İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - LPG

Cemal Koçyiğit

Recommended Posts

Fatih Hatipoğlu

2006 1.6 Trent. Kilometrede ortalama 0.84 litre lpg yakıyor

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
2006 1.6 Trent. Kilometrede ortalama 0.84 litre lpg yakıyor

Bir yanlışlık olmasın. 0,84x2,29=1,9236 TL yapar. Bu bir kilometre için imkansız bir rakam. Sanırım yazarken 10 km de 0,84Lt.LPG demek istediniz.:)

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
Focus 1.6 otomatik var bende. Şehir dışında gayet ekonomik sayılır. Afyondan, Muğlaya 6.1 lt/100 km ortalama ile geldim. Belirli durumlarda otomatikten manuele almam işe yarıyor sanırım yada psikolojikte olabilir :good1: Özellikle rampa aşağı iniyorsanız ve hızınız >=60 km/h ise 3. vitese düşerseniz ve gazdanda ayağınızı çektiğinizde anlık yakıt tüketimi 0'a düşüyor yol bilgisayarında. Böylece hem kontrollü bir şekilde aşırı hızlanmadan hemde tüketmeden gidiyorsunuz. Hızınız >= 80 km/h ise 4. vitestede 0 litreye düşüyor tabi bu gaza basmama durumunda. Bu alt sınırlar içinde geçerli yani belirttiğim sınırlar 80, 60, 40 şeklinde gidiyor her aralıkta kullanacağınız vites 4, 3, 2 şeklinde olursa yakıt tüketimi 0 oluyor. Bu kurala uyunca 6.1 lt ortalama ile geldim yolu. Belki dikkat etmesem biraz daha fazla olabilirdi bilemiyorum. Yolculuk sonunda, daha en başta sıfırladığım ortalama hız sayacı 89 km/h idi. Yani öyle çok yavaşta gitmedim ortalamanın 89 olması üst hızlarada çıktığımı gösteriyor zaten katettiğim 360 küsur km içerisinde.

Fakat araç şehir içinde benim kullandığım güzergah yani iş-ev arası 3-4 km olduğundan ve rampa in çık şeklinde olduğundan 11,5 lt/100km ortalama ile kullanıyorum. Ortalama hız ise 26-27 km/h. Yolun yarısını biraz geçtiğimde anca ısınmış oluyor. Bu yüzden en kısa zamanda LPG'ye geçeceğim. Yolum biraz daha uzun ve düz olsa eminim çokda tüketmez bu araç.

lpg ye geç arkadaşım.

şehir içinde kullanıyorum yol bilgisayarında ortalama hız 40km/h , ortalama yakıt tüketimi 9 litre / 100 km. lpg tüketimi 10 lt ( bilecikte 2.25 lpg)

100 km.de ortalama 15 TL. tasarruf yapmış olursunuz. yılda 15000 yaptığınızı yazmışsınız. yılda 2250 tl eder. 900 tl lik bir lpg sistemi tercih etmiş olsaydınız şimdiye kadar amorti etmiştiniz...

iyi günlerde kullanın kazasız günler dilerim...

Yorum bağlantısı
Yusuf Karada

ali abi bende otomatik var 2006 ghia 1.6 tüp var BRC sıralı

yol bilgisyarı 12.0 gösteriyo buda tüpte 14 lt eder çok mu ben mi çok sıkıştırıyom aracı

YOKSA benim bilmediğim bişi mi var?

OPET den Litresi 2.13 lt (05 nisan 2011 ) itibarıyle

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
lpg ye geç arkadaşım.

şehir içinde kullanıyorum yol bilgisayarında ortalama hız 40km/h , ortalama yakıt tüketimi 9 litre / 100 km. lpg tüketimi 10 lt ( bilecikte 2.25 lpg)

100 km.de ortalama 15 TL. tasarruf yapmış olursunuz. yılda 15000 yaptığınızı yazmışsınız. yılda 2250 tl eder. 900 tl lik bir lpg sistemi tercih etmiş olsaydınız şimdiye kadar amorti etmiştiniz...

iyi günlerde kullanın kazasız günler dilerim...

