İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga (Escape) 2013

Gurhan Karakus

Recommended Posts

Gurhan Karakus

Arkadaşlar selam...

Malum bu günlerde istanbulda autoshow var, ziyaret ettim ve yeni ford kuga yı inceledim. Gerçekten hoş bir 4x4 olmuş. Yalnız fiyatı konusunda hiçbir bilgi alamadım kimse birşey söylemiyor. Şahsi fikrim enaz 140-150 olacaktır. Zira gerçekten güzel araç...

Evet.. Bu araç hakkında kimler ne düşünüyor. Yorumları alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus

fiyat 81 bin 4x2 1.6 180HP ecoboost düz vites.

mehmet bey

selam.. nereden aldınız bu bilgiyi. sağlam mı ? :) 2.0 lt o zaman o kadar yüksek olmaz diye tahmin ediyorum. siz ne dersiniz ?

yenilikler mi var, makyaj mı var bilmiyoruz, 150 olursa zaten bilemeyiz de :s

çağlar bey. merhaba...

ne zaman türkiye ye geleceği belimi acaba bilginiz varmı *

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mehmet bey

selam.. nereden aldınız bu bilgiyi. sağlam mı ? :) 2.0 lt o zaman o kadar yüksek olmaz diye tahmin ediyorum. siz ne dersiniz ?

2.0 tdci 4x4 129 bin

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Büyük c-max (kuga) ve 150 bin pehh derim gülerim ve üzerinden Ex'imle ezer geçerim. 2012 EX'ler var .

Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus

2.0 tdci 4x4 129 bin

Bilgi için teşekkürler... Sizce bu fiyata alınabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hamit Aytar

Yeni kugalar şubatta gelecek. 1.6 motor 76 binden, 2.0 106 bindenbaşlayacak dediler fuarda ama kesin bilgi yok. Tipi güzel, şık ama benim eski kugam kadar orjinal, fark yaratan bir araba olmamış bence?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

2.0 tdci 4x4 129 bin

yuhunuz Tiguan 2,0 TDI 4Motion DSG alırım daha iyi ... 90bin TL ....

Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus

Yeni kugalar şubatta gelecek. 1.6 motor 76 binden, 2.0 106 bindenbaşlayacak dediler fuarda ama kesin bilgi yok. Tipi güzel, şık ama benim eski kugam kadar orjinal, fark yaratan bir araba olmamış bence?

hamit bey selam

fuara gitme fırsatım olmadı.bende de 2011 kuga var fakat içi tasarımı beni biraz rahatsız etmeye başladı. ayrıca yeni modeli de biraz daha büyük ve iç tasarımı daha hoş gibi. ne dersiniz.

eğer dediğiniz fiyatlarda ise bence iyi,zira şuanki modeli neredeyse aynı para.

Yorum bağlantısı
Hamit Aytar

Gürhan bey merhaba

Bizim kuganın iç dizaynı sade ve zamanla sıkıcı olabiliyor haklısınız. Yeni kuganın ön konsol yeni fiesta ve cmax'lerle, focusla neredeyse tamamen aynı. Daha gösterili, sportif ama çok kabarık ve iç yapı da kabartılmış. Açıkcası ben içine bindiğimde eski kugadan daha dar ve huzursuz geldi. Ön cam genişiği de bunda etken. Ayrıca cam tavana açılır özellik getirilmiş ancak cam tavan genişliği daraltılmış. Eski kuganın ferah cam tavan özelliği açıkcası yenisinde hiç yok. İşçilik daha gösterişli ve modern ama eskisinin ferahlığını alamadım. Ayrıca araba çok büyütüldü dnildi ama ben arka diz mesafesinde de bagaj hacminde de ciddi farklar göremedim. O yüzden eski kugamı severek kullanmaya devam edeceğim gibi geliyor. Yeni kuganın fiyatları bence de çok makul olacak gibi. Hoşunuza giderse eski kugayı satıp rahatlıkla yenisine geçiş yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus

hamit bey

bilgilendirme için çok teşekkür ederim. haklısınız. bakalım zaman n gösterecek.

ayrıca sormak istediğim birşey var. multimedia + navigasyon taktırmak istiyorum,tüm servislere sordum. sadece dolapdere ve yenibosna daki servisler takılabileceğini bildirdi ,gerçi cylone diye bir markaydı yanılmıyorsam ama pek içime sinmedi. orjinal olarak bulamazmıyız.veya avrupadan ? yokmu ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hamit Aytar

Gürhan bey ben de çok istekli şekilde navigasyon kuga için aramış ve hayal kırıklığına uğramıştım. Çünkü ford her zamanki üvey evlat muamelesine uygun olarak kugaya avrupada ilk üretildiğinden 2008'den beridir takılan blaupunkt orjinal navigasyon sistemini getirtmiyor. Hatta 2 modeli var. Türkiye' de ise necvox, navitech, cyclone gibi forda uyumlu üreten navigasyon firmalarınınki uyuyor ama onlar mondeo, c-max, focus için üretilmişler.Kuga için ek çerçeve yaptırmak, tırnaklarını kestirmek falan gerekiyor. Ama sonuçta o da sorunsuz çalışıyor anladığım.

