İçeriğe Yönlendir

Orjinal Jant Vs Replika Jant

Oğuzhan Deniz

Recommended Posts

Mustafa Serhat

Çin malı jant takınca araba bildiğin çin malı oluyor güvenlik olarak. Şahsen arabayı Ferrari yapsa da asla takmam.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Video kısa ancak sonuç gayet açık ve net. 

Doğuş,konu uygun başlık ile birleştirildi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Merhabalar;

Bundan 1 ay önce babama 2010 model E60 kasa BMW 520d almıştık. Kardeşim aracın orjinal jantlarının  çok eski olduğunu ve değiştirmek istediğini her daim söylüyor. Orjinal jant fiyatları 6000 tl-10000 tl arasında değişiyor. Ben kesinlikle replika jant taraftarı değilim ancak kardeşimi bu konuda ikna edemiyorum. 1000-1800 TL aralığında replika jantlar buluyor. 

Diyelim ki kardeşimi ikna edemedim;

1-Bu replika jantlar gerçekten sürüş güvenliğini tehlikeye atar mı? (18 inch olacağını söylüyor)

2- BMW orjinal jantı kadar güvenilir başka markalar var mıdır?

Saygılarımla

Ahmet Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Merhabalar;

Bundan 1 ay önce babama 2010 model E60 kasa BMW 520d almıştık. Kardeşim aracın orjinal jantlarının  çok eski olduğunu ve değiştirmek istediğini her daim söylüyor. Orjinal jant fiyatları 6000 tl-10000 tl arasında değişiyor. Ben kesinlikle replika jant taraftarı değilim ancak kardeşimi bu konuda ikna edemiyorum. 1000-1800 TL aralığında replika jantlar buluyor. 

Diyelim ki kardeşimi ikna edemedim;

1-Bu replika jantlar gerçekten sürüş güvenliğini tehlikeye atar mı? (18 inch olacağını söylüyor)

2- BMW orjinal jantı kadar güvenilir başka markalar var mıdır?

Saygılarımla

Çıkma BMW jantı bakabilirsiniz öncelikle, tabi 18 bulunur mu bilemiyorum.

Onun haricinde bilindik markaların jantlarını alabilirsiniz.

Örneğin CMS yanlış hatırlamıyorsam Honda'nın orjinal jantlarını üretiyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Merhaba Furkan Bey;,

Evet CMS'nin BMW ve Mercedes'e bile OEM jant ürettiğini okudum. Benim gönlüm CMS'den yana ama ufaklık modelleri hiç beğenmiyor.

Herhalde gençken estetik kaygılar güvenliğin önüne geçiyor. Bari şöyle BMW modellerini üreten güvenli bir marka bulayım dedim ama BMW haklarını öyle bir korumuş ki Jant göbeği bile orjinali haricinde satılmıyor.

O zaman en iyisi çıkma almak.

Ben 2012 SLK nın orjinal jantlarını (17") almıştım ve çok uyguna almıştım üzerinde sürtme izi vardı ama boyatma ihtiyacı bile duymadım.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272045-mercedes-c320ye-yapt%C4%B1klar%C4%B1m-bak%C4%B1monar%C4%B1mmodifiye/page-2#entry2071605

Yorum bağlantısı
Yiğit Kara

Profilimdeki 04 Mondeo Trend için jant bakıyorum. Replikalar bile oldukça pahalı. Eski konularıma denk gelenler olmuştur, daha arabaya ruhsatı çıkartmadan kaza geçirdik, maliyeti zaten epey arttı, bir yandan da daha masraf etmek istemiyorum bir yandan da mevcut jantlar araca hiç yakışmıyor, gözüme batıyor.

Olur da gaza gelip alırsam replika jant tercih etmeli miyim? (güvenlik açısından)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Profilimdeki 04 Mondeo Trend için jant bakıyorum. Replikalar bile oldukça pahalı. Eski konularıma denk gelenler olmuştur, daha arabaya ruhsatı çıkartmadan kaza geçirdik, maliyeti zaten epey arttı, bir yandan da daha masraf etmek istemiyorum bir yandan da mevcut jantlar araca hiç yakışmıyor, gözüme batıyor.

Olur da gaza gelip alırsam replika jant tercih etmeli miyim? (güvenlik açısından)

Konunuz birleştirilmiştir Yiğit bey. Konu içinde görselli videolu anlatımları bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Replika jant kullanan yok mu? tabiki var. Hepsi kırılıp kaza mı yapıyor? hayır. 

Ama mesela ben bu riski göze alır mıyım? hayır. Siz alır mısınız? Sizin tercihiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yiğit Kara

Konunuz birleştirilmiştir Yiğit bey. Konu içinde görselli videolu anlatımları bulabilirsiniz.

Teşekkürler. İlgili testleri izledikten sonra fikrim değişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Can Ebren

Dün okuduğum bir haberden sonra bir iki araştırma yaptım acaba canımız bu kadar ucuz mu diye düşündüm ve en basit bir örnek paylaşmak istedim sizlerle;

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün okuduğum bir haberden sonra bir iki araştırma yaptım acaba canımız bu kadar ucuz mu diye düşündüm ve en basit bir örnek paylaşmak istedim sizlerle;

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...