O hesap yanlış. Bir depoyla lpg ile kaç km, benzinle kaç km gidiyorsunuz onu hesapladıktan sonra kmleri eşitleyip farkı çarpın. Tabi birde arabayı çalıştırdığınızda kullandığınız benzini ve periyodik bakımlara , kalibrasyonlara ödediğiniz tutarları ve iş gücünü de ekleyin.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
O hesap yanlış. Bir depoyla lpg ile kaç km, benzinle kaç km gidiyorsunuz onu hesapladıktan sonra kmleri eşitleyip farkı çarpın. Tabi birde arabayı çalıştırdığınızda kullandığınız benzini ve periyodik bakımlara , kalibrasyonlara ödediğiniz tutarları ve iş gücünü de ekleyin.

Armağan Bey. arkadaş bir depoda yapılan tasarrufu hesaplamamış ki 100 km de yapılan tasarrufu hesaplamış. Elbette araba gaza geçerken kullanılan benzini de hesaplak gerek. Ama emin olun o da düşünüldüğü kadar çok değil.. Eğer bir de kaliteli bir kit almışsanız bakım aralıkları da oldukça uzun ve sürekli kalibrasyon istemiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
ali abi bende otomatik var 2006 ghia 1.6 tüp var BRC sıralı

yol bilgisyarı 12.0 gösteriyo buda tüpte 14 lt eder çok mu ben mi çok sıkıştırıyom aracı

YOKSA benim bilmediğim bişi mi var?

OPET den Litresi 2.13 lt (05 nisan 2011 ) itibarıyle

ben bilecikteyim. ev ile iş arasında bu değerleri yapıyorum yolum 20 + 20 geliş ve gidiş olarak. kullandığım yolda hiç trafik işareti yok. dur kalk yapmıyorum. lakin yolum çok virajlı olduğu için ortalama hız 40-45 km arasında değişiyor.

yakıt sarfiyatın, yaptığın ortalama hızla alakalı... şehirler arası değişiyordur öyle mi?

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Armağan bey,

şehir içinde 75 tl lik lpg ile 350 km. gidiyorum. siz şehiriçinde 200 tl lik benzinle 950 km yapıyor iseniz haklısınız.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Armağan bey,

şehir içinde 75 tl lik lpg ile 350 km. gidiyorum. siz şehiriçinde 200 tl lik benzinle 950 km yapıyor iseniz haklısınız.

Bir depo benzinle a km gidersiniz, bir depo lpg ile b kadar.

a km gitmek için x liralık lpg alırsınız. Hesabı burdan yapın. Size asıl karı gösterecektir. Bunun üzerine de lpg ile birlikte kullandığınız benzini, arabanın yıpranmasını ve işcilik masraflarını da ekleyin. Eğer yine de 15.000 km de kendini kurtarıyorsa süpermiş.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

arabayı ilk aldığımda depoyu doldurdum. 205 tl lik benzin aldım o benzinle 250 yol yaptıktan sonra lpg taktırdım.

lpg ye geçtiktek sonra çeyrek deponun altına düşmemek için 25 + 35 tl lik benzin daha aldım.

benzin haricindede 730 tl lik lpg almışım toplam 995 tl lpg+benzinle 3500 km yol yapmışım ve çeyrek depo dolu benzinim var ortalamam bugünki değerlere göre 0.28 tl/1 km dir. ve zamanla dahada düşecektir.

sadece benzinle gitseydim. ortalama sarfiyatım 9 lt / 100 km. oda 0.37 kuruş yapar 0.37x3500 = 1295 tl

daha şimdiden 300 tl artıdayım.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
Bir depo benzinle a km gidersiniz, bir depo lpg ile b kadar.

a km gitmek için x liralık lpg alırsınız. Hesabı burdan yapın. Size asıl karı gösterecektir. Bunun üzerine de lpg ile birlikte kullandığınız benzini, arabanın yıpranmasını ve işcilik masraflarını da ekleyin. Eğer yine de 15.000 km de kendini kurtarıyorsa süpermiş.

bakın o hesabıda aşağıda yaptım.

benzinli aracın hiç mi bakımı olmuyor hiç mi yıpranmıyor.

sanırım hiç lpg li araç kullanmadınız. yada talihsiz bir tecrübeniz var. bilemem.

sistemleri çok değişti. eskisi gibi değil artık.

hadi ben yanılıyorum diyelim. milyonlarca insanda lpg li araç kullanıyor... onlarda mı yanılıyor...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
bakın o hesabıda aşağıda yaptım.

benzinli aracın hiç mi bakımı olmuyor hiç mi yıpranmıyor.

sanırım hiç lpg li araç kullanmadınız. yada talihsiz bir tecrübeniz var. bilemem.

sistemleri çok değişti. eskisi gibi değil artık.

hadi ben yanılıyorum diyelim. milyonlarca insanda lpg li araç kullanıyor... onlarda mı yanılıyor...