Sanırım imkanınız olursa almanyada yaşayan birinden blaupunkt sipariş verilebilir? Sanırım van'dan bir kuga sahibi böyle getirtip taktırmıştı. Ya da iyi tanıdığınız bir ford yetkili bayii yetkilisi size özel siparişle getirtebiliyosa getirtecek.

Ben pes edip tomtom cama yapışan bi navigasyon aldım onu kullanıyorum:)))

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Neyse gerçek fiyatlar çıktı piyasaya:

150HP 1.6 2WD 59 bin

180HP 1.6 4WD 65 bin

---

Perakende satış için hacimli Kuga üretimi dün İspanya Valenciada başladı.

http://media.ford.co...eadingdrive.htm

Bize bu ay sonu ocak başı 2012 model olarak birkaç adet gelmesi bekleniyor. Bunlar daha çok reklam, tanıtımlar ve bayiilerin ve teknik elemanların tanıması için büyük oranda Otosan bünyesinde kalacak.

Perakende satış için getirilecek araçlar 2013 model olmaları için Ocak üretimi olacak doğal olarak Ocak sonu gelip Şubat gibi satışa çıkacaklar.

1.6 ecoboost 150 bg düz vites, FWD versiyon yaklaşık 59 bin TL gibi

1.6 ecoboost 180 bg otomatik vites , 4X4 versiyon yaklaşık 65 bin gibi satılacak (donanımlar net değil) . Bir enteresan konu 1.6 180likte olacak otomatik vites powershift mi yoksa klasik otomatik mi belli değil. İngiltere broşürüne göre klasik 6 ileri otomatik.

2.0 dizeller de 140 ve 163 ancak onların fiyatı 100lerde olacağı için ilgim ve bilgim yok.

1.6ların performans ve tüketimleri şöyle:

1.6 150 düz, FWD = Tüketim (5,6/6,6/8,3) emisyon (154 ) Vmax: 195 0-100: 9,7

1.6 180 otomatik, AWD = Tüketim (6,3/7,7/10,2 ) emisyon (179 ) Vmax: 200 0-100: 9,7

Vatana millete hayırlı olsun s2.gif

Bir başka enteresan konu: Bu arabanın amerikandaki identiği Escapein sadece 1.6 ecoboost + 6 ileri otomatik versiyonunda çözülemeyen bir aşırı ısınma ve yangın riski problemi var. 2. kesdir geri çağırma yapıyorlar ve sadece 1.6 ecobbostlara çağırma yapıyorlar. İnşallah Euro modeller etkilenmemiştir.

---

(donanımhaberden)

KUGA INTELLIGENT AWD SYSTEM VIDEO:

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

180 ps otomatik 65 bine çok satar, en boşu bile iş yapar. Ancak bu fiyat zor görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hamit Aytar

İngiltere ford sitesi de yeni kugayı listesine aldı, fiyatları da belirli.

Benim 2011 kuga poweshift titanyum x'in fiyatının şu an 102bin tl civarı olduğunu düşünürsek 1.6 ecoboost 180bg 4x4 powershift aracın yeter ki performansı, çekişi iyi olsun en donanımlısı bile fiyat olarak çok makul kalacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Bastacıoğlu

1,6 - 132 HP atmosferik benzinli motorlu Hyundai iX35 ve Kia Sportage 53000-58000 TL'ye oldukça iyi satıyor.Bu araçlarda en büyük şikayetler yakıt tüketiminin fazlalığı ve 132 HP motorun hantal kaldığı yönünde.

Kuga da 59000 TL'den başlayan rekabetçi bir fiyata Ecoboost 150 HP satarsa piyasayı siler götürür.

Yorum bağlantısı
Rüzgar Dağ

150HP 1.6 2WD 59 bin

180HP 1.6 4WD 65 bin

Fiyatlar bu seviyede olursa almayı ciddi ciddi düşünüyorum. :good1:

Detaylı videosu

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Rekabet olsada, halk kazansa... Bir ümit inşallah...

Yorum bağlantısı
Gökhan Semiz
(düzenlendi)

KUGA Türkiye'de bu kadar tutulmamışken,ikinci eli beş para etmezken,bu fiyata makyajlanmış halini kaç kişi alır artık merak ediyorum.bir KUGA kullanıcısı olarak birdaha kuga almak mı?tövbe diyorum.

1.6 diesel Crv gelecek

honda ne zaman gelecek bilginiz varmı.gelirse ilk sıraya ben yazılacağım.

tarihinde Gökhan Semiz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Edip Aydın
(düzenlendi)

KUGA Türkiye'de bu kadar tutulmamışken,ikinci eli beş para etmezken,bu fiyata makyajlanmış halini kaç kişi alır artık merak ediyorum.bir KUGA kullanıcısı olarak birdaha kuga almak mı?tövbe diyorum.

honda ne zaman gelecek bilginiz varmı.gelirse ilk sıraya ben yazılacağım.

otosan insanları böyle illallah dedirterek daha ne kadar araç satmayı planlıyor acaba?

tarihinde Edip Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Bu konuda Temsa bir Otosan iki :angry: Müşteriyi delirtirler soğuturlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...