İçeriğe Yönlendir

Aracım Toyota Burada Bana Yardımcı Olur musunuz?

cem çeliker

Recommended Posts

cem çeliker
(düzenlendi)

arkadaşlar abiler merhaba araccımla ilgili bir sıkıntı çok canımı sıkıyor hafta sonu gayet güzel gezdim dolaştım bir sıkıntı yoktu fakat dün arabayı çalıştırmak istedim kontağı çevirdim tık tık tık diye bir ses akü boşalmış hemen takviyeyle tekrar çalıştırdık herhangi bir sıkıntı yoktu fakat bu sabah tekrar denedim çalışmadı acaba neden kaynaklı olabilir akü daha 3 aylık açık bıraktığım biyerde yok fakat bu olaylardan sonra sol ön ve arka camlar çalışmıyor ayrıca cam açma düğmelerindeki ışıkların kontağı kapatsamda yandığını gördüm acaba şase falanmı yaptı acil yardım ve önerilerinizi bekliyorum

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
Yazı fontlarını değiştirmiyoruz
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aküde sorun görünüyor. Akünün yeni olması önemli değil. 14 aylık aküm arıza yaptı garantiden değiştirildi. Akü kontrol edilsin diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam açma kapama düğmeleri bir müddet sonra sönüyor olabilir..

Aracınız sağlıklı çalıştığı dönemlerde araç devri rolantiye düştüğünde farlarınızda kararma falan olur muydu ?

Yorum bağlantısı
cem çeliker
(düzenlendi)

Cam açma kapama düğmeleri bir müddet sonra sönüyor olabilir..

Aracınız sağlıklı çalıştığı dönemlerde araç devri rolantiye düştüğünde farlarınızda kararma falan olur muydu ?

Herhangi bir kararma söz konusu değildi. Kaçak olabilir mi acaba bir yerde ?

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
İmla-Noktalama
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaçağa ihtimal vermiyorum, Arka cam ısıtıcısı falan açık kalıyorsa belki..

Araçta her şey kapalı iken Aküden çekilen akım bir oto elektrikçi tarafından kontrol edilmeli.. Sorun görülmez ise akü hatalıymış diyebiliriz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracınızın modeli nedir? Dizelmi benzinlimi? Kaç km de bu bilgileri yazarsanız daha iyi yönlendirebiliriz..

Yorum bağlantısı

İyi bir elektrikçi tarafından önce kontak kapalıyken aracın çektiği akım ölçülmeli, sorun yoksa araç çalışırken şarj durumu ölçülmeli, ikisinde de sorun yoksa akü sorunlu diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
cem çeliker

Aracınızın modeli nedir? Dizelmi benzinlimi? Kaç km de bu bilgileri yazarsanız daha iyi yönlendirebiliriz..

aracım 93 model corona 213000 kmde benzin+lpgli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

belki şarj bozulmuştur,aküyü doldurmuyordur.

rolantide farlarda azalma yapmıyor demişler. sanıyorum dinamodan değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şarj durumu ölçülür bakılır, yalnız yeni akülerde 2-3 ay içinde marş basmama olabilir, satın alındığında tam şarjlı değildir, bunun üsütne her gün kullanılmaz ise kısa sürede şarjı bitebiliyoır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

arkadaşlar abiler merhaba araccımla ilgili bir sıkıntı çok canımı sıkıyor hafta sonu gayet güzel gezdim dolaştım bir sıkıntı yoktu fakat dün arabayı çalıştırmak istedim kontağı çevirdim tık tık tık diye bir ses akü boşalmış hemen takviyeyle tekrar çalıştırdık herhangi bir sıkıntı yoktu fakat bu sabah tekrar denedim çalışmadı acaba neden kaynaklı olabilir akü daha 3 aylık açık bıraktığım biyerde yok fakat bu olaylardan sonra sol ön ve arka camlar çalışmıyor ayrıca cam açma düğmelerindeki ışıkların kontağı kapatsamda yandığını gördüm acaba şase falanmı yaptı acil yardım ve önerilerinizi bekliyorum

cam açma kapama düğmelerine kısa devre söz konusu olabilir. Aynı zamanda hem akünün bitmesi hem de düğmelerin arıza yapması muhtemelen kısa devre ilgili diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
(düzenlendi)

şarj dinamosu şarj etmiyorsa akü boşalır..

tarihinde İlker Kadılar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ŞevketŞener

şarj dinamosu bencede benımde basıma aynısı gelmıstı.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

şarj dinamosu şarj etmiyorsa akü boşalır..