Bakın tekrar yanıldığınız nokta benzinli araçlar tabiki bakımlara giriyor ama zırt pırt lpg kalibrasyonu, 5000km de bir lpg bakımı, sızdırmazlık korkusu, ışık yanarsa ki genelde arıza ışığı yanıyor sildirmek için masraf. Hepsini geçtim bu tür işçilikler için zaman ayırmak. Tabi eğer bunları yaptırıyorsanız?!

Çok lpg araba kullandım hatta bu benim ilk lpgsiz benzinli arabam ama yılda 15.000 km için lpg takılmaz. Önceki arabalarımızı ailem ve iş için kulladığımız için yılda 40-50 bin km buluyordu. Bu arabam şahsi ve 9 ay oldu alalı. Daha 10.000'e yeni geldi.

Hesaba şunu ekleyin 730 tl lpg + 207 tl + 35tl + 25 tl - 50 tl (çeyrek depo duruyor)- 100 (benzinle 250km gitmişsiniz) = 847 tl

1295-847 = 448 TL 3.500 km

15.000 km de 1.500 = 1900 lira yapar 2250 yapmadı ve bu hala eksik ve yanlış bir hesap.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
Bakın tekrar yanıldığınız nokta benzinli araçlar tabiki bakımlara giriyor ama zırt pırt lpg kalibrasyonu, 5000km de bir lpg bakımı, sızdırmazlık korkusu, ışık yanarsa ki genelde arıza ışığı yanıyor sildirmek için masraf. Hepsini geçtim bu tür işçilikler için zaman ayırmak. Tabi eğer bunları yaptırıyorsanız?!

Çok lpg araba kullandım hatta bu benim ilk lpgsiz benzinli arabam ama yılda 15.000 km için lpg takılmaz. Önceki arabalarımızı ailem ve iş için kulladığımız için yılda 40-50 bin km buluyordu. Bu arabam şahsi ve 9 ay oldu alalı. Daha 10.000'e yeni geldi.

Hesaba şunu ekleyin 730 tl lpg + 207 tl + 35tl + 25 tl - 50 tl (çeyrek depo duruyor) = 947 tl

1295-947 = 348 TL 3.500 km

15.000 km de 1.500 lira yapar 2250 yapmadı ve bu hala eksik bir hesap.

Armağan bey,

şu an itibariyle ortalama yakıt sarfiyatım 0.27 kuruş. ( ortalama diyorum ) (ilk aldığım bir depo benzinden ötürü bu yüksek) zamanla düşecek daha iyi anlamanız için yazıyorum.

şimdi ben 3500 km daha yapacak olsam 770 tl lik lpg daha almam gerekecek önümüz yaz olduğu için 50 tl lik benzin daha almış olayım.947 + 820 = 1767 tl

1767 tl / 7000 km = 0.25 tl / 1 km.dir. ve zamanla düşecek .

15000 km. de yaklaşık 0.24 tl / 1 km gibi bir değer elde edeceğim. ve bu değerler ortama 40 km hızla şehir içi sayılır.

siz şehiriçinde 10-11 lt yaktığınızı yazmışınız. varın hesabınızı bir daha yapın. sizi yanıltan nokta şehirler arası elde ettiğiniz değerler. unutmayın ki şehirler arası lpg tüketimide azalıyor.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Armağan bey,

şu an itibariyle ortalama yakıt sarfiyatım 0.27 kuruş. ( ortalama diyorum ) (ilk aldığım bir depo benzinden ötürü bu yüksek) zamanla düşecek daha iyi anlamanız için yazıyorum.

şimdi ben 3500 km daha yapacak olsam 770 tl lik lpg daha almam gerekecek önümüz yaz olduğu için 50 tl lik benzin daha almış olayım.947 + 820 = 1767 tl

1767 tl / 7000 km = 0.25 tl / 1 km.dir. ve zamanla düşecek .

