İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - LPG

Cemal Koçyiğit

Recommended Posts

Oğuzhan Altuner
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Lpg ne marka. Genelde focuslar bilindik marka lpg ile ve iyi ayarla, ariza lambasi yakmazlar. Ancak lpg den kaynakli ariza lambasi yanmasi, gozardi edilebilecek birseydir. Genel olarak bir zarari yoktur fakat lpg harici bir ariza oldugunda,lamba zaten surekli yandigindan bunu anlaminizi engeller. Oksijen sensorunun degismesi gerektigini sanmiyorum. Sizin ihtiyaciniz dogru ayarlari yapabilecek bir lpg ustasi.

atiker markası model olarak tam bilmiyorum ne oldugunu 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
45 dakika önce, Oğuzhan Altuner yazdı:

atiker markası model olarak tam bilmiyorum ne oldugunu 

Atiker ise iyi, yaygın servis bulursunuz.Bulunduğunuz bölgede iyi bilinen bir bayiye gidip sorununuzu anlatın bence kökten hallederler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karaaslan

310 km menzil 2.90 lpg litre fiyatı 102 liralık gaz aldım. Tamamı şehir içi kullanım. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Osman Özdemir2

lpgli 2011 otomatik focusum var bujileri değiştirmek istiyorum. Piyasada lpg li araçlar için özel bıjiler varmış sizin tavsiyeniz nedir? yakıt sarfiyatım arttığı için burauya yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Anıl Mert
lpgli 2011 otomatik focusum var bujileri değiştirmek istiyorum. Piyasada lpg li araçlar için özel bıjiler varmış sizin tavsiyeniz nedir? yakıt sarfiyatım arttığı için burauya yazıyorum.

Orjinalden şaşmayin. Tamamen psikolojik
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Güncel şehir içi tüketim ve genel ortalamalar. 2011 focus HB Collection otomatik.

aa033534080138c35705a2f3b41fbafb.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)
12 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Güncel şehir içi tüketim ve genel ortalamalar. 2011 focus HB Collection otomatik.

Değerleri hatalı girmişsiniz sanırım, Son tüketim 0.79 LT görünüyor ortalamada 0.57 LT görünüyor :) 

Düzeltiyorum benzin lpg ayrı ayrı imiş :D  bizde dizel olunca tek yere bakıyoruz.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Değerleri hatalı girmişsiniz sanırım, Son tüketim 0.79 LT görünüyor ortalamada 0.57 LT görünüyor [emoji4] 

Düzeltiyorum benzin lpg ayrı ayrı imiş [emoji3]  bizde dizel olunca tek yere bakıyoruz.

Evet o yukarıdaki sadece benzin tüketimi [emoji5]
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Ozsoy
On ‎05‎.‎07‎.‎2017 at 22:54, Murat Gedik yazdı:

aa033534080138c35705a2f3b41fbafb.jpg

26 - 27 krş görünüyor yanlış hesaplamıyorum değil mi?

Bende de 2010 comford otomatik focus hb var. LPG taktırmak istiyorum. Siz hangi marka LPG taktırdınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Doğru hesaplıyorsunuz. Benim aracımda Brc my07 kit var. Önceki sahibi taktırmış. 7 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı yapamadım. Arıza ışığı filan yanmadı.

Yorum bağlantısı
Hakan Ozsoy
On ‎17‎.‎07‎.‎2017 at 09:29, Murat Gedik yazdı:

Doğru hesaplıyorsunuz. Benim aracımda Brc my07 kit var. Önceki sahibi taktırmış. 7 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı yapamadım. Arıza ışığı filan yanmadı.

Bende Brc veya Landirenzo arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz. Bilginiz var mı

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

İkisini karşılaştırabilecek kadar bilgim yok ama bilen arkadaşlar mutlaka vardır.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Bayram Çoğu

merhabalar.  2011 model ford focus (eski kasa hb) aracım var. atiker marka lpg takılı. sürekli oksijen sensörü arızası veriyor ve arıza lambası yanıyor. geçen yıl atikere yazdım. onlar çözüm olarak özel servislerini gönderdiler. sesörü değiştir dediler değiştirdim. lpg kalibrasyon yaptılar ve bir süre lamba yanmadı. yaklaşık 4 ay falan. sonra yine aynı arıza koduyla arıza lambası yandı. aldatma sensörü çözer dediler ve kısa bir boru taktılar yine lamba yandı üstelik aynı kodla. şimdi ise bir beyinciyi adres gösterdiler. adam kodu silerim yeni yazılım yüklerim ama bu arıza yüzünden aracının zarar görmeyeceğini garanti edemem diyor. ne yapmalıyım bilemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 saat önce, BayramCogu yazdı:

