes:

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Zaten bu şekil bir darbede jant sağlam kalsa ne olur ki,böyle bir darbede şase yamulur bırakın jantı.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Erel in önünde duruyor hala ... replica golf r jantı ...

photoeki02182442.jpg

photoeki02182435.jpg

photoeki02182453.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Erel in önünde duruyor hala ... replica golf r jantı ...

bunu bilgi kutusuna yerelştirip , sabitlesek mi :s kaza ondan bundan neyden olmuşsa olmuş da, bu hale gelmiş bir jant ilk defa görüyorum, kağıt helva gibi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nasıl bir kaza bu, sanki kaldırımın üstüne çıkmış gibi...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kaza olmamış olsa da bir zaman sonra dağılacakmış zaten.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ümit Mavigöz

merhaba forumdaşlar;

Bugün lastikçide gördüğüm bi jantın fotosunu sizler için çektim ve paylaşıyorum replika jantların ne kadar tehlikeli ve dayanıksız olduğunu görüyoruz...

yK9kB9x.jpg

KRtrqwd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Replica AC schnitzer jantı. Ya e36 ya yada doğan şahine takılmıştır.

kuşa takmışlar abdulsamet kaza yapmış jant bu hale gelmiş..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kuşa takmışlar abdulsamet kaza yapmış jant bu hale gelmiş..

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisiyim ve metallerin tüm dayanım, esneme vs gibi özellikleri üzerinde eğitim görüyoruz. Ve bunlari ogrendikce anladım ki hiç bir fabrika takımı 600 lira eden düzgün bir alaşım jant uretemez kolay kolay. O kadar önemli aletler var ki bunları edinseler o paraya satamazlar. Büyük konuşmamak lazım ama teneke jant kullanırım replika takmam. Hayat o kadar ucuz değil. Onların üzerinde gidiyoruz çoğu zaman 140-160 belki daha fazla hizlara çıktığımız oluyor.

Buyrun bu da gecenlerde yapılan rally34 den Umit Erdim in kullandığı evonun jantlari ne hale gelmiş. Çok şaşırdık nasil bu hale geldi replika mi kullanmislar diye.

Fotoğrafi arkadaşım çekti gozetmenlik sırasında

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Barslan

Bu paylaşımı gördükten sonra replika dan vazgectim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
  • 8 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...