15000 km. de yaklaşık 0.24 tl / 1 km gibi bir değer elde edeceğim. ve bu değerler ortama 40 km hızla şehir içi sayılır.

siz şehiriçinde 10-11 lt yaktığınızı yazmışınız. varın hesabınızı bir daha yapın. sizi yanıltan nokta şehirler arası elde ettiğiniz değerler. unutmayın ki şehirler arası lpg tüketimide azalıyor.

Yok bu böyle olmayacak boşa kürek çekiyoruz. Bana sadece şunu söyleyin 35 litrelik lpg deponuzu (sanıyorum 35litredir) doldurunca kaç km gidiyorsunuz? Şehir içi şehir dışı karışık. Sizin 40km/h ortalamanız istanbulda şehirler arası şehir içi karışık denir. Biz o 11 litreleri 25-30 km ortlamalarla yakıyoruz. Şehir içi benzin çok yakarsa lpg de çok yakar

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
Yok bu böyle olmayacak boşa kürek çekiyoruz. Bana sadece şunu söyleyin 35 litrelik lpg deponuzu (sanıyorum 35litredir) doldurunca kaç km gidiyorsunuz? Şehir içi şehir dışı karışık. Sizin 40km/h ortalamanız istanbulda şehirler arası şehir içi karışık denir. Biz o 11 litreleri 25-30 km ortlamalarla yakıyoruz. Şehir içi benzin çok yakarsa lpg de çok yakar

yazmıştım bunu...

Armağan bey,

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
yazmıştım bunu...

Armağan bey,

75 tl depoyu dolduruyor mu?

75/2,25 = 33,3 çıkar çünkü

40 km ortalamayla benim araba bi depo benzinle 700km gider çünkü. Şehir içi diyorsunuz. 40 km ortalama ile şehir içi olmaz en az karma olur. Hesaplar en baştan yanlış.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Herşeyi geçtim zaten 100km ye kadar demiş. Yani 0 da olabilir 1'de , 99'da. Yani afaki kandırmasyon.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

yılda 15.000 km giden biris herşey çıktıktan sonra en erken 2. yılından sonra kara geçmeye başlar. O da 900 liralık atıkerle değil. 2.000 liraya adam gibi usta tarafından montajı yapılmış prins gibi bir sistemle.

Tabi bu 2 senede arabaya yaptığı yıpranma payını hesaplamıyorum bile. Yılda 15.000 için arbaya tüp takılmaz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
yılda 15.000 km giden biris herşey çıktıktan sonra en erken 2. yılından sonra kara geçmeye başlar. O da 900 liralık atıkerle değil. 2.000 liraya adam gibi usta tarafından montajı yapılmış prins gibi bir sistemle.

Tabi bu 2 senede arabaya yaptığı yıpranma payını hesaplamıyorum bile. Yılda 15.000 için arbaya tüp takılmaz.

Armağan Bey ben 1.5 yıldır aracımı benzinde kullanıyordum ve en son iki hafta öncesine kadar ki iki hafta önce prins kit taktırdım yakıt tüketimim 100 km de şehir içi 8.7-9 litrenin altına düşmüyordu yani yaklaşık olarak Türk Lirası bazında km de 0,360-0,370 TL lik benzin yakıyordu. LPG kitini taktırdıktan sonra yine aynı şartlarda 31,7 litre LPG ile 399 km yol yaptım. Ama bunun yaklaşık olarak 80 km sini şehirdışında yaptığım için doğru bir ölçüm olamayacağını düşünerek daha sonra deneme maksatlı dopoyu tamamen boşalttıktan sonra 10Liralık lpg (2,22 TLden ) aldım ve bu lpg ile 55 km yol yaptım.Son yaktığım LPG yi baz alarak km de 0,181 TL yakmış oldum . Buna yüzde 10 da benzin masrafı ilave ederek ki ölçüm sonucunda bu en fazla olabileceği yüzde. Bu şekilde yapılan hesapla km de 0,199 TL yakmışım. hadi biraz da hata payı koyalım 0,21 TL olsun. Daha önceki benzin sarfiyetından çıkarttığımızda km de 0.365-0.21=0.155 TL karım var.

Kiti 2000 TL ye taktırdım. bu fiyatı 0.155 e böldüğümde 12.903 km sonra Kit parasını kurtarmış olacak ve ben kar etmeye başlayacağım. Sizin söylediğiniz 15000 km dolmadan yani bir yıl bile olmadan kar etmeye başlamış olacağım.