şarj dinamosu bencede benımde basıma aynısı gelmıstı.

O zaman akü ışığı araç çalışırkende yanması yada hafif renkli olması gerekir.

Öyleyse soralım Cem Bey'e;

Araç rolantide çalışırken akü uyarı lambası yanıyor yada hafif şekilde kırmızı renkte mi? diye

Yardımcı olması açısında şu resimde (emmi sağolsun) sağdaki ikaz lambalarından en üstte yanan kırmızı lamba Cem Bey işareti benzerdir sizde de

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
cem çeliker

O zaman akü ışığı araç çalışırkende yanması yada hafif renkli olması gerekir.

Öyleyse soralım Cem Bey'e;

Araç rolantide çalışırken akü uyarı lambası yanıyor yada hafif şekilde kırmızı renkte mi? diye

Yardımcı olması açısında şu resimde (emmi sağolsun) sağdaki ikaz lambalarından en üstte yanan kırmızı lamba Cem Bey işareti benzerdir sizde de

hayır rölantideyken o lamba yanmıyor arkadaşlar verdiğiniz cvplar için çok teşekkür ederim toyota forumunda bi allahın kulu cvp vermiyor tahminimce kaçak var inş başka bir sorun değildir

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

hayır rölantideyken o lamba yanmıyor arkadaşlar verdiğiniz cvplar için çok teşekkür ederim toyota forumunda bi allahın kulu cvp vermiyor tahminimce kaçak var inş başka bir sorun değildir

banada kaçak var gibi geliyor siz o ışığı yanan cam düğmelerinin soketlerini sökebiliyorsanız bir sökseniz öncelikle öyle deneseniz. yine bitiyorsa o zaman iyi bir elektrik ustası bulup (tanıdıklardan v.s.) araç çalışmıyorken çekilen akımı ölçmek en iyisi.

Birde aracınızda alarm varmı? Onun uzun süre araç çalıştırılmadan devrede olmasıda bitiriyor aküyü.

Birde aracın orjinali dışında sonradan takılmış bir elektronik cihaz (atıyorum park sensörü, sonradan takılan teyp)

bunlardan değilse en sona akü kaldı.

geçmiş olsun.

düzenleme: birşey daha geldi aklıma şu çin malı telefon şarj aletlerini çakmaklıkta unutuyorsanız da yapabilir, onların ne yaptıkları belli olmuyor bazen :)

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

aracım 93 model corona 213000 kmde benzin+lpgli

1-Bağajın içindeki lambaya bakın büyük ihtimalle açık kalıyor. Coronolarda kronik sorun dur.

2-şarj dinamonuz şarj etmiyor olabilir

3-Akü arızalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1-Bağajın içindeki lambaya bakın büyük ihtimalle açık kalıyor. Coronolarda kronik sorun dur.

3-Akü arızalıdır.

Aman da aman, kardeşim iyleşmiş de konulara yazar olmuş, hadi geçip gitmiş olsun bakalım. (şarj=şarj)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3-Akü arızalıdır.

Hoşgeldin tekrardan abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
cem çeliker

banada kaçak var gibi geliyor siz o ışığı yanan cam düğmelerinin soketlerini sökebiliyorsanız bir sökseniz öncelikle öyle deneseniz. yine bitiyorsa o zaman iyi bir elektrik ustası bulup (tanıdıklardan v.s.) araç çalışmıyorken çekilen akımı ölçmek en iyisi.

Birde aracınızda alarm varmı? Onun uzun süre araç çalıştırılmadan devrede olmasıda bitiriyor aküyü.

Birde aracın orjinali dışında sonradan takılmış bir elektronik cihaz (atıyorum park sensörü, sonradan takılan teyp)

bunlardan değilse en sona akü kaldı.

geçmiş olsun.

düzenleme: birşey daha geldi aklıma şu çin malı telefon şarj aletlerini çakmaklıkta unutuyorsanız da yapabilir, onların ne yaptıkları belli olmuyor bazen :)

araçta dandik bi teyp var ayrıca sonradan takılma olarak sadece xeonon var ben dediğiniz gibi soketleri bi sökeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...