merhabalar.  2011 model ford focus (eski kasa hb) aracım var. atiker marka lpg takılı. sürekli oksijen sensörü arızası veriyor ve arıza lambası yanıyor. geçen yıl atikere yazdım. onlar çözüm olarak özel servislerini gönderdiler. sesörü değiştir dediler değiştirdim. lpg kalibrasyon yaptılar ve bir süre lamba yanmadı. yaklaşık 4 ay falan. sonra yine aynı arıza koduyla arıza lambası yandı. aldatma sensörü çözer dediler ve kısa bir boru taktılar yine lamba yandı üstelik aynı kodla. şimdi ise bir beyinciyi adres gösterdiler. adam kodu silerim yeni yazılım yüklerim ama bu arıza yüzünden aracının zarar görmeyeceğini garanti edemem diyor. ne yapmalıyım bilemedim.

Başka bir focusta bu sorun ortaya çıkmıyorsa, Sizin aracınızı da düzeltebilmeliler. 

Lpg kitini yeni mi siz mi taktırdınız.

Belki de bağlantılarda bir hata var,  Kod tam olarak ne ?

Yorum bağlantısı
Bayram Çoğu
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Başka bir focusta bu sorun ortaya çıkmıyorsa, Sizin aracınızı da düzeltebilmeliler. 

Lpg kitini yeni mi siz mi taktırdınız.

Belki de bağlantılarda bir hata var,  Kod tam olarak ne ?

atikerin teknik servisi eski model beyin takılmış dedi bir ara belki yeni model obd sistem takılırsa düzelir demişti. bir ustaya yönlendirdi. obd sistemini tam taktırmak üzereydimç adam bir de ben kalibrasyon yapayım dedi ve yaptı. sonrasında 4 ay rahat ettim. ama yine bozuldu. doğal olarak aynı ustaya gittim. bu defa da ilgilenmedi. beyini değiştirsem çözer mi acaba. kusura bakmayın üstüne üstüne soruyorum. 2 senedir ömrümü yedi bu araba. motor kendini bir süre sonra korumaya alıyor. almasa da çok üstüne düşmeyeceğim. alıştım o lanet lambaya laf aramızda :))

Yorum bağlantısı
Bayram Çoğu
35 dakika önce, BayramCogu yazdı:

atikerin teknik servisi eski model beyin takılmış dedi bir ara belki yeni model obd sistem takılırsa düzelir demişti. bir ustaya yönlendirdi. obd sistemini tam taktırmak üzereydimç adam bir de ben kalibrasyon yapayım dedi ve yaptı. sonrasında 4 ay rahat ettim. ama yine bozuldu. doğal olarak aynı ustaya gittim. bu defa da ilgilenmedi. beyini değiştirsem çözer mi acaba. kusura bakmayın üstüne üstüne soruyorum. 2 senedir ömrümü yedi bu araba. motor kendini bir süre sonra korumaya alıyor. almasa da çok üstüne düşmeyeceğim. alıştım o lanet lambaya laf aramızda :))

evet arkadaşlar. işin şakası bir yana. benzer sorunla karşılaşan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. lpg beynini değiştirmek çözüm olabilir mi mesela.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Sehirici yol bilgisayar degeri 100km 12.3lt arabanin otomatik olmasi bir etken ancak genede ucuk bir deger.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Gamze Kurum

Merhaba, aracım km'de 40 küsür kuruş yakıyor. Fazla geldi bana.Sebebi ne olabilir? Aracım otomatik. 

Yorum bağlantısı
Emre Özdemır
On 03.03.2018 at 12:22, Gamze Kurum yazdı:

Merhaba, aracım km'de 40 küsür kuruş yakıyor. Fazla geldi bana.Sebebi ne olabilir? Aracım otomatik. 

Aracın otomatik oluşundan bir de tüp filtresi fark ettiriyor deneyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Gamze Kurum
On 04.03.2018 at 16:16, Emre Özdemır yazdı:

Aracın otomatik oluşundan bir de tüp filtresi fark ettiriyor deneyebilirsiniz

Atikere gaz ayarı yaptırmaya gidecektim zaten, gitmişken filtreyi de değiştireceğim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Özdemır
4 saat önce, Gamze Kurum yazdı:

Atikere gaz ayarı yaptırmaya gidecektim zaten, gitmişken filtreyi de değiştireceğim. Teşekkürler.

Rica ederim

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

2011 focus HB otomatik brc lpg kiti ile güncel tüketim. 6f456abe036f0677f2ec459a7d849680.jpg

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
2011 focus HB otomatik brc lpg kiti ile güncel tüketim. 6f456abe036f0677f2ec459a7d849680.jpg

Kullandiginiz programin adi nedir?
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Kullandiginiz programin adi nedir?
Fuelio
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...