LPG yi seversiniz sevmezsiniz o ayrı bir konu saygı duyarım ama iş hesaba gelince benim harcamalarımla hesap bu. Lütfen yanlış anlamayın amacım fikrinizi çürütmek değil gerçek tüketimlerle olaya açıklık getirmeye çalışmak.

Sağlıcakla kalın...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Armağan Bey ben 1.5 yıldır aracımı benzinde kullanıyordum ve en son iki hafta öncesine kadar ki iki hafta önce prins kit taktırdım yakıt tüketimim 100 km de şehir içi 8.7-9 litrenin altına düşmüyordu yani yaklaşık olarak Türk Lirası bazında km de 0,360-0,370 TL lik benzin yakıyordu. LPG kitini taktırdıktan sonra yine aynı şartlarda 31,7 litre LPG ile 399 km yol yaptım. Ama bunun yaklaşık olarak 80 km sini şehirdışında yaptığım için doğru bir ölçüm olamayacağını düşünerek daha sonra deneme maksatlı dopoyu tamamen boşalttıktan sonra 10Liralık lpg (2,22 TLden ) aldım ve bu lpg ile 55 km yol yaptım.Son yaktığım LPG yi baz alarak km de 0,181 TL yakmış oldum . Buna yüzde 10 da benzin masrafı ilave ederek ki ölçüm sonucunda bu en fazla olabileceği yüzde. Bu şekilde yapılan hesapla km de 0,199 TL yakmışım. hadi biraz da hata payı koyalım 0,21 TL olsun. Daha önceki benzin sarfiyetından çıkarttığımızda km de 0.365-0.21=0.155 TL karım var.

Kiti 2000 TL ye taktırdım. bu fiyatı 0.155 e böldüğümde 12.903 km sonra Kit parasını kurtarmış olacak ve ben kar etmeye başlayacağım. Sizin söylediğiniz 15000 km dolmadan yani bir yıl bile olmadan kar etmeye başlamış olacağım.

LPG yi seversiniz sevmezsiniz o ayrı bir konu saygı duyarım ama iş hesaba gelince benim harcamalarımla hesap bu. Lütfen yanlış anlamayın amacım fikrinizi çürütmek değil gerçek tüketimlerle olaya açıklık getirmeye çalışmak.

Sağlıcakla kalın...

Kesinlikle saygı duyuyorum. Gerçi düşünülmesi gereken bir olay daha var. Akaryakıta zam geldikçe % hesabı fiyat arttığı için benzin ile lpg arasındaki fark sabit kalmıyor gittikçe açılıyor.

Ben lpg yi seviyorum ama sorunu cıkınca illallah ettiriyor. Ben hala aracın yıpranma payını ve lpg bakımlarını, cıkabilecek sorunların garanti dışı ödeneceği hesaba katmadığınızı düşünoyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Kesinlikle saygı duyuyorum. Gerçi düşünülmesi gereken bir olay daha var. Akaryakıta zam geldikçe % hesabı fiyat arttığı için benzin ile lpg arasındaki fark sabit kalmıyor gittikçe açılıyor.

Ben lpg yi seviyorum ama sorunu cıkınca illallah ettiriyor. Ben hala aracın yıpranma payını ve lpg bakımlarını, cıkabilecek sorunların garanti dışı ödeneceği hesaba katmadığınızı düşünoyorum.

İnanın tahmin edemeyeceğiniz kadar araştırma yaptım. Yetkili servislerin teknisyenleriyle (gayri resmi) teknik görüşmeler yaptım Kit seçiminde de 900 TL ye satılan kitleri değil bu sektörde en iyilerden biri olarak görülen pirinsi tercih ettim. Ayrıca kitin montajı için Kayseriden kalkıp Ankaraya sırf montajı yapan yerin yetkili ford servisi olması için Forf Başer'e gittim ki başer LPG takılması neticesinde biten motor garantisini kendi bünyesinde devam ettireceğini vaadediyor. Kitin zaten iki yıllık bir garantisi söz konusu ve umarım çıkmaz ama problem çıkacak olursa servis suçu LPG ye de atsa yine kendileri, LPG suçu servise de atsa yine kendileri olacak. Belki daha uzun vadede problem olabilir yani 5 yıl sonra sibop eritebilir (teknik olarak tam bilmiyorum yanlış ifade kullanmış olabilirim ). onu da teknisyen arkadaşlarla konuştum bir yılda yapacağınız tasarrufun daha altında maaliyet söz konusu. Birde öyle genç arkadaşlar gibi sürekli arabayı 4000-5000 devirlerde kullanamıyoruz malum çoluk çocuk araçta oluyor çoğu zaman. Bütün bunlara rağmen problem çıkabilir mi olabilir ama forumumuzu sürekli takip ediyorsanız bilirsiniz ki Sıfır alınan arabalarda bile birçok problem yaşanıyor ve Otosanın hiç bir problemi kabul edip düzelttiğini göremedim. Hep insanlar mahkeme yoluyla bir şeyler elde edebiliyor:)

Keşke ülkemizde benzin bu kadar pahalı olmasa da hepimiz ne LPG'yle ne dizelle uğraşmayıp yakıt maliyetleri yapmadan güçlü motorları olan güşlü arabalara binebilsek:)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
İnanın tahmin edemeyeceğiniz kadar araştırma yaptım. Yetkili servislerin teknisyenleriyle (gayri resmi) teknik görüşmeler yaptım Kit seçiminde de 900 TL ye satılan kitleri değil bu sektörde en iyilerden biri olarak görülen pirinsi tercih ettim. Ayrıca kitin montajı için Kayseriden kalkıp Ankaraya sırf montajı yapan yerin yetkili ford servisi olması için Forf Başer'e gittim ki başer LPG takılması neticesinde biten motor garantisini kendi bünyesinde devam ettireceğini vaadediyor. Kitin zaten iki yıllık bir garantisi söz konusu ve umarım çıkmaz ama problem çıkacak olursa servis suçu LPG ye de atsa yine kendileri, LPG suçu servise de atsa yine kendileri olacak. Belki daha uzun vadede problem olabilir yani 5 yıl sonra sibop eritebilir (teknik olarak tam bilmiyorum yanlış ifade kullanmış olabilirim ). onu da teknisyen arkadaşlarla konuştum bir yılda yapacağınız tasarrufun daha altında maaliyet söz konusu. Birde öyle genç arkadaşlar gibi sürekli arabayı 4000-5000 devirlerde kullanamıyoruz malum çoluk çocuk araçta oluyor çoğu zaman. Bütün bunlara rağmen problem çıkabilir mi olabilir ama forumumuzu sürekli takip ediyorsanız bilirsiniz ki Sıfır alınan arabalarda bile birçok problem yaşanıyor ve Otosanın hiç bir problemi kabul edip düzelttiğini göremedim. Hep insanlar mahkeme yoluyla bir şeyler elde edebiliyor:)

Keşke ülkemizde benzin bu kadar pahalı olmasa da hepimiz ne LPG'yle ne dizelle uğraşmayıp yakıt maliyetleri yapmadan güçlü motorları olan güşlü arabalara binebilsek:)

O servisin vaadleri güzelmiş. Ben yine de güvenemiyorum. Mizaç olarak da şikayet edecek, mahkemede hakkımı arayacak biri değilim. Zaten en başta dediğim gibi iş gücü. Arabamın tamponu cizik kasko süresi dolacak ben vakit bulup gidip yaptıramıyorum. Bir de tüp kalibrasyonu arızası, ışığı, bip sesi fln uğraşamam. Araba bozulursa çağrırım servis alır götürür geri getirir. Bugüne kadar çok uğraştım ben sorun istemiyorum varsın cok yaksın. Yılda inanmasamda 1500 lira için yok otoparka girme, yok feribota binme, yok gaz mı koktu, yok çok mu yaktı, benzine mi geçti.

Bizim çok lpgli arabamız oldu ve bizim bir çok tanıdığımızda lpg var. Daha sorunsuz 1 sene binebilene rastlamadım. Bir de şu var mesala tüpü taktırdınız cart diye bir arıza çıktı. İster istemez insan sorunu tüpe bağlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Taner Aksoy

LPG'li Focus II sahibi arkadaşlar şehir içi ve şehir dışı tüketim değerlerinizi verebilirmisiniz mümkünse.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Adminlerimizde uygun görürse bu başlığı sabitlesek tüm kullanıcılar tüketim değerlerini yazsa,benzin için var sorunlar bölümünde ama lpg için yok.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Forumda LPG Uygulamaları başlığı altında bir sürü tüketim ile ilgili konu var. Geçen gün Mehmet abimin dediği gibi "Çöp Forumu" olmaktan öte gitmez bu